Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nézik le azokat az...

Miért nézik le azokat az anyákat, akik gyes-re szülnek és/vagy otthon maradnak 3 évet a babájukkal? Ha ez jó nekik, mást miért zavar?

Figyelt kérdés
2013. júl. 8. 15:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem nézem le, csak akkor, ha közben meg mártírkodik, hogy neki milyen rossz, mennyire nincs pénzük, milyen szemét a világ, a kormány mindenki, csak ők nem tehetnek a helyzetükről. Na ez számomra lenézendő. Amúgy, ha megtehetik, miért ne? Ha megtehetnénk, én is így csinálnám.
2013. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Itt szerintem nem lenézésről van szó. Sokkal inkább arról, hogy ahhoz, hogy valaki segélyt kapjon, ahhoz másnak dolgoznia kell, hogy levonják tőle az adót, amiből a segélyeseket fizeti az állam. És van akinél ez nem kevés összeg.
2013. júl. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
22%

Mert aki gyes-en van,az rögtön "ingyenélő". Ha van gyereked az a baj,ha nincs akkor az. Ha 20-on évesen szülsz az a baj,ha idősebben,akkor az. Ha otthon maradsz a gyerekkel az a baj,ha nem,akkor az. Ha az 1 gyerek mellé még 1 gyermeket vállalatok az a baj,ha nem akartok több gyereket,akkor az. Ilyen világban élünk,mindenre irigy emberekkel...

Sajnos én is megkaptam már,h. segélyre szültem ennyi (4,de amikor a fejemhez vágták nem volt velem csak a 2 kisebb) gyereket, és a Párom "kedves" "apukája" (1iknek sem nevezném) is azt mondta,hogy kihasználom a fiát,aki reggeltől estig,minden nap dolgozik.(tényleg ha itthon dolgozott,nem mentem ki segíteni és a ház bővített részében sincs benne a kétkezi munkám-még terhesen is az utca közepén lévő kútról hordtam a vizet anno,amikor még nem vezettettük be,és tényleg anyagilag sincs részem a házban és még írhatnám milyen ganéságokkal használom ki a Páromat... ) mondja az,aki valami alacsony rangú katona volt,megsérült a keze,rokkantnak nyilvánították,és most 1 magára kap 128 rugót amit kevesel az államtól...

Csupa rossz indulatú ember van,akik soha nem néztek még magukba,ítélkezni azt viszont tudnak...

2013. júl. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem nézi le őket senki,de elmondom,hogy személy szerint engem mi zavar.

Fórumokon, klubokban, stb,állandóan azt látom, hogy egy csomó anyuka,aki gyeses firtatja, kritizálja, hogy miért "csak ennyi" a gyes. Bezzeg ez meg ez mennyi és mennyi és ez a kevés gyes semmire sem elég. Nem elég,hát! Ha viszont rászorul valaki,akkor menjen el dolgozni és utána máris jobb pénz jár.

Szóval engem csak ez zavar... mikor az égből pottyant pénzt kritizálják!

2013. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%

nekik sem jó, mert folyton sír a szájuk, h nem elég a gyes semmire. tetszettek volna gondolkodni és főleg dolgozni a gyerekvállalás előtt...

momentán úgy gondolják, h nekik jó, de azért egy kis plusz pénz milyen jól jönne ha kell valamit venni a kicsinek, nem? vagy épp az is meggondolandó, h egy tapasztalattal, 5-6 év munkaviszonnyal rendelkező nőt hamarabb felvesznek dolgozni még anyukaként is, mint olyat, akinek élete fő produktuma a gyerek, és otthon ücsörgött 3 évig.


nem lenézem, de nekem egyik se panaszkodjon. tuti nem tudnék ilyen szintű létbizonytalanságban élni, még ha jól is keres a párom.


ha valakinek annyira fontos a gyerek, akkor tisztelje már meg azzal, h nem a semmire szüli, és a kezdetektől megtesz mindent hogy jó körülmények közt élhessen.

2013. júl. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Csak hogy van akinek ha megmarad havonta 80 ezer (van akinek kevesebb)kajára,ruhára már jónak tartja,és van aki 500 ezer forintot is kevésnek tart.


Az sem mindegy,hol él az ember... mert pl itt vidéken ha már gyereked van,ne is állj fel állás után nézni! mert pl nálunk a környéken nem találni munkát,messzebb meg a bejárás és a gyerek léte miatt nem fognak alkalmazni anyukát... mindegy hány év munkatapasztalat van mögötte. Sajnos ez van. Sok ismerősöm van így,aki teheti munkanélkülin van és utána közmunkán... viszont van olyan anyuka is,akinek a munkahelye megszűnt helyileg,papír forma szerint él a cég,csak a tulaj kiléte nem ismert,és miután a fia 3 éves lett,nem tudott hova vissza menni dolgozni,más munkalehetőség nincs,és mivel nem rendezte senki a papírjait,így munkanélkülire sem tud menni... Na,Ők nem a semmire vállalták az 1 szem fiukat,mégis pofára estek.(én is ennél a cégnél dolgoztam,az én papírjaim is bent vannak...) Az apukát a munkahelyén nem fizették rendesen,eljött onnan,van munkája,de fele annyit se keres...


Csak arra akartam rávilágítani,hogy könnyű ráfogni valakire,hogy lusta,hogy csak dolgozni kellene,hogy szegényen élnek-a semmire lett gyerekük... Ítélkezni mindenki tud,de nem minden esetben kellene...

2013. júl. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!