Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiús anyukák! Nem gondoltok...

Fiús anyukák! Nem gondoltok néha arra, hogy talán könnyebb lenne egy lánnyal?

Figyelt kérdés
Én kicsit sem bánom, hogy fiam lett (bár eredetileg lányt akartam). De elég nehéz vele, borzasztóan eleven, és a sírósabb fajta, pedig már másfél éves. Néha azért eszembe jut, hogy jobb lenne egy kislány. Máskor meg el sem tudom képzelni, mihez kezdenék egy lánnyal. :) Hát, nem fogom megtudni, mert a fiamnak nem lesz tesója. Csak érdekel, hogy más is gondolt-e már arra, hogy a lányokkal könnyebb lehet. És vajon tényleg így van? A környezetemben ezt látom.
2013. júl. 29. 11:51
1 2
 1/12 zabmester ***** válasza:
100%

Én is lányt szerettem volna, de nem bánom, hogy fiam van :)

Nem gondolom, hogy ha lány lenne, könnyebb lenne vele, mert ami nehézség van, az nem abból adódik, hogy fiú. Ha lányom lenne, az is épp így lehetne akaratos, makacs, önfejű és sértődős. Kb. ezek a fiam rossz tulajdonságai, ezeket meg nagyjából tőlem örökölte, én is ilyen voltam gyerekkoromban :D Ha belegondolok, anyukámnak az öcsémmel sokkal könnyebb dolga volt, mint velem, ő jóval nyugodtabb természetű volt világ életében. Szerintem ez egyáltalán nem a nemén múlik, minden gyereknek más a természete.

2013. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két kislányom van, és néha arra gondolok, hogy a fiuk tuti nem hisztizne félórán keresztül ebéd idö alatt a padlón fetrengve.


Szerintem egy gyerek így áll össze.

Kap egy természetet a születésekor, kap egy szülöt aki neveli, és kap egy környezetet amiben él. Ez mind befolyásolja a természetét az egész élte során. Ès innetöl teljesen mindegy, hogy fiu vagy lány.

2013. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem a nemétől függ, hanem a habitusától.

Én még sosem gondoltam, hogy jobb lenne, ha lány lenne, pedig nagyon kislányra számítottam, de már el sem tudnám képzelni.

De még tervezünk egy kistesót, és örülnék, ha kislány lenne, de már nem fogok úgy megijedni, ha mégsem az lesz :).

2013. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi, igazatok van. De tényleg, a kislányok, akiket ismerek, sokkal nyugisabbak az én fiamnál. Lehet véletlen.

2-esnek: hidd el a fiúk is hisztiznek nem is kicsit. Az enyém pl. sikít-visít, ha kikapcsolom a porszívót, mert ő egész nap tudna vele játszani. De csak ha be van kapcsolva. :)

2013. júl. 29. 12:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem fiam van, már 19 éves, de tőle jobb gyermeket el sem tudnék képzelni, kicsinek is egy angyal volt. Lányokat láttam sokkal hisztisebbnek.
2013. júl. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy most könnyebb lenne, de később még hálát adsz az életnek, hogy fiú amikor elkezd bulikba járni, stb. :) De én azt tapasztaltam 2 fiú és egy lány felnevelése után, hogy egyszerűen lány nélkül üres lenne az életem. Ő az, aki mindent megosztott velem, aki eljárt velem boltba, kiült hozzám a konyhába, hogy ne legyen unalmas a mosogatás, főzés, akivel kibeszéltük a pasikat, a szexet, és még sokmindent. És nem mellesleg ő az, aki unokát szült nekem, akivel végigizgultuk a terhességét, szülését, és ez csodálatos, nem hagynám ki az életemből! A fiúkat is szeretem, de ők egy idő után már nem foglalkoznak az anyjukkal.
2013. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy lány van, és két fiú (egy még pocakban), és azt mondom, nem feltétlen!

Az én lányom kicsinek nehéz eset volt, hasfájós, sokat síró baba volt, a fiam meg egy tünemény. A lányom vagány, meggondolatlan, mindent gyorsan csinálni akaró gyerek volt (10 hónaposan egyedül ment), nem volt rossz, de a szívinfarktus mindig kerülgetett, semmitől sem félt. Sokat hisztizett, ez volt a fegyvere. Most nagyon aranyos kiskamasz lett belőle, szófogadó, lenyugodott, de azért akaratos, vezető típus. Az biztos, ő nem rosszalkodott, csak nagyon eleven volt, mindig vele kellett foglalkozni. A fiam sokkal jobban elvan, bár ő tud rosszalkodni, nem hisztizik (néha, ha fáradt) igaz, kíváncsibb típus, mindenhez hozzányúl, ami egy lányt pl nem érdekel. Nem sírós, viszont úgy tud üvölteni, hogy néha ledöbbenek, mire képes (2,5 éves). De kicsinek álom volt, nyugodt, matatós, csöndes baba. Szerintem nem csak nembeli különbség ez, függ az alaptermészetüktől, a neveltetéstől, és bizony a születési horoszkóptól is. Nekem mindkét gyerek hatalmi jegyben született, oroszlán és nyilas, az aszcendensük is az ráadásul, sőt a kicsi is oroszlán lesz (38+2 vagyok), úgyhogy tudnék mesélni. Én azt mondom, 10 évig csak lányom volt, nagyon jó volt, de nagyon-nagyon örülök, hogy most elmélyülhetek hosszú évekre a fiúk világában is, mert valahogy így teljes a kép :) Ha vigasztal kicsit, folyamatosan változnak, lehet fél év múlva teljesen más gyerkőc lesz. Nekem pl fél éve a fiam még visszahúzódó, mogorva kisgyerek volt, most meg egy kis bohóc, állandóan nevet, és minden idegennel beszélget az utcán is, el se hittem volna még pár hónapja, hogy így megváltozik.

2013. júl. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6-os: szerintem nem minden fiú ilyen, hogy egy idő után nem foglalkozik az anyjával. A férjem sem ilyen. Sőt, velem az anyósom is végigizgulta a terhességet, a szülést, és a sógornőm is. Persze anyukámmal több mindent megbeszélek, az igaz.

7-es: a fiam teljesen olyