Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik próbáltok...

Anyukák, akik próbáltok egészségesen, "zölden" élni, adnátok tippeket? Hogy csináljátok? Próbálunk mi is picit változtatni, pl. házi csirke húst veszünk, itthon sütjük kenyeret, kekszeket.

Figyelt kérdés

Mosogatógépbe szódabikarbóna+citromsav, mosógépbe folyékony mosódió+ecet, tisztálkodószereket is igyekszem lecserélni pl. kecsketejes szappan, shea-vaj.

Ki hol szerzi ezeket be? Hogy, hol olcsóbb?


2013. jún. 23. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


ez egy nagyon jó honlap, illetve ha babád van, és mosódióval mosol, akkor javaslom a mosható pelenkákat. Igaz vizet használsz a mosásnál, de ha energiatakarékos mosógépetek van, akkor hidd el kisebb lesz az ökológiai lábnyomod :) egy baba pelenkás korszaka folyamán átlagosan 2 tonna használt pelenkát termel, ami piszok nehezen bomlik le!


A mosható pelenkába lehet venni egy x óra alatt vízben lebomló (tehát wc-ben lehúzható) kis betétszerűséget, így könnyebb a matériát eltávolítani.


És szerintem még az is jó, ha valamit kidobnál akkor nézd meg, nem tudsz-e hasznosítani belőle.


[link]


itt még a wc papír gurigát is felhasználják :)


Az energiatakarékos izzók, és a szelektív gyűjtést gondolom nem kell megemlítsem :)

2013. jún. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
sütőport keverj a mosóporhoz szép fehér lesz a ruha
2013. jún. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Udvarunk van, így húst és tojást nem kell megvennem. Csak és kizárólag búzát kukoricát napraforgót esznek, szóval mi is egészségeset eszünk. Kertbe nem használok vegyszert! Komposztálok. Mindent szelektíven gyűjtök, effektíve kb egy kis zacskó szemét megy a kukába. Ami bosszantó is mert ugyanúgy fizetem a havi 6000 ft szemétszállítást.

Esővizet összegyűjtöm, azzal locsolok.

Kenyeret igyekszem sütni, ezt úgy mondom, hogy kb háromnegyed részt én sütöm. munka mellett már nehéz az ilyesmi.

A mosogatószer arányaira kíváncsi vagyok, írd már meg!

2013. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mosogatószerhez 2 evőkanál citromsav, 1 tk szódabikarbóna. Ecetet néha öntök az öblítőrekeszbe.

Nem tökéletes, néha minden tiszta, néha maradnak koszos edények, az üvegpoharak foltosak maradhatnak, de örülök, hogy kikerült a vegyszer innen is.

Találtam öko mosogatógép tabletta recepteket a neten, csak még nem jutottam el a kipróbálásig.

2013. jún. 24. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!