Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most tudtam meg hogy állapotos...

Most tudtam meg hogy állapotos vagyok de nincs a TB-ém fizetve. Elmehetek így is orvoshoz vagy ki kell fizetnem majd a költségeket. Van erre valami szabály hogy átvállalja az állam?

Figyelt kérdés

2013. júl. 27. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Elmehetsz orvoshoz de az állam majd behajtja rajtad.

Vannak olyan intézmények ahol elsőre amikor mész mondják hogy rendezd a tb -t vagy legközelebb fizetni kell.


34+6 hkm

2013. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Gyorsan menj be a NAV-hoz (APEH), kérd, hogy Te szeretnéd fizetni a TB-det. Havi 6600ft körül van, de lényegesen kevesebb,mintha Te fizetnéd a vizsgálatokat,mert mondjuk csak egy sima UH 10 ezer ft körül mozog. Addig,míg az első csekket nem fizetted be, fizetned kell minden ellátásért, utána már jogosult leszel rá.

Azért is fontos, mert pl. ha császárral szülsz, az már majdnem milliós tétel csak a műtét.

2013. júl. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs tb-d vagy fizeted magadnak, (apeh-nál kell intézni) vagy az önkormányzattól megigényeled hogy szociális alapon járjon, és 1 évre megkapod akkor, de ez jövedelemhez van kötve nem tudom biztosan de az egy főre eső jövedelem nem érheti el a 34 ezret vagy valami ilyesmi összeg.
2013. júl. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mennyi idő után kapom meg a szociális TB-biztosítást??! Addig el se mehetek orvoshoz?? Mert lassan le jár az 1 év munkanélküli regisztrációm! Elméletileg úgy bár utána járna ilyen szociális segély! Esetleg azzal lehet valamit kezdeni?? Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2013. júl. 27. 10:18
 5/14 anonim ***** válasza:
Rendezned kell a tb-det, vagy mész magándokihoz és kifizeted a vizsgálatokat. De a tb lényegesen olcsóbb, főleg a szülésnél.
2013. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bár terhesen magánorvoshoz járok más okok miatt, de én terhesség előtt is simán jártam többször orvosnál a tb tartozásom ellenére. Senki nem mondta, hogy ki kéne fizetnem a vizsgálatokat. Max szóltak, hogy tudjak róla, hogy tartozásom van, de általában úgy mentem, hogy rögtön kérdeztem is, hogy tartozásom van és ez gond-e, ám sehol nem volt az. A tb tartozást a NAV-nál kell rendezni a késedelmi kamattal együtt, az orvosok ettől még ellátnak és nem fizettetnek veled semmit. Ha meg még nincs tartozásod, akkor gyorsan kezdd el magad után fizetni a tb-t és úgy nem is lesz. :)
2013. júl. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha pl. hétfőn beadod az önkormányzathoz a kérelmet, 2-3 héten belül megkapod, de a beadás napjától leszel biztosítva, tehát ha kiküldik a határozatot a beadás napjától számított 1 évig lesz tb. Ha szociális segélyt kapsz akkor meg nem kell tb-t igényelned mert abból vonnak tb-t, akkor van biztosításod. De ha csak regisztrált munkanélküli vagy és nem kapsz semmilyen pénzt, akkor nincs tb-d.
2013. júl. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

En is igy voltam, marmint nem dolgoztam a teherbeeseskor es mar jo ideje nem kuldte az apeh a csekket. Elmentem hozzajuk, ki kellett fizetni mindent visszamenoleg is, azonnal kesz volt minden.

Magankorhazban szultem, oda is jarok, nem veszek igenybe tb szolgaltatast, de muszaj rendezni, barmikor lehet baleset, eletveszely, stb.

2013. júl. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Miótsa nem fizetsz TB-t? A MÁK-nál be lehet fizetni utólag és aztán csekken havonta.

Ha ezt nem teszed meg, az orvos nem fog ellátni/ fizetned kell érte, ugyanis ilyen esetben csak a szülés költségét vállalja az állam, a terhesgondozásét sem.

2013. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

? bocsi hogy értetlenkedek, de hogy-hogy nem fizetted magad után a TB-t, mikor az elméletileg kötelező mindenkinek fizetni??? Lehet mulasztási bírság, vagy késedelmi kamat is.

Ezt egy jogi fórumon találtam, egy tb jogász válasza a TB nem fizetésére:

A NAV TB adótartozás miatt végre hajthat?

A nem fizetett TB esetében, a jogszabály alapján azt az adóhivatal kivizsgálja, és hivatalból megállapítja a járulékfizetési kötelezettséget. Nem fizetett és felhalmozódott összegekre az adóhivatal kamatot és bírságot számít fel, amit együttesen végrehajtóval hajtat be!

Nincs fizetve a TB, ellát az orvos?

Az orvos tájékoztatást ad, hogy nincs fizetett biztosítás és erről nyilatkozatot irat alá a beteggel. Ennek ellenére alap, életmentő vizsgálatokban részesít. Vizsgálat költségeit természetesen rád terhelik.


Álláskeresési járadék megszünése után, a regisztrált együttműködő kérheti az önkörmányzattól, hogy TB támogatásban részesítse. Érdemes rendezni a TB hátteret, mert a nem fizetett és felhalmozódott összegekre az adóhivatal kamatot és bírságot számít fel!

2013. júl. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!