Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőzacskóban csirke combot...

Sütőzacskóban csirke combot szeretnék krumplival és hagymával. Mennyi ideig, milyen hőfokon kell sütni, illetve milyen fűszert tegyek rá, ha nincs itthon a kimondottan hozzá való?

Figyelt kérdés
2012. aug. 5. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
vegyél olyan maggis port, kifejezetten ehhez való, és még sütőzsák is van benne :)
2012. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Egyébként meg milyen fűszer van otthon?

2012. aug. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a bolti fűszerkeverékek... Inkább nem is folytatom. Egy kis érzékkel sokkal jobbakat tudsz otthon összeállítani, akár nagyobb mennyiségben is, hogy ne kelljen minden sütéskor szórakozni vele (1-2 perc alatt megvagy és nem lesz benne ízfokozó stb. - persze van olan bolti fűszerkeverék amiben nincs, de annak olyan is az ára)

A csirke az az alapanyag, amihez sok fűszer passzol.

Ehhez pl. jó: só, kakukkfű, oregano, majoránna, rozmaring, bazsalikom borsikafű/fehérbors/feketebors (ízlés szerint),fokhagyma, fűszerpaprika, chili - persze nem muszáj mindet beletenni, variálhatod. Valaki szereti úgy is, hogy van benne még köménymag, koriander

2012. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jah, és elnézést, de sütőzacskóban még nem sütöttem, ezért arra inkább nem mondanék semmit, hogy mennyi ideig és milyen hőfokon kell. :)
2012. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Só, bors, pirospaprika, majoránna tutira mehet hozzá, a többi az ízlésetektől függ. Én szeretem a bazsalikomot, oregánót, kakukkfüvet is. Fokhagymát mindenképpen rakj bele!

Pici (olíva)olaj mehet a zacsi sarkába, mellé a krumpli-hagyma nagyobb darabokra vágva.

Kb. 180-200 fokon kell sütni kb. 40 percig, majd óvatosan szétvágni a zacskót, hogy ne folyjon ki a szaft és azzal sűrűn meglocsolva még kb. 15 percig sütni, hogy jól megpiruljon a bőre.

2012. aug. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!