Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit er a munkam, amig...

Mennyit er a munkam, amig itthon vagyok a ket gyerekkel?

Figyelt kérdés

Onzetlenul szeretem a ket kicsit, gondoskodok roluk, reggel 6-tol este 11-ig talpon vagyok, es ejjel is kelek hozzajuk. Emellett vegzem a hazimunkat, falat festek, takaritom az udvart stb...

Amiota megszuletett a masodik babam 10 honapja, azt hallgatom a ferjemtol, hogy nem dolgozok. Talan a haz koruli munka nem munka? Igaz, nem fizetnek erte de ennyire lebecsulendo?


2013. júl. 1. 13:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 0-24 óráig dolgozol hétvége, szabadság, ünnepnap nélkül, mindenki jobban tudja mi a dolgod, de senki nem csinálná meg helyetted, akkor gratulálok, anya vagy :-) Fura a férjed hozzáállása, mert egy "otthon ülő" anyuka igenis sokat dolgozik, és sokan hajlamosak elvárni, hogy mindent megcsináljon egyedül, mert otthon van. Két gyerek+ a házimunka nem kevés, sőt, több megbecsülést érdemelné. Nekünk 1 gyerekünk van, és amíg otthon voltam vele, soha nem hallottam a férjemtől, hogy nem dolgozok, mert tudta nem a lábamat lógatom egész nap. Szívesen segített amiben kellett, ajánlkozott magától, mert rájött, nem minden olyan rózsaszín, amilyennek látszik.
2013. júl. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Van erről egy kimutatás a Pénzügyi Szemle blogon: [link]

Levezetik, hogy 460 ezer Ft-ot ér a munkád.

A férjed mennyit visz haza? :)

2013. júl. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nallunk megtortent a par napos szerepcsere. Igaz az en ferjem elotte sem gondolta soha, hogy a labam logatom meg eltart stb. de a szerepcsere utan azt mondta, hogy minden tisztelete a gyeden/gyesen levo anyake es belatta, hogy o ezt nem tudna csinalni.

Mikor a kisfiam 9 honapos volt akkor be kellett mennem napi 7 orat a cegemhez egy 5 napos kurzusra. A ferjem vett ki szabadsagot es o maradt otthon a gyerekkel. Azt nem fejtegetem, hogy a haz hogyan nezett ki. Foznie nem kellett csak kajat melegiteni mert en estenkent eleg jol elinteztem mindent, hogy erre ne legyen gondja. A napi rutinos takaritas sem lett elvarva tolle, mondtam neki, hogy csak a gyerekre koncentraljon semmi mas nem szamit. Vasalas? Ugyan mar, jobb ha a kozelebe sem megy foleg ha a gyerek ott van korulotte... Mosas. Egyik delelott elinditotta a mosogepet amit este bepakoltam de delutan 4-kor mikor hazaertem a ruhak meg benne voltak vizesen. :) Mert elfelejtette oket kiszedni es ha eszebe is jutott volna nem lett volna ra ideje. Semmi gond. :) Meg is jegyezte, hogy remeli nem lesz tobbet ilyen tovabbkepzo kurzus. :)

Meg neha mai napig tud alakitani ha otthon hagyon ot a 3 eves gyerekkel. Valamelyik delutan kitalaltak, hogy palacsintaval fognak engem hazavarni. Az en draga ferjem meg odaadta a gyereknek az elektromos mixert, hogy o majd kikeveri a masszat. Csakhogy a gyerek keveres kozben felemelte es az osszes massza a falon, huton, tuzhelyen, asztalon... a ferjemen meg a gyereken kotott ki. :) Igy nyitottak nekem ajtot. A megeggyezes ettol a naptol: En nem megyek kurzusra ha ok nem sutnek tobbet nekem palacsintat. :)

2013. júl. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Megnyugtato, hogy igy gondoljatok. Probalok szervezni valami egesz napos elfoglaltsagot. Kivancsi vagyok, hogy boldogul a ket gyerekkel es a hazimunkaval.

2013. júl. 2. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!