Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 24 évesen tényleg korai...

24 évesen tényleg korai anyává válni?

Figyelt kérdés

Ma a vonaton ülve hallottam egy párbeszédet,két lány beszélgetett egy harmadikról,nem barátjuk lehetett,csak valami ismerős. A lány 23 éves elmúlt,most babát vár,24 évesen lesz anya. Annyira, de annyira csúnyákat mondtak róla,főleg a kora miatt,hogy már alig bírtam hallgatni.

Tényleg ilyen világot élünk? :/


2013. júl. 16. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van olyan akinek igen. Nem ismered lányt akiről szó volt lehet neki azt.
2013. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem fejben dől el, hogy valaki érett e az anyaságra, nem a kor számít (persze reális keretek között értem...) valaki 35 évesen sem érett az anyaságra, más pedig 20 évesen már igen. Én is 23 évesen szültem.
2013. júl. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen olyan világot élünk,hogy a a másik életébe vájkálnak az emberek ítélkeznek,ismeretlenül, a szülők nem nevelik meg a gyerekeiket azért is lesznek belőlük ilyen felnőttek. 21 évesen lettem anya,nem nagyon érdekelt korai vagy sem,párkapcsolatban éltem akkor is,és terhes lettem pedig mindig védekeztünk,szerintem az az érett nő aki vállalja a felelősséget a tetteiért,szerintem nem kor alapján dől el ki milyen anya,én a gyerekem mellett érek meg anyává,és mindenki más is,hiszen senki sem tudja még nincs gyereke milyen anyának lenni. 23L
2013. júl. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem. Én viszont érzem, hogy csak 35 évesen értem meg rá. Nekem kellett sok idő. Sokáig nem is vágytam gyerekre. Mások gyerekei idegesítettek. stb.
2013. júl. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igazából idővel az egész beszélgetés átment ilyen általánosításba. Először,amikor a lányról beszéltek csak,azt gondoltam,biztos valami iskolázatlan,felelőtlen valaki,de aztán az egész fiatalságról kezdtek beszélni.

"30 évesen már talán,de akkor is,csak ha már megvan minden és éltem eleget" és hasonlók.

2013. júl. 16. 13:22
 6/13 anonim ***** válasza:
Ők úgy gondolják, hogy nem szülnének 30 előtt te meg úgy, hogy igen. Ezért szép a világ mert mindenki más. Miért kell mással foglalkozni?
2013. júl. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az emberi butasag hatartalan a jelek szerint...az irigyseg meg meg rossz tanacsado is.

En megfigyeltem sokszor irigysegbol beszelnek az emberek negativ dolgokat.

Egyetertek azzal aki azt irta mindenkinek mas korban jon el az ido.

En pl nagyon szerettem volna 27 evesen szulni de csak 36 evesen sikerult...egyszeruen nem volt meg hozza a jo tars. Most azon izgulok, hogy jojjon a kovetkezo mielott betoltom a 40-et!!!!!

Szoval szerintem nem korai. Sot! Sokkal jobb, mint kesobb ha megfelelo partnere van az ember lanyanak.

2013. júl. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy általánosságban ici-picit korai (a "mai világban" elnézve korosztályomat és a fiatalabbakat), de nagyon határeset és eszembe nem jutna ezért bárkit elítélni.


Egyébként én pont aminap döbbentem le teljesen mikor ráeszméltem, hogy 28 (lassan 29) évesen bizony ha minden igaz, valószínűleg én vagyok az első az gimis osztályomból akinek babája lett... Hát mindent gondoltam volna magamról, de ezt a legkevésbé :)... furcsa... azért én szerintem már bőven "korban vagyok" :)

2013. júl. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Talán azért tartják korainak a mai világban, mert a mai lányok nagy része fősulira, egyetemre megy, aminek nem sokkal a 24 éves kora előtt van vége.

Sokan ilyenkor még munkahelyet sem találnak, vagy max. egy év munka után elmennek szülni. Így sem az anyagi alap, sem a megfelelő munkaviszony nincs meg. Régebben egy 24 éves nő már x évet dolgozott! És ezáltal érettebbek is voltak gondolkodásban. Nem a buli, a gondtalan sulis évek tették ki az életük nagy részét, hanem a munka, a felelősség!

2013. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hatos,ki mondta,hogy én ennyi idősen szülök/szültem?? :)
2013. júl. 16. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!