Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Türelmes anyukának tartod magad?

Türelmes anyukának tartod magad?

Figyelt kérdés

Én sajnos nem... :( Olyan jó lenne a hisztijeivel a lányom, és a " nyávogásával " nem húzna fel gyorsan, hanem türelmes maradnék, mint akinek egyik fülén be, másikon ki :)

Na persze ilyenkor csak magamban mérgeskedek, neki igyekszem nem mutatni, hogy megint sikerült felhúzni, de sajnos be kell látnom, hogy nem igazán vagyok egy türelmes típus. Talán ha megnyugszom, hogy találok munkát (gyed alatt megszűnt), kicsit nyugodtabb leszek...

Ti türelmes típusok vagytok?


2013. jún. 22. 08:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

3 kicsi gyerekem van. Én nem tartom magam túl türelmesnek és még mindig túl sokszor "kapom fel a vizet" ahhoz képest amit elvárnék magamtól dehát 3 kicsi gyerekkel mondjuk tényleg birka türelem kell.

Viszont érdekes mert amikor találkozunk barátokkal (természetesen nem felületes ismerősökről beszélek akik max. 2 órára látnak hetente hanem kicsit huzamosabb idő mondjuk voltunk együtt nyaralni stb) vagy eljönnek a testvéremék (szintén gyerekesek) vagy mi megyünk, akkor többször mondták már hogy hihetetlen mennyire türelmes vagyok ők már felétől a plafonon lettek volna. (és tesóm meg barátnőm férje pl. valóban olyan is, hamar ki lehet húzni a gyufát náluk).

2013. jún. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem....
2013. jún. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon nem vagyok az!!! Sajnos hamar eldurran az agyam, hiába veszek mély levegőket, vagy megyek ki a szobából, sokszor nem segít.

Mi még a dackorszak előtt állunk, fogalmam sincs, hogy fogjuk azt átvészelni.

2013. jún. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem. Gyerekkoromban is nagyon hirtelen voltam, a türelmet pedig nem ismertem. Úgy 20 éves koromtól elkezdtem "fejlődni":), amióta pedig a férjemmel együtt vagyok és gyerekeink vannak, nagyon sokat tanultam és lenyugodtam. A türelmességet könnyebb volt átvennem, de az indulatosságomon nehéz azért változtatni.

Ikreim vannak, a dackorszak közepén, elég nehéz velük. De természetesen tudok én is sokszor már inkább 3-ig számolni, így azért nagy baj nincs velem:)

Sajnos az egyik kisfiam tisztára olyan természetű, mint én, vele még nehezebb.

Szóval szerintem nem baj az, ha valaki ilyen, csak tanuljon meg bánni önmagával.

2013. jún. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Ja igen, nálunk is ahogy az első írta, sokszor mondják, hogy milyen nyugisan bírjuk a 2 ördögfiókát:)

Meg érdekes módon, az én gyerekeimre mindig azt mondják, hogy milyen kiegyensúlyozott, egészséges gyerekeknek látszanak, akik a koruknak megfelelően elevenek, de mégis tudják hol a határ és szót fogadnak. Tehát nem roncsoltuk a kis lelküket azzal, hogy néha hamarabb elszakad a cérna.

2013. jún. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nem
2013. jún. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én sem tartom magam olyan türelmesnek, mint, ahogy szeretném... Néha könnyen szakad a cérna a 3 évesem rosszalkodásaira. Azon is gondolkodtam ki kéne próbálni a magne b6-ot, hátha segít... :D
2013. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én akkor leszek leginkább ideges, ha nem jövök rá elég gyorsan, hogy mi baja a kicsinek (fél éves). Ha megértem őt, akkor megnyugszom, és tudok a problémára is figyelni. :) Az ok nélküli üvöltözés már nem zavar, ill. van egy bizonyos hang, mikor erőszakosan küzd, na, attól idegbajt kapok úgy 1 mp alatt. Szóval kb olyan szélsőséges vagyok, mint ő.
2013. jún. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nem...:( Pedig "csak" 1 gyerekem van. (18 hós fiú). Őszinte elismeréssel szoktam figyelni azokat az anyukákat, akik 2-3 gyerkőccel nálam türelmesebben foglalkoznak velük.. Szeretnék türelmesebb lenni, ideig-óráig megy is..
2013. jún. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon nem...:-( Pedig úgy szeretnék.

Elég leven és szófogadatlan kisfiam van,egy igazi kis ördög:-)

És baromi nehéz vele,sajnos nincs annyi türelmem amennyi hozzá kellene.

Persze miután ráförmedek,utána meg megöl a lelkiismeret furdalás...

Előre félek a dackorszaktól,bár nem nagyon lehetne már tetőzni az ő viselkedését...:-)

A végtelen türelmes nagyanyja is,ha többet van vele,mindig azt mondja,hogy ő még ilyen rossz gyereket nem látott...:-)

2013. jún. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!