Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez igaz? Kinek...

Szerintetek ez igaz? Kinek "járna" a gyermek jogilag?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha rossz topicba írtam a kérdést, én személy szerint most így hirtelen nem találtam bíróssággal, joggal kapcsolatos topicot, de most nem is ez a fontos. A kérdésem a következő. 19 éves kismama vagyok. Sajnos évveszteség miatt magántanulóként érettségiznék, mire a gyermek kb. 5 hónapos lenne. Segítségem van, amikor Magyarországon vagyok, anyukám segít, de Németországba szeretnék majd költözni (csak a vizsgára jönnék haza). Apámhoz költöznék, ő dolgozik Németországban, és ő az, akire biztosan számíthatok anyagilag, stb, és magában az országban is szívesebben nevelném a gyerekem. Becsületes vagyok, úgy érzem, én mindent meg fogok tenni, és a családom is így van vele (ellentétben az gyermekem apjával és annak családjával). 17 éves korom óta diákmunkázom/tam, most az Avononnal foglalkozom, ami mehetne jobban is, de a lényeg: mindig kitaláltam, hogyan legyen pénzem. Apám pedig teljesen mellettem lenne. A gyermekem apjával a viszonyunk tönkrement (ő vállalta volna a gyereket, én is szerettem volna esküvőt, stb.) De rengeteg felelőtlen anyagi döntése miatt (főleg hogy dolgozik, és mellette én tartottam el és az anyám), valamint nem túl kedves viselkedése miatt úgy döntöttem, nélküle csinálom végig, mert még úgyis egyszerűbb lenne, amilyen felelőtlen. (Évek óta ismerem amúgy a gyermekem apját, úgy érzem, döntésem nem hirtelen hoztam).

Most azzal fenyeget a volt párom, hogy én nem vihetem magammal a gyereket, mert hazahozat, és nálam sem maradhat, mert ő a gyámságért is perelni akar. (Ügyvédre lenne pénze, mert a családja egyik ága igencsak gazdag.) Nekem/apámnak habár hirtelen nem lenne pénzünk ügyvédre, a gyerekem fel tudnám nevelni így is, hogy még nem volt munkám.

Joghoz értő válaszolók! Kérlek segítsetek, hogy szerintetek mennyi esély van arra, hogy neki ítéljék a gyereket? (Én úgy tudom, hogy még egy "anyapárti" országban élünk, alkoholistának, vagy agresszív állatnak kell lenni anyaként, csak akkor adnak apának gyereket, és így hogy segítenek a szüleim, nem éhezne, neki meg teje se lesz... stb. Szóval nem tudom, hogy gondolta, de azért tartok tőle egy kicsit... Ismerem őt.. Az az ember, aki ha kell minden áron el szeretné érni azt, amit akar.)



2013. júl. 11. 07:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

első vagyok!

Azt hiszed ennyire könnyű felnevelni egy gyereket?

Mellette még iskolába is járni, tanulni.

3 éves a lányom, és hidd el nem leányálom!

Én annak is örülnék, ha csak néha 1 órára vigyázna rá az apukája.

Hozzáteszem gyesből családi pótlékból ami 39.000 nem könnyű gyereket felnevelni.

Nem fogják neki ítélni a gyereket, nem sok esély van rá.

Viszont te gyerektartást kérhetsz, sőt kérd is.

2013. júl. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!