Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz a sorsa a...

Szerintetek mi lesz a sorsa a babának?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm,akik nagyon rossz anyagi körülmények között élnek: lepukkant ház,nincs áram,nincs víz! Az apuka nem dolgozik,de az anyuka sem! Az anyuka 10 hetes terhes és még az előző férjétől el sem vált,a férjezett nevét használja a mai napig! A férje neveli a közös gyerekeket!!

Az új apuka alkalmi munkákból él! De az nem valami jól fizető,napi 3000 Ft kb!

Ilyen helyzetben kiadják a gyereket nekik a kórházból? Mi lesz a babával,az férje nevére kerül,hiába nem az ő gyereke?


2013. jún. 25. 20:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem viheti haza a kórházból.
2013. jún. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
Persze, hogy kiadják, nem vizsgálják az anyagi helyzetet, azé a gyerek, aki szülte!
2013. jún. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Én úgy tudom, hogy a terhesség alatt a védőnő többször ki fog járni hozzájuk, és ha változnak a körülmények( lesz áram, és víz és fűtési lehetőség), akkor hazavihetik a babát.

Nagy valószínűséggel a férje nevét kapja, de ezt sok papírmunkával és utánajárással lehet, hogy el lehet kerülni, de ebben nem vagyok biztos.

2013. jún. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Ilyenkor a férj nevét kapja. Utána lehet ezt " megtámadni", és kerülhet az igazi apa nevére. Elvileg nem adhatnák haza, de sok helyen ki sem járnak a védőnők vagy egyéb okok miatt mégis haza adják.
2013. jún. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon durva körülmények között élnek! Szerintem hülyeség lenne kiadni a babát,ne szenvedjen a szülei felelőtlensége miatt! :(
2013. jún. 25. 21:08
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
9 hónap alatt még találhat rendes melót.
2013. jún. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

Kiadják a babát, hazavihetik. Haza akarják vinni egyébként?

A baba a férj nevét kapja, akkor is, ha nyilatkozott a vér szerinti apja. Ilyenkor a védőnő jelez a gyermekvédelemnek (ha ez kimaradt, megteheti bárki), kijön a szociális gondozó, és megtervezi az ellátást, segítést. Anyagi okok miatt nem vehető el a gyerek a családtól, sajnos még bántalmazás esetén sem, mert nehéz bizonyítani.

2013. jún. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Ez úgy van, hogy , ha gondozott a terhesség (jár védőnőhöz és van kiskönyve), akkor a védőnő hivatalból környezettanulmányt készít. Ha nem megfelelőek a körülmények és a védőnő NEM VÁLLALJA A FELELŐSSÉGET a gyerek kiadásáért, akkor értesíti azt a kórházat, vagy azokat a lehetséges kórházakat, ahol a kismama szül vagy szülhet. Ha a terhesség nem gondozott (nem jár védőnőhöz,nincs kiskönyv), akkor a kórház hivatalból értesíti a körzeti védőnőt, aki megcsinálja a körny.tanulmányt és visszajelez a kórháznak, hogy minden rendben van-e, vagy sem. Ha nem, a baba csecsemőotthonba kerül. A másik, hogy az új törvény szerint a szüléskor vinni kell 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot, amit az anyakönyvi hivatalban kell kiváltani (elméletileg, ha szülés miatt váltják ki, akkor illetékmentes), ha ez nincs ott, akkor az anya nevére anyakönyvezik a babát. Az apa csak később külön procedúrával veheti a nevére, ha akarja.
2013. jún. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Ha házas, vagy egy éven belül vált el, akkor az előző férj nevét kapja, akkor is, ha az apa vállalta. Hülye törvény, de így van.
2013. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
8-s vagyok.Egy budapesti kórház csecsemőosztályon dolgozó nővért kérdeztem meg a kérdésről. Az ő kórházukban az a protokoll, hogy a védőnői ellenvetés alapján nem adják ki a babát.
2013. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!