Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azt tudom, hogy egy babának...

Azt tudom, hogy egy babának kell kiságy, babakocsi. De mire van még ezeken kívűl szükség? Ti miket vettetek és mennyibe került?

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Ez a legkevesebb. Csak a legszükségesebbek: pelenkázó, pelenka, cumisüveg, ruhák, orrszívó, cumi, popsitörlőkendő, kád. Ezeket lehet használtan is venni, nem ezek az igazán drágák. Hanem ami utána jön:


Pelenka, törlőkendő: havi 10-15.000

Tápszer, ha kell: 2300 Ft/doboz, ez 4 napra elég: azaz havi 15-20.000 FT

Gyógyszer, ilyen csepp, olyan krém: havi 5000.


Ezzel el is ment a gyes+családi. Akkor te nem ettél, ruhát sem vettél a gyereknek, semmit sem fizettél ki.


Szóval jól gondold meg, mert ha így indítasz, akkor nagy a gáz.Inkább ne vállad, mert úgy jársz, mint egy előző kérdező, hogy 3 hónapos a gyereke, és nincs pénz neki tápszerre, mit tegyen.

2013. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De vannak olcsób tápszerek is és pelenkát is tudok olcsón szerezni. Jó cumisüveg az kell de szerintem pellenkázó az fölösleges.
2013. jún. 29. 12:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van. Nagyon sok minden kell és nagyon sokba kerül. Van olcsóbb tápszer igen, de ha a gyerek nem fogadja el vagy fáj tőle a hasa, akkor meg kell venni a drágát. Szerintem is gondold át meg tudsz-e adni minden feltétlenül szükséges a dolgot a gyerekednek.
2013. jún. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pelenkázó szerintem sem égetően fontos, lehet az ágyon is pelusozni.

Ruhák is kellenek, mondjuk azt mi kaptunk annyit, hogy szinte semmit nem kellett vennünk, és nagyon sokat vettem baba börzén is, olcsók és szépek szoktak lenni.

A cumisüveget ki is lehet főzni fazékban, de lehet venni mikrós sterilizálót is. Mi azt mondjuk nem használtunk, mert csak szopizott és nem kellett a cumisüveg, sem a cumi, szóval ebben nem igazán vagyok otthon.

A mellszívó viszont nagyon jól jött, sok tejet tudtam vele csinálni, de mi azt is kaptunk kölcsön, egy elektromos Medelát, annak nagy hasznát vettem.

A mellszívót én fazékban főztem ki.

2013. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Kezdésnek? babakocsi, kiságy, ezek a legdrágábbak. Én pl pelenkázót nem használok, kényelmesebb az ágyon tisztába tenni. Ruhákat turiból is lehet, darabja így olyan 400-500ft. Én most a 4. babámat várom, ezeket raktam össze neki: 10db body, 10db rugdalózó, 4 pár kiszokni, 2db pulcsi, 3db kispléd, egy vékony párna, takaró, 2db lepedő, kiságyba matrac, 1 pár kiscipő, 20db textilpelus, 3 csomag popsitörlő, 200db pelus (ez összesen a 200db 8ezer ft), popsikrém, fürdető, babaolaj, kifogó, plüss törölköző, 2db kissapka, 2pár kiskesztyű. Ezen kívül attól függ, melyik évszakban születik, overall, napozó, rövidnadrág, vékony nadrág. Ha gondolod, akkor hordozó. Etetőszék majd 8 hónapos kortól kb. Sokba kerül, borzasztó sokba! Olyan 100ezer ft körül, ha mindent beleveszel. Érdemes előtte spórolni, aztán ha már meg van rá a pénz, akkor belevágni egy babaprojektbe. De ha vannak barátaid, ismerőseid, lehet, hogy tudsz használtan olcsóbban venni tőlük dolgokat. Ja, és még valami, pólya + 2db huzat rá. Tápszer csak akkor kell, ha nem szoptatsz, vagy nem tudod szoptatni. De érdemes neki venni valamit hasfájásra, szerintem minimum 2db cumisüveg kell.
2013. jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előttem leírták a lényeget! Viszont az, hogy vannak olcsóbb tápszerek... Nem biztos egyszer sem, hogy a babádnak megfelel. Az olcsóbb pelus is lehet, sebesíti a popsiját majd, tehát az olcsó dolgokra ne alapozz, és nagyon fontos, hogy NE a gyereken spórolj.
2013. jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért tényleg sokszor az olcsó ár a minőség kárára megy. Azzal nincs smemi gond ha hazsnáltan veszek ruhát, kiságyat, babakocsit, de a tápszer és a pelus azért nem midnegy myilen. De remélhetőleg tápszer nem is kell ha elsz elég tejed. Ha ennyire rossza anyegi helyzetetek van hogy nem olyan fontos a jó minőségű pelenka akkor elgondolkoznék még ezen a gyerek vállaláson.... Egy rossz pelustól olyan bőrbetegségei lehetnek aminek rengeteg pénzbe kerülhet a gyógyítása és arról ne is beszéljünk hogy milyen szenvedés a babának.... Szóval ezt azért gondold végig.
2013. jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kíváncsicska ***** válasza:

