Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Kaptok valamit...

Anyukák! Kaptok valamit alanyi jogon a csp-n kívül?

Figyelt kérdés

Nemrég beszélgettünk a férjemmel, és arra jutottunk, hogy hiába dolgozik mindegyikünk hosszú évek óta, hiába vonják a fizetésünkből a rengeteg adót és járulékot, mégis érezzük magunkat rosszul azért, mert valami alanyi jogon járó juttatást megigényeltünk?

Konkrétan azon akadtam ki, hogy a tartósan beteg kislányunknak megigényeltem az emelt csp-t és a közgyógyot. Erre a szomszéd néni a gyógyszertárban megjegyezte, hogy inkább a nyugdíjasokat és a szegényeket kéne segíteni ahelyett, hogy olyannak adnak kedvezményt, aki nincs is rászorulva.


Tényleg olyan nagy bűn, ha valaki, aki tesz be a közösbe, akkor kér is belőle?! Sem a férjem, sem én nem voltunk soha ingyenélők, mindig dolgoztunk. 2 gyermekünk van, most várjuk a 3. babát.


2013. júl. 4. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudod az a baj, hogy ez az egész rendszer igazságtalan.Nagyon sok emberen, családon kéne segíteni..de nem igazán segítenek sajnos.Elégedetlenkednek az idősek, a családosok, a dolgozók..mindenki.

Konkrétan a páromat orvos utoljára szerintem az általános iskolás korában látta.Nem egy orvoshoz járó típus..még is minden hónapban a bruttóm fizetéséből 35-50 ezer forint közötti összeget vonnak, TB és nyugdíjjárulék címen.Jó még a nyugdíjjárulék az oké, de a tb???Nem is veszi igénybe, még is vonják tőle, mert kötelező..Jó szültem én is 2 gyereket, de volt bejelentett munkám, amiből vonták a tb-t, igaz nem ennyit, de vontak..így a kettőnktől elszedett pénz az biztos hogy üti a 70ezer forintot minimum, és ezért a pénzért csak a flegmázást kapom az SZTK-ba!!Hát igazán köszönöm..de ezen felül nekem nem volt pénzem pluszba tömni a dokik zsebét..

Úgy hogy a lényeg tényleg az, hogy hiába tesz mindenki be a közösbe..sokan nem is vesznek ki semmit belőle, és sajnos sokan úgy vesznek ki hogy nem is járna nekik tulajdonképpen..

Ez van..ha neked beteg a gyereked, akkor igen is jár a plusz juttatás.és pont.

2013. júl. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gonosz banya ne is foglalkozz vele. Az öreg asszonyok mint olyanok. Persze hogy jogotok van kivenni a részeteket és a támogatásokat is. Ami jár az jár. Méghogy a nyugdíjasoknak? Ugyan már nem elég hogy ingyen utazgatnak de azért képesek az embert felállítani a helyükről mikor kifizette az ő jegyüket is. A szegények meg menjenek dolgozni ne csak panaszkodjanak. Te se teszed én se teszem pedig ahogy olvasom mind ketten tehetnénk. Szóval vedd csak nyugodtan igénybe ami jár.
2013. júl. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!