Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti hogy döntenétek?...

Anyukák, ti hogy döntenétek? (férj külföldi munkája)

Figyelt kérdés

Nem élünk nagyon rosszul, saját lakásunk van, igaz kicsi, de csak kevés hitel van rajta. Mióta azonban gyesen vagyok (gyed alatt megszűnt a munkahelyem, és nem találok még jelenleg mást) egyre kevésbé jövünk ki. A tartalékainkat lassan feléltük, most jutottunk el oda, hogy kijövünk minden hónapba normálisan, de félre nem tudunk rakni, és nem veszünk meg minden, ami azért kéne. A férjem viszont már régóta szeretne néhány tanfolyamot elvégezni ( c-s jogsi, nehézgépkezelő) mert ezzel többet kereshetne. Neki van munkája, ahol rengeteget kell dolgozni, de csak minimálbérre van bejelentve, a többit megkapja kézbe. Most egy ismerőse felhívta, hogy lenne külföldön munka, jó kereset, 2 havonta jöhetne haza egy hétre, szakmájában dolgozhatna, fizikai munka. Ő menni akar, mert hosszútávon megérné, mert a tanfolyamok és hitel szempontjából is egy kedvező megoldás lenne.

Elvileg 4 hónapra menne ki, ha megkapja azt a pénzt neki elég lenne bőven.

Amiért vacilálok:

-Kislányunk 2,5 éves, így is sokszor sír az apja után mert néha napokig nem látja a munka miatt.

-A mostani főnöke visszavenné biztos, de lehet nem tudná egy darabig megint bejelenteni (most kap utána támogatást)

-Elvileg csak a repülőjegyet kéne fizetni, meg egy kis költőpénz, a szállást a fizujából vonnák, tehát kb 300-400 euró kéne kezdésnek, amit meg tudnánk oldani, de mi van ha átverés lesz, mi van ha nem jön be a számítása? én nagyon félek ettől is.

-Szüleim túl racionálisak, ők nem hisznek ebbe, tőlük is minden nap azt kéne hallgatnom, hogy mi van ha átverés, ha ezt a pénzt és munkát is ami itthon van elbukja stb...

Tudom nem vagyok már gyerek, de adok a véleményükre, és igen is bántana, ha nem támogatnák ezt a tervet. Nagyon sok mindenben segítenek nekünk.

-sajnos túl aggódós vagyok, de extrém mód, tudom minden nap attól rettegnék egész nap, hogy mi van ha lesz vele valami, és én nem is értesülök róla, nem tudok menni hozzá azonnal, v agy ne adj isten még nagyobb baj történik...Tudom nem szabad így hozzáállni, de én sajnos ilyen vagyok...

Ti hogy döntenétek? akiknek párjuk külföldön van, attól is jól jönne néhány biztató szó...


2013. júl. 1. 12:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
És még azt is hozzávehetjük, hogy két hónapig nem találkoznátok. Érdekes módon ezt nem fájlalod. Egyáltalán nem biztos, hogy átverés, főleg, ha van már ott ismerőse. De én csak akkor szakítanám szét a családot még ideiglenesen is, ha nagyon kilátástalan a helyzetetek.
2013. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

hát nem lesz könnyű az biztos..! a férjem fél évet dolgozott kint. ő 10 naponta hazajött 2-3 napra,de a gyerekek mindig hiányolták,és persze én is.

végül mégis itthon folytatta,mert nem érte meg.drága volt a szállás,az utazási költség,stb


meddig ingázna a férjed? mert egy ideig ki lehet bírni,de hosszútávon nagyon nehéz lesz

2013. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Lelehet pontozni,de én lebeszélném. 2 havonta 1 hétre mehetne haza? az nagyon kevés. az én férjem 5 napot dolgozik 1 héten,de reggel 8 tól és éjjel 1 körül ér haza,szóval reggel 1 puszira látja a kicsit. és én ezt is keveslem. Nemtudna esetleg itthon nézelődni valamit?
2013. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Az én férjem kamionos.3 gyermekünk van.6,4 illetve 2 éves.Eddig 5 hetente jött haza 1 hétre és most jutottunk el oda,hogy minden hétvégén itthon van,söt néha hétköznap is haza esik.Biztosan nehéz,és igen megsinyli a kapcsolat a gyerek is ha nem vigyáztok,de ki lehet bírni,és amikor nincs hitel adósság stb akkor azért azt mondom nehéz volt,de megérte,és most boldog mind a három gyermek és mi is...
2013. júl. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Természetesen nekem is iszonyúan hiányozna, azt hittem ez a féltéséből,a miről írtam, lejön...De ha 4 hónapot nem bírnánk ki, akkor az egész nem érne semmit.

4 hónap lenne, azt mondták 2havonta 7-8 nap lenne amit itthon tölthet. Igazából a tervek szerint ezt a szünnapot egyszer használná fel, utána mikor másodjára haza jön, nem menne vissza. Itthon hogy jobban kereshessen, kén ez a két említett tanfolyam, ezek elég drágák.

A kislányomat féltem a legjobban, ő még nem értené meg, hogy ez érte is van...Nem tudom..A férjem menni akar, de csak akkor, ha én is beleegyezem...

2013. júl. 1. 12:59
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Egyértelműen menjen. 4 hónap nagyon hamar elrepül.
2013. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem menjen ki majd menjetek utána,oké hogy kap egy nagyobb összeget 4 hónapig de ha utána megint keveset kap akkor nem sok értelme volt.
2013. júl. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Én nem ellenkeznék.

Az én férjem olyan munkahelyen dolgozik, hogy rendszeresen, sokat járnak külföldre. Ha megy akkor 1 hónapot van kint. Nagyon nehéz, a gyerekeknek és nekem is hiányzik, de a pénz nagyon jól jön.

Azóta egyenesbe jöttünk, tudjuk fizetni a hitelünket, és nem kell minden kiadást 2x meggondolnunk.

2013. júl. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azt nem lehet előre tudni hogy átverés vagy nem ,de gondolom ha ismerős hívta akkor csak nem lehet az.Viszont ahhoz hogy előrébb tudjatok lenni azért meg jó volna,én nem beszélném le róla.Ha ilyen helyzetben lennék biztos rossz volna nekem is a gyereknek is meg a páromnak is,de valamit valamiért.Az a 4 hónap meg elrepül gyorsan.De gondolom ha menni akar úgyis menni fog.
2013. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az vigasztal most, hogy ha megy, akkor karácsonyra már itthon van...Mostanában már nem alszom, mindig ideges vagyok a pénz miatt, hogy mi lesz, ha váratlan kiadás merül fel...Azt hiszem engednem kell...Csak annyira féltem, és hiányozna, nem volt még ilyen...De olyan sokan csinálják, biztos ki lehet bírni, sőt...muszáj ... :(
2013. júl. 1. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!