Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen körülményeknek kell...

Milyen körülményeknek kell ahhoz lenni hogy a szülés után ne engedjék haza a babát, és rögtön gyámság alá kerüljön?

Figyelt kérdés

2013. júl. 14. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Extra durvának! Én állami gondozott gyerekekkel foglalkozok és olyan helyeken vannak csecsemők ahova még egy kutyát sem engednék. Ha nincs pl. egyáltalán semmi hely ahova vigyed akkor lehet ne adják ki, de akkor is segítenek anyaotthon találni a számodra. Ha életveszélyes helyre vinnéd akkor szintén nem engedik haza. Ha már van állami gondozásban gyermek a családban, akkor fokozottan figyelnek, de akkor is ha "megfelelők" a körülmények a babát haza lehet vinni. (Kicsit fura, hogy a 3 évesnek nem megfelelő a körülmény, de a csecsemőnek igen) Ha alkalmatlan vagy (beteg) és nem tudsz gondoskodni a gyerekről akkor sem engedik haza, persze ha van aki gyámsága alá veszi a gyereket akkor vele együtt haza vihetitek, de a babáért ő lesz felelős nem te. A védőnő a terhesség során 1-3 alkalommal ki megy megnézni hova viszed haza a babát, és ha nem megfelelő körülményeket talál akkor segít a problémát megoldani, átmeneti lakást találni, anyaotthont találni stb.
2013. júl. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.:) Persze ez csak egy elméleti kérdés! Az hogy a védőnő kijönne a terhesség során "terepszemlét tartani",hát nem tudom másnál hogy volt de nálam nem járt,sőt a gyerek születése után sem nagyon!:)
2013. júl. 14. 12:40
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Hát pedig kötelező a védőnőnek kimenni a terhesség során is és ha a baba haza kerül akkor is. Vagy nagyon ismeri a környéket és tudja, hogy ott csak jó szülők élnek, ahol az anyagiak biztosan nem jelentenek gondot, vagy lusta a védőnő, nem tudom. (De így fordulhat elő, hogy pár hónapja éhen hallt egy gazdag család gyereke)
2013. júl. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kicsit off: ott nem a védőnő lustasága miatt halt éhen, mert a szülők lemondtak a védőnői szolgáltatásról írásban....ott a további szereplők hibáztak akik a védőnői szolgálat után következnek.

On: én úgy tudom hogy a ház tekintetében is csak annyi megkötés van hogy rendesen legyen ajtó ablak, becsukható legyen stb.meg villany legyen talán, de víz nem baj ha csak az utcán van és úgy hordják be, fűtést se nézik. Szóval végülis igen, a putriba is hazaengedik a gyereket.

2013. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg élő példa mutatja h igen hazaengedik a putriba. :S
2013. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az akkori védőnő a környéket ismerhette,de minket nem! Akkor látott engem először,mivel nemrég költöztünk oda albérletbe!

Azért mert jó a környék,még ki tudja mi van a lakásban?! Na mindegy nem ez volt a kérdés!:)

2013. júl. 14. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!