Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éreztétek már úgy, hogy nem...

Éreztétek már úgy, hogy nem kárpótol a gyermeketek?

Figyelt kérdés

Mielőtt teherbe estem, mondhatni tökéletes alakom volt. Vékony voltam, és soha nem is voltam hajlamos hízásra. Nem túl nagy, de pont jó méretű, feszes kerek cicikkel, és fenékkel.

Aztán teherbe estem.

25 kilót híztam, amit a mai napig nem értek, hogy hogyan sikerült. Ugyanazt ettem, mint addig (sőt, a 16. hétig kevesebbet), ugyanannyit dolgoztam. Híztam és híztam és a hasam is óriási volt. A dokik annyit mondtak, a hormonok miatt van, majd leadom. Már a kezdetektől kentem magam napi 3szor drágábbnál drágább kencékkel, mert anyukám szanaszét repedt velem. A 38. hétig meg is úsztam, majd 2 hét alatt mindenem megrepedt. A hasam telis tele volt mély, lila csíkokkal, a mellem is, a fenekem is, a lábam és az alkarom is. Nagyon nem foglalkoztam vele, félig "már úgy is mindegy" alapon, félig azért mert mindenhonnan azt hallottam, hogy a gyermek kárpótol. Majd jött a szülés, ami önmagában egy borzasztó, sokkoló élmény volt, hosszú és elviselhetetlen fájdalommal. Persze nem féltem tőle, "mert a gyermek kárpótol". Majd megszületett a lányom, és semmi. Semmilyen extázis nem volt az ég világon, csak annak örültem, hogy végre nem fáj. Na nem baj, mondták, hogy kell pár nap, mire az ember felfogja a dolgokat, és hogy amúgy is megszépülnek az emlékek idővel. Hát nem. Évek teltek el, és minden egyes percére emlékszem, pontosan vissza tudom idézni minden fájdalmát és keserűségét a dolognak. És ha ránézek a lányomra, és azt kérdezem magamtól: megérte-e, arra jutok, hogy NEM.

Ezen azért sok időm nem volt, és nincs is gondolkodni, eldöntöttem ott és akkor, hogy soha többet nem szülök, probléma félig-meddig megoldva.

Szóval szülés után telt az idő, és elkezdtem magammal foglalkozni. Megláttam a löttyedt, kövér, csíkos, undorító testemet, és elbőgtem magam. Az egyetlen ami tetszett, az talán a mellem volt, még csíkokkal együtt is, hiszen minimum 2 mérettel nagyobb lett. Igen. egészen addig, amíg el nem apadt a tejem 2 hónap után. Azóta az egész üres, nagy, és lóg. A bimbóudvar hatalmas, és sötét azóta is (telerol remélem nem olvassa, mert ezekre izgul). Szóval az a tipikus beduincsöcs. Próbáltam lefogyni, aminek az lett az eredménye, hogy csak mégjobban lötyögött rajtam a bőr, és még ráncosabbnak tűnt. 22 éves voltam akkor, és mégsem tett semmit a bőröm annak érdekében, hogy ne akarjam magam lelocsolni benzinnel, és felgyújtani. Úgyhogy inkább visszahíztam (valamiért a terhesség óta ez nagyon is megy). Szóval tartom ezt a kövér állapotot. Egyik nap rájöttem, csúnyább a testem, mint az anyámnak. 24 évesen. Nagyszerű. Bónuszba az évek során (állítólag ez is a szülés miatt) megromlottak a fogaim, és a hajam kezelhetetlenül száraz. Ilyen kis apróságok.

Voltam annak idején pszichológusnál, mert én nem éreztem azért teljesen normálisnak ezt a magas fokú elkeseredettséget a testi változások miatt, de megállapította, hogy szülés utáni depressziónak nyomát sem látja, egyszerűen hisztis vagyok. Lehet. Tökmindegy.

És nem, nem kárpótol a gyermek. Imádom, egy tündér, és örülök vagy van nekünk Ő. De haragszom magamra, amiért szültem. Amiért ilyen korán szültem, amiért a terhesség és a szülés tönrketett. Ha visszacsinálhatnám, nem lenne még gyermekem. Nem Őt nem akarom, hanem a vele járó dolgokat. Amiket leírtam. Nagyon bántanak, és megkeserítik a mindennapjaimat.

Köszönöm, ha végigolvastad, ez egyfajta előrelépés talán, hogy leírtam. Szívesen meghallgatlak, ha hasonlóan érzel.


2013. júl. 15. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én megértelek,bár nem járok ebben a cipőben,de ha így lenne beleőrülnék.23 évesen szültem a lányom.Előtte tökéletes alakom volt,mondhatni tipikus modell alak.Imádtam,hogy szép vagyok.Aztán terhes lettem,szerencsére ott se híztam sokat,9 hónap alatt 9 kilót.Ami szüléssel le is ment,illetve a szoptatás alatt.

