Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi GYES-t kapnék, ha csak...

Mennyi GYES-t kapnék, ha csak egy év munkaviszonyom volt?

Figyelt kérdés

Azért nem merjük bevállalni a babát mert félek, hogy nagyon nagyon kevés pénzt kapnék és nem lenne elég a párom jövedelmével együtt hármunkra!

Munkát meg nem találok! :(


2007. szept. 25. 00:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha most nincs munkád, aakor csak az alap 27500- ft gyes-t kapod. Mindegy, hogy mennyi munka viszonyod volt.

Ha dolgozol, akkor a gyerek 2 éves koráig kapod a gyed-et, ami a fizud 70%-a.

De mejn fel a babazo.hu-re ott részletsen le van írva minden.

2007. szept. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy év munkaviszony után mindenki jogosult a GYED-re, GYES-re, de ez attól nem lesz több, ha régebb óta van munkaviszonyod. Amúgy meg nem is muszáj, hogy ugyanott legyen meg az egy év. A GYED a fizetésed 70%-a, ami minimálbér esetén majdnem 40 ezer forint. Én is annyit kapok, pedig csak egy évig dolgoztam, de akármennyit dolgoztam volna, annyit kapnék.
2007. szept. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Ez sajnos nem egészen így van.Én bruttó 80000ft.-tal voltam bejelentve és 35000ft. körül kapok,mert többféle járulékot és adót is vonnak a GYED-ből.
2007. okt. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!