Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen kedvezmény van anyukákn...

Milyen kedvezmény van anyukáknak a tanulásban?

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Én azt hallottam, hogy gyed és gyes alatt nem kell a fősuliér fizetni. Nem tudom, hogy ez így van-e ténylegesen.
2009. okt. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi felvételinél kapsz 50 pontot. Ennyi.

De keress rá a témára,mert ez már vagy 20. ilyen kérdés.

2009. okt. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
én azt hallottam, hogy ez már nincs így. tud valaki biztosat? köszönöm a válaszokazt
2009. okt. 22. 19:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehetőség 2 éve megszűnt. Ez egészen biztos, én az egyetem felénél jártam, amikor szültem, és gyedre mentem, elkezdtem volna intézni a papírokat és akkor ért hidegzuhanyként a hír. Így az addigi tanulmányaim és az addig befizetett nem kevés pénz is kárba veszett, mert a gyedből már nem tudtam tovább fizetni :( Ráadásul ebben a formában a szak is megszűnt, később sem fogom tudni folytatni tovább, ha már újra lesz rendes keresetem.

Nem tudok róla, hogy bármilyen más formában támogatnák valahol a kismamákat.

2009. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor figyelj kedves kérdező: 2006 szeptemberétől megszűnt az,ohgy ingyen tanulhat a kismama főiskolán. Sem az első sem a második diploma nem ingyenes. ( Én még megtehettem mert 2007-ben diplomáztam 2004-ben kezdetem.)

Ami támogatás ma kismamáknak létezik: kétféléről tudok

Fősuli/egyetem felvételinél jár a plusz pont ( 50 pont) azért mert szülni fogsz vagy szültél. ( Ismerek olyat aki érettségi után csak ezért csináltatott magának gyereket)


A másik,hogy vannak egyetemek ahol van baba-mama szoba és veled lehet a gyerek,meg van gyerekfelügyelet, hogy bejárhass órákra, meg vizsgázni. Ez a fene nagy támogatás...


Amit még lehet és akkor tudod igénybe venni ha munkanélküli vagy a munkaügyi központon keresztül mész tanfolyamra: akkor lehet ingyenesen tanulni, DE a gyermek 18 hónapos kora után és akkor ha a tanfolyam nem haladja meg a heti 20 órát, ilyen pl egy ECDL vagy egy középfokú nyelvvizsga előkészítő.

Aztán vannak iskolák ahol létezik a kismama kedvezmény ez a tandíjból jelent 10%-ot.


Szóval ezzel halálra vannak támogatva az anyukák.

2009. okt. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. okt. 22. 19:37
 7/11 A kérdező kommentje:
elsőnek írtam az első kommentemet
2009. okt. 22. 19:38
 8/11 anonim ***** válasza:
De miért nem próbálod meg államin?
2009. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az első vagyok és én voltam aki kifejtette neked részletesen is.

De tényleg ha nincs még diplomád és akarsz próbálkozz államin.

2009. okt. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocs második:

voltam

2009. okt. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!