Most ugyanolyan vékony és csinos vagyok mint szülés előtt,csak löttyedtebb,igyekszem edzeni rá,mert engem is zavar,de azért nem olyan szörnyű a helyzet mint nálad.

Viszont az én fogaim is tönkrementek,annyira hogy már 3-at húztak ki miatta.A többi is csak romlik.Azóta is hullik a hajam,már alig van.

De engem kárpótol a lányom.Imádom őt,és ha előröl kezdhetném ugyan így csinálnám!

2013. júl. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem te nem az alakodat, hanem a fiatalságodat siratod.

ùgy érzem, hogy még fiatal vagy és van egy gyereked, egy kötötséged.

Èn 31 éves vagyok 2gyerekm van mindegyik 3 év alatti, és sokszor gondolok a végig discozott táncolt, bulizott éjszakákra, a koktélozásokra, a fiukkal való flörtölésre, a balatoni, velencei nyarakra.

Ezek elmúltak. Most már nem azt nézem, melyik parti hotelbe menyjünk nyaralni, hanem melyik gyerekes hotelt válasszuk.

Viszont a korom is adja már 30 felett vagyok, ha nem lenne gyerekem sem mennék már nagyon ilyen helyekre.Alakom nem túl jó, elötte sem volt, de most jól nézek ki, anyagilag nagyon jol állunk, szuper jó ruhákat vehetek, mindig csinosan járok, itthon is inkább farmert hordok. Sokat járok vásárolni, és van egy drága hobbim is amit könnyen tudunk finanszírozni. vagy is élem a jol szituált 30 év feletti anyák életét. kávézóba járunk, vagy esténként koktélozni más anyukákkal, baba klubbokba, és játszóházakba....


te viszont fitala vagy, a te korodbeliek még discoba és bulikba járnak, sokan még egyetmere járnak, te meg gyerekezhetsz. ezért nem érzed jól magadat.

találd meg a helyedet a világban és könnyeb lesz.

2013. júl. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes amit írsz. Én éppen azért haragszom magamra, mert nem korábban szültem. Én 30 éves voltam, amikor teherbe estem a fiammal. A terhességgel nem is volt gond, a szüléssel sem. De ami utána következett... A fiam sohasem volt könnyű eset. Az első 5-6 hónap csak a sírásról, hasfájásról szólt, és azóta is hisztisebb fajta, nem szeret egyedül játszani, folyton vele kell lenni. Szóval én azt viselem nehezen, hogy már nem én irányítom az életemet, pedig az elmúlt években már nagyon hozzászoktam ehhez. Azt gondolom, hogy fiatalabban még rugalmasabban álltam volna a gyerekhez, nem lennék ilyen "idegbeteg" néha. És akkor még a kialvatlanságot is jobban bírtam. A testem nem sokat változott, de ahogy olvastam a soraidat, biztosan azt is rosszul viselném...

Szerintem szedd össze magad, pont azért, mert fiatal vagy. Kezdj el sportolni, keress új barátokat, érezd jól magad, és hidd el, úgy könnyebb lesz a külsődön is változtatni. :)

2013. júl. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Úgyhogy inkább visszahíztam (valamiért a terhesség óta ez nagyon is megy). Szóval tartom ezt a kövér állapotot." -ez most komoly? Tehát ez tudatos.


"És ha ránézek a lányomra, és azt kérdezem magamtól: megérte-e, arra jutok, hogy NEM." -ezt hogy érted, jobb lett volna kihagyni?


Teljesen össze vagy zavarodva, a két dolog ellentmondásban van. Ha ennyire fontos a tested, hogy azt gondolod, a gyerek nem érte meg, akkor miért nem teszel valami? Ne haragudj magadra, az egy passzív romboló érzés. Egyetértek az előttem szólóval, kezdj el sportolni, vagy menj egy másik szakemberhez. De ne add fel.

Nekem csak a mellem ment teljesen össze, és igen, utálom, nem tetszik, szeretem eltakarni. De szerintem megérte a 2 gyerek. Nem vagyunk egyformák, van aki könnyebben dolgozza fel, van aki nehezebben. Én mindenképp elmennék egy másik pszichológushoz, ha ennyire nem tudom magam elfogadni.

2013. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ugy a fizikai része annyira nem érdekel, sose voltam egy dögös nő. Viszont ha akkor nem tartom meg a fiam, többre is vihettem volna. Esetleg világot láthattam volna ahelyett hogy háziasszonyá és anyává változók akinek az egyetlen gondolata a fia életének egyengetèse. E vaguok depis, nem bánom de ha lehetett volna vártam volna még vagy 10 évet.
2013. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, most tudatosan vagyok kövér, mert ha mérlegelnem kell, hogy a háj nélküli lógó ráncos bőröm a csúnyább, vagy a hájas, akkor még mindig az utóbbi a jobb. Eljártam én kondizni, fél évet, de komolyan mondom, a fogyás csak rontott rajtam. Nem vagyok egy itthon ülős típus amúgy, sokat járunk el a lányunkkal, és nélküle is.

