Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 40 év körüli anyukák, hogy...

40 év körüli anyukák, hogy vagytok egészségileg? Van valamilyen panaszotok, problémátok? Mennyire vagytok fittek?

Figyelt kérdés

Én tavaly múltam 40, visszerem van, ami tud fájni, ízületi problémám is előjött, ami régi eredetű, a menstruációm is elég kesze-kusza kb. 1 éve. Más gondom azért szerencsére nincs.

A földről kb. olyan nyögéssel szoktam feltápászkodni, mint anyósom. Ez kicsit aggaszt azért, de az ízületeim elég ramatyak.

Laborom nemrég volt, az kb. rendben.

Későn szültem, 36 és 39 évesen, ezt érzem is, főleg a 2. óta érzem magam lestrapáltabbnak, de hát későn ismerkedtünk meg a férjemmel, így jött össze.

A gyerekekkel sokat foglalkozom, megyünk sokfelé is, de sokszor fáradtnak érzem magam és persze bukfencezni sem hiszem, hogy tudnék még/már.

Más 40-es anyukák hogy vannak?


2013. júl. 22. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Más problémákkal, de hasonló a helyzet. Én is érzem, hogy lejárt a garancia... Elvileg szülhetnék is, még egy terhességet kibírnék, de a 0-4 éves korosztályhoz már nem érzek magamban energiát. Az én gyerekeim már nagyobbak, úgyhogy fizikailag már nem strapálnak le, mert nem kell velük szaladgálni. Néha én is felhúzom a görkorit velük, de már nem bírok annyit amit régebben.
2013. júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Sziasztok!Én 39 vagyok,17-18 hetes terhes.Eddig minden rendben volt!Aztán az integrált teszt eredményem nem lett jó,most amniocentézisre várok.Nagyon szeretnénk ezt a babát.Eddig fiatalnak éreztem magam,de most ősöregnek!
2013. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én futok, jógázom, és fegyencedzést végzek.

Soha nem éreztem még magam ilyen fittnek.


45N, igaz, gyerek nélkül.

2013. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

39-et töltöttem a napokban, van egy 3éves kisfiam. Estére már elfáradok, ezt régen nem éreztem :)

Bukfencezni már én sem tudnék.

Más bajom szerencsére nincs, de most már értem a mondatot amit nagymama mondogatott: Az élet olyan rövid..

2013. júl. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én 41 vagyok, 37 hetes terhes (3. baba), és nemsokára szülök. A gyerkőcök 13, 2,5 évesek, és igen, én is későn ismertem meg az igazit. De mivel fiatalabb is nálam 6 évvel, bizony fittnek kell lennem:) ÉN nem érzek ilyesmiket, a terhesség előtt sportoltam, zumbára jártam. Nem érzem magam idősnek, a játszón sem, pedig korábban volt egy ilyen félelmem. A terhességem problémamentes volt, hatalmas a pocim, most a vége felé kicsit már bálnának érzem magam, de ez akkor is így lenne, ha 10 évvel kevesebb lennék. Ízületi problémám, visszerem nincs, és olyan gyorsan teherbe estem a két kicsivel, hogy csak na. Úgyhogy én nem panaszkodom :)
2013. júl. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Az ízületeidre azt tudom ajánlani, hogy minden ételbe tegyél kurkumát. Ez egy fűszer, ha nem ismernéd esetleg. Pl. a pörkölt, tojás rántotta, leves, főtt és utána sült krumpli alá, rizs. Szép sárgává teszi őket, amellett, hogy pár hét alatt elmúlnak az ízületi fájdalmak. Nagyon jónak tartom. Be építettem az összes ételbe. Mindennap bejut a szervezetembe. Keleten ezt használják és pici zsíron megfuttatják, így jön ki belőle az illóolaj vagy mi.
2013. júl. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*beépítettem
2013. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát én még csak 36 vagyok, most várom a 3.-at ,de egyenlőre nagyon jól érzem magam. Terhesség előtt fejenállás, cigánykerék, bukfenc, minden ment elég jól. Terveim közt szerepelt, hogy 10 év kihagyás után újra nekiálljak sportolni, mert a seggem kezdett kissé löttyedt lenni, de a terhesség előbb jött. Úgyhogy várok ezzel egy kicsit, de a cél, hogy jövő nyárra formába hozzam magam. Egyébként izületeim rendben, egy-két seprűvénám van, de ezek már 18 éves korom óta megvannak. Tehát még nem érzem magam öregnek, de ígérem majd 4 év múlva újragondolom a kérdést :-)
2013. júl. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8: jól teszed. Nem kell bepunnyadni azért, mert anya leszel :) Gratulálok a kisbabához, és az új, energikus életedhez. Biztos meg van hozzá a megfelelő partnered is.

Sok boldogságot!

2013. júl. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Még jöhet!

Gyerekek előtt én is tornáztam, futottam, hastáncra jártam, a két gyerek között is időnként tornázgattam, de a kicsi születése óta egyszer sem. Gondoltam, ősztől eljárnék hastáncra, azt nagyon szerettem és (15 éves jogsival, 2 km gyakorlattal) tavaly elkezdtem vezetni, így könnyebb lesz eljutni oda is.

Tavaly 18 kilót fogytam, 4-5 sajnos visszajött.

36 évesen még én is fitt voltam, utóbbi egy évben érzem csak azt a fáradtságot, férjem is, pedig ő 3 évvel fiatalabb, már arra is gondoltam, beméretem, jó helyen van-e az ágyunk.

Utóbbi pár évben 4szer voltam terhes, 2 vetéléssel/műtéttel végződött, gondolom, ez is fárasztotta a szervezetemet.

Amúgy "idős":-) korom ellenére nekünk is a négyből 3 terhesség elsőre összejött, az első is 4-5 hónap volt.

2013. júl. 23. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!