Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe került a Babavárás a...

Mennyibe került a Babavárás a teherbeeséstől a szülésig? És azóta havi szinten?

Figyelt kérdés
Gondolok itt gyógyszerre, vitaminra, vizsgálatokra, ruhákra mamának-babának, felszerelésekre, stb. Nem akarok senki zsebében turkálni, csak szeretném tudni, hogy nagyjából mire számítsak. Köszönöm mindenkinek aki válaszol.
2009. okt. 21. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

mi rengeteget költöttünk, szinte csak a gyerek a kiadásunk (meg a ház). azt nem tudom, hogy mennyi a mininális, de egy biztos, hogy kevesebből is meg lehet oldani, mint mi tettük.


nekem prioritás volt, hogy csak újat kaphat a gyerek ruhában, játékban, bútorban, kiskádban, babakocsiban...mivel ezekez nem egy-két hétig használjuk jó minőséget igyekeztem venni. volt amiért kár volt annyit kiadni, de a legtöbb esetben kiderült, hogy a drága az olcsó, csak egy pl. a mi babakocsink volt az ismeretségi körben a legdrágább DE végül mindenkinek kellett venni sportkocsit, vagy egy másik utazó kocsit. nekünk 21 hós a fiúnk és most költöttem alőször a babakocsira, mert jön a kistesó és egy fellépőt vettem. ma már mindenki többet költött a babakocsira, de ugyanez elmondható a babaőrre, vagy a kiskádra, vagy szoptatós párnára...utólag mindenki elismeri, hogy úgy csinálná, mint mi. persze én sem voltam okos, korábban kismama barátnőim mondták el nekem az alapigazságotkat. nekem is jojózott a szemem bizonyos árak láttán, de összeszedtük a pénzt és csak jó minőséget vettünk.


egy szó miint száz: egy milla nem volt elég a fogantatástól a szülőszobáig, úgy hogy közben mindent megvettem (bútor, babakocsi, ruha, köldökzsinórvér levétel, légzésfigyelő, doki által felírt gyógyszercsomag...).


tudom, hogy lényegesen kevesebből is meg lehet oldani, de nekünk ez a hobbink, a kiadásunk, az életünk értelme, hogy ők mindent megkapjanak....


egy szó

2009. okt. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hat mi igyekeztunk olcson meguszni a dolgot mert ez a gazdasagi valsag naon betett nekunk.Nagyon sok mindent ajandekba kaptunk es ez benne hagyott a zsebunkben vagy 200 e ft-ot ha nem tobbet.Mi ilyenekre h ossejt levetel nem koltottunk.de igy is jo fel milla elment a picire es most is elmegy havi szinten 20-25 e ft
2009. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Terhes-vitaminok: 1-2-3ezer Ft/hó.

Kismamaruha alkattól és pocaknövekedéstől függ, nekem 3 nagy bugyi, 1 nagy melltartó, 2 kismama-felső, 1 nadrág, 1 kabát: 18-19ezer Ft a 9 hónapra.

Vizsgálatok: 0, mert sztk-ba járok. 4D-s ultrahangra nem készülök, de az 12ezer lenne nálunk, egyszer mennék, ha mennék a 9 hónap alatt.

Szülésért nem fizetek, mert ügyeletesnél fogok. Amúgy 40-140ezerig olvasom, hogy ennyiket adnak...

Viszont a kórházba kell hálóing, papucs, köntös, Tena, stb. Ezt az összeget nem tudom. Vagy 6-8-10 ezerre tippelek.


A babának: kiságy matraccal, babakocsi mózessel nekünk 10-10 ezer használtan. Ágyneműt, ruhákat kaptunk, ill. van is, párszáz forintokért veszek netes oldalakon még hozzá. Ami új lesz: kiskád, pelenkázó, pléd -együtt kb. 7-8ezer. Autósülést is lehet nagyon olcsón beszerezni akár nagyáruházban, akár használtan. Apróságok: kisolló, hőmérők, orrszívó -ezeket nem lehet csak így kiszámolni :) Minden tétel párszáz Ft.


Nem kevés, de erősen függ a lehetőségektől. Nekem nem az első gyerek, nem ragaszkodom mindenből az újhoz, mert sok felesleges kiadást jelentene.