Úgy értettem, hogy megérte-e, hogy erősebb-e a gyermeknevelés iránti szeretet, mint a szülés közben érzett fájdalmam. És nem. Nem erősebb.

2013. júl. 15. 13:43
 7/12 anonim ***** válasza:
Értem, köszi. Szerintem ezt fejben tedd valahogy rendbe.
2013. júl. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nehéz. Én hála Istennek nem sokat változtam 4 gyerek után. Elég hiú voltam a kinézetemre mindig. Amikor kiderült, hogy a kicsik ikrek, belegondoltam, milyen lesz a hasam, mert láttam a tv-ben egy nőt, ikerterhesség után ment plasztikára, borzalmas volt. De nem lettem olyan.


Biztos, hogy nem csak te látod így? Szülés után sokan hajlamosak a rosszabbik oldaláról látni a dolgokat, míg más észre sem vesz rajtuk semmit.

Esetleg pszichológus? Ha nem is depresszió, amit elhiszek, mert szerintem én is hasonlóan éreznék, mint te, ha az én megítélésem szerint így változtam volna. Ezért is értelek meg. Van, akinek ezek a dolgok nem számítanak, míg van, (pl. én :)), hogy igenis kritikus vagyok magammal szemben.


Párod hogy látja?

2013. júl. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Hűűű, de jó ezt más szájából hallani, vagyis más írását olvasni :)

Nekem is sokszor megfordul a fejemben, hogy mennyire igazságtalan ez az egész. Szerintem azokat a nőket nem zavarják annyira a szüléssel, anyasággal kapcsolatos testi változások, akiknek előtte nem volt tökéletes alakjuk, de akinek igen, annak elfogadhatatlan tud lenni ez a sok negatív irányba történő változás.

Pl. akinek a gyerek(ek) előtt sem volt feszes, kerek melle, azt persze, hogy nem zavarja, ha a szülés, szoptatás után löttyedt és lóg.

Sok dolog ellen lehet tenni valamit, de az ilyenek, mint pl. a mell állapota, a csípő kiszélesedése és a striák ált. a genetikán múlnak és egy átlag nő kénytelen beletörődni. Na és ez a legnehezebb...


Kérdező! Neked azt javaslom, hogy kérj tanácsot egy olyan szakembertől, aki személyi edzői, dietetikusi és pszichológiai vonalon is képben van vagy legalább elirányít a megfelelő helyre.

Fél év edzés semmi, ha nem megfelelően csinálod és nincs mellette diéta.

2013. júl. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, túl korán vállaltál gyereket. Agyilag még nagyon nem álltál rá készen (ahogyan most sem, és talán soha nem is fogsz), ha ezek a dolgok ilyen hatalmas jelentőséggel bírnak számodra, hogy az értékrendedben előrébb szerepel a feszes cici, a tökéletes alak, mint a gyereked.

És nem, nem azért mondom ezt, mert egy igénytelen befordult ősanya vagyok. Én is foglalkozom a külsőmmel, minden nap sminkelek, igyekszem csinosan öltözködni. De elfogadom, hogy történtek olyan változások a testemen, amiket már soha nem tudok visszacsinálni. A császárheget, a kinyúlt bőrt a hasamon, a megereszkedett melleket stb. Én sem tudtam lefogyni a szülés óta, pedig kevesebbet eszem, mint régebben. De ha még kevesebbet ennék, akkor valószínűleg lefogynék, hiszen a semmitől nem hízik az ember. Az, hogy nem fogytam le, az csak is az én akaraterőm hiányán múlik, tehát ezért nem a gyerek, vagy a terhesség/szülés a hibás, csak is én.

Tényleg ne szülj többet. Azt az egy szerencsétlen gyereket már nem tudod visszacsinálni, de nehogy szülj még egyet. Nagyon gyerekes jellemre vall, hogy ilyesmit akár csak le tudsz írni, hogy lelocsolnád magad benzinnel, mert nem tökéletes a tested. Gondolkodj már egy kicsit, mielőtt ilyeneket mondasz, gondolsz. Anyja vagy valakinek. Felelős vagy érte. Te döntöttél úgy, hogy akarod őt, hát most viseld a következményeit, akkor is, ha már megbántad. Nem kényszerítettek, hogy anya legyél, te akartad, te vállaltad! Tudtad, hogy a döntésed végleges!

2013. júl. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!