Ha beregisztrálsz a dm-be a bababónusz programba, és ot is vásárolsz a pelenkát és egyéb dolgokat jóval olcsóbban tudsz megvenni.Ha van eelég pontod (50-pont, minden vásárlás alkalmával 300 Ft után 1 pontot írnak jóvá) akkor ki tudsz váltani egy kuponfüzetet amiben van egy olyan, hogy 25% kedvezmény a legdrágább termékből (mondjuk a pampers ára 5500Ft-25% ) és ha megkaptad a kuponfüzetet a bababónuszban akkor abban van végösszeges kedvezmény 8000 Ft feletti vásárlás esetén ad 15%-ot Akkor pl veszel egy pamperst felhasználod rá a 25%-ot és erre még a 15%-ot is felhasználod. Számokban (pelus-25%) veszel popsitörlőt is (arra van pár 100 Ft-os kupon azt felhasználod) és akkor ha elérted a 8000Ft-ot akkor még -15% lejön.

Ruhákat tudsz venni használtan nem túl drágán és nincsenek elhasználva mert egy ekkora gyerek nem használja el a ruhákat.

Pelenkázó szekrény felesleges elég akár egy lap is, de az ágyon is lehet.Kell pár db textil pelus a feje alá, büfiztetéshez, no meg ha dokihoz mentek.Évszaktól függően rövidujjú ill. hosszúujjú body egy pár rugdalózó.Gyógyszertári fürdető, orrszívó, ágynemű a babának, ha kocsival mentek akkor bébihordó.Nem árt egy kis szekrény a ruháinak, de ha a ti szekrényetekben csináltok neki helyet akkor sincs gond vele.Ha tápszer kell a doki felírja ha azt nem fogadja el fel tud írni másik fajtát is.Légzésfigyelő bébiőr nem extra szükséges, de aki parázik annak jó.Ha a baba koraszülött a légzés figyelő kötelező. Kiskád azért hogy könnyebb legyen az első időben a fürdetés.

Hát biztos kihagytam nagyon sok mindent.Egy a lényeg ruhája, pelusa, tápszere ha kell fürdetője a közlekedéshez szükséges eszköz, lázmérő, alap gyógyszerek (lázcsillapító) legyen innen már lehet tovább menni ha kell valami.Ha van ismerősötök aki kölcsönadja a nagyobb dolgokat akkor nagyon olcsón megússzátok, de ha nincs akkor is szerintem 100000Ft-ból minden meg tud lenni. Bababkocsitól a pelusig.És nem a legrosszabb minőségben, csak nem kell feltétlen új mindenből

2013. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!