2009. okt. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Egyszer egy hasonló kérdésre összeszámoltam, hogy mi legalább 650 ezer forintot költöttünk a szülés előtt, kismama ruhától elkezdve az összes egyebekre, a magándokis szülésig. És azóta legalább havi 50-60 ezer forint a kaja, pelenka, közlekedés (benzin) nagyszülőkhöz rendszeresen, ruha rendszeresen (ebből újat vettem eddig, kb 2 havonta kinő mindent...). És még nem sikerült neki félretenni a jövőjére. Most 6.5 hónapos a kisfiam.
2009. okt. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem kb.(a baba 5hónapos koráig):

Vitamin 18000.-

Terhes ruhák 60000.-

Babakocsi,hordozó 89000.-

Kiságy,matrac,ágynemű,baldahin 45000.-

Légzésfigyelő 15000.-

Babakelengye(pléd,textilpelus,törölköző,ruhák,téli overál,bundazsák,stb)kb háát szerintem 100000.-körül mozog,pedig tulnyomórészt, tescos,corás ruhák.

Kozmetika,meg amiket a doki felirt 15000.-

Mellszivó és társai,cumisüvegek:33000.-

Tápszer 12000.-

Babakaja,tea,ivólé stb. 5000.-

Kórházi magánszoba(Én a terhesség alatt a dokinak sem fizettem,meg szüléskor sem,ugyhogy ez helyett más számolhatja a doktorok költségeit)60000.-

Pelenka 30000.-

Játékok,játszószőnyeg 30000.-

Kb. 512000,ebből szerintem sok mindent kihagytam,popsitörlő,meg a fene tudja még mi,és általában csak ugy durván számoltam a dolgokat,tehát +/- 10000.- tévedhettem pár helyen.

Most készülünk járókát,utazóágyat,gyerekülést,talán második babakocsit venni,ami durván 110000lesz megint....

2009. okt. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,kihagytam a köldökzsinórvért,ami 250000.-
2009. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
...Meg a 4D, ultrahangot 12000,meg a babakádat 5000,meg a benzint....meg a fene tudja még mit.Olyan fél éves koráig az az 1 milla teljesen reális,ha egy átlagosan költekező családot veszünk
2009. okt. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A teherbeeséstől a szülésig kb. 900.000,. Ft volt:

Gyerekszoba bútor(kiságy, pelenkázó, szekrények):300.000,-

Festés, laminált parketta:100.000,-

Babakocsi:50.000,-

Légzésfigyelő+bébiőr:35.000,-

Babakelengye:50.000,-

Kismamaruhák:100.000,-

Stria elleni krémek:70.000,-

Magánrendelések vizitdíja:70.000,-

Szülés:110.000,-

Kórházi csomag:20.000,-


Hozzátenném, hogy nekünk esedékes volt a lakásfelújítás, így ezt is beleszámoltam a költségek közé. A picire havonta kb 50-60.000,- forintot költünk átlagosan, volt néhány nagyobb kiadás, pl járóka (35.000,-) vagy a rota vírus elleni vakcina (45.000,-),illetve ruhák,játékok folymatosan.

2009. okt. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10:28-as vagyok, kifelejtettem, hogy nekünk szerencsénk volt, mert az autósülést, kiskádat, pihenőszéket, játszószőnyeget, ruhák egy részét, mellszívót kölcsönkaptuk a tesvéreméktől!
2009. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pont tegnap számolgattam a babára költött cucokkat, mert mindet írom egy papírra: most tartunk kb. 250.000 Ft-nál.

Ebben a vitaminok, gyógyszerek nincsenek benne, mert azokat általában eddig egészségpénztáras kártyára vettem. Most fogyott el róla a lóvé, mivel táppénz alatt már nem kapom a cafeteriát a cégemtől.

A dokim magánrendelés plusz uh-k kb. 100.000 a 9 hónap alatt, plusz a szülés (50 a dokinak, 25-30 a szülésznőnek)

Külön terhesruhákat nem vettem, olyan ruhákat hordtam nyáron, ami kismamafelsőnek is beillene, most meg kötött pulcsikat hordok, ami nyúlik.

A babónak nagyjából mindene megvan már, kb. még 20-30 ezret fogunk apróságokra költeni: cumisüveg, még lepedő, kispléd, játék.

Mivel karácsonykor még nem lesz 1 hónapos sem, ezért lesz mit kérnünk karácsonyra ajándékba.

Úgyhogy én úgy számolom, hogy mindennel együtt durván a 9 hónap alatt egy 500.000-ből megúszuk az első babót, a másodikra már legalább a felét sem kell majd költeni....

Mindent meg kellett venni, mert rokonok, barátok mindenhol ha van baba, első baba és elraknak mindent a következőnek.

2009. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!