Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a helyzet akkor, ha az apa...

Mi a helyzet akkor, ha az apa akar apasági nyilatkozatot tenni, de én nem szeretném már ha a gyermekem az apja vezetéknevét kapná?

Figyelt kérdés

Azt szeretném, hogy az enyémet kapja. Az apa egy erőszakos, brutális személy, nem egyszer eljárt már a keze, és még egy csomó rossz tulajdonsága van. Lényegében egy rabszolgája voltam, azt csinált velem amit akart. De eszes és ezt sehogy sem tudom bizonyítani hivatalos úton. Viszont mikor terhes lettem, őt egyáltalán nem érdekelte, így sikerült erőt venni magamon és megszabadulnom tőle. Nem érdekelte semmi, nem fizetett semmit, csak a rokonaimra és a barátaimra számíthattam. Viszont véletlenül megtudta, hogy nagy valószínűséggel fiú lesz, ezért most akarja, hogy a vezetéknevét megkapja. Persze kötelezettségeket továbbra sem akar vállalni, de nem is bánom, csak hagyjon békén.


Az érdekelne, hogy ha én nem megyek el vele együtt apasági nyilatkozatot tenni szülés előtt, akkor tehet-e ő valamit? Azt szeretném, hogy az én nevemet kapja a baba, semmi köze ne legyen az apjához. Ez megoldható valahogy? Mi a menete az apasági nyilatkozatnak? Mennyi időt vesz igénybe a hivatalos út? Segítsetek kérlek!


2013. jún. 22. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Ott kell lenned, hogy az őp nevét kapja. Ha nem mész vele, akkor nem tudtok nyilatkozni a születendő baba nevéről. És akkor te döntesz. Ha nincs apasági nyilatkozat, akkor a te vezetéknevedet kapja.
2013. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha szülni mész és nincs nálad apasági nyilatkozat akkor a te nevedre kerül a baba!
2013. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tehát ha én nem megyek el vele együtt apasági nyilatkozatot tenni, akkor ő nem tud semmit tenni? Nem tudja érvényesíteni akaratát semmilyen úton-módon?
2013. jún. 22. 13:50
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Semmit sem tud tenni. Mond azt, hogy nem is ismered ezt az embert.
2013. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%

Akit az anyuka nevére anyakönyveznek, ott a gyámügy automatikusan eljárást indít a gyerek családi helyzetének tisztázására.


Itt választhatsz:

1. nem nevezed meg az illetőt, nem lesz apa hivatalosan, a nevedre kerül a gyerek, nem kapsz gyerektartást, nincs láthatás. DE: ebben az esetben később bármikor kérheti az apaság megállapítását és ha megállapítják, hogy ő az apa, akkor a láthatás onnantól jár neki, akármi is történt előtte és akármennyire is nem szeretnéd. Szóval bukhatsz egy csomó pénzt (ami a gyerekedé!) és ha kitalálja, akkr mégis láthatja majd a gyereket, pl. ha 5 éves korában eszébe jut apának, mint új hóbort...

2. Megnevezed az illetőt, megállapítják, hogy ő az apa (ő igazolhatja DNS-el, hogy nem ő az apa), jár a gyerektartás és a láthatás is.

2013. jún. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó, ez nem így van.
2013. jún. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Miért, ha most nem akarom, hogy a nevére kerüljön, de később - vagyis szülés után, mikor már az én nevemet kapta - esetleg újból jelentkezne vagy én kerülök anyagilag olyan helyzetbe, hogy jól jönne a gyerektartás, akkor nem kérvényezhetem, hogy ő az apa, DNS-teszttel kimutatható?! Az furcsa lenne, hogy neki joga van majd látni és beleszólni néhány dologba, de kötelezettsége, mint például gyerektartás nincs, mert anno én nem vállaltam őt fel, mint apa. Vagy túl naiv vagyok?
2013. jún. 22. 14:36
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem mész vele, és a kh-ban sincs apasági nyilatkozat, automatikusan a te nevedet kapja. Ez ellen nem nagyon tud mint tenni, erőszakkal csak nem rángathat, hogy megcsináljátok.

Ha nincs apai elismerő nyilatkozat, akkor az apa neve nem kerül be az anyakönyvi kivonatba (mert nem is kerülhet bele más módon). A gyerek három éves koráig így is maradhat. Ha nem készül később sem el a nyilatkozat, akkor bejegyeznek egy ún. "képzelt apát", ezt a gyakorlat szerint az anya anyai nagyapjának a vezetéknevéből, plusz egy tetszőleges utónévből képzik.

Onnantól, hogy nincs benne a szül. anyakönyvi kivonatban, nincs joga, és nics kötelezettsége.

2013. jún. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Viszont így elég gusztustalan, h(szerintem nem fair, nem akarod, hogy lássa stb, de a pnze meg kéne?!) a a későbbiekben mégis perelnéd, hogy fizesse a gyt-t. Ha megcsináljátok, akkor még nem biztos, hogy az ő nevét kapja, erről együtt kell nyilatkozni, ugyanúgy kaphatja a te nevedet is. Így már a kezdetektől van láthatás, és fizetnie kell gyerektartást.
2013. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Gusztustalan sok minden, amit ő is csinált velem... Nem tiltom el a gyerektől nyilván, ha tartást kérnék tőle, de ugyanakkor félek is, hogy ellenem nevelné a gyereket, bántaná, vagy a gyereken keresztül akarna még kikészíteni. Viszont úgy tudom, hogyha együtt bemennénk nyilatkozni, akkor max közös nevet kaphat kötőjellel, azt nem lehet nyilatkozni, hogy az anya nevét kapja. Vagy rosszul tudom?
2013. jún. 22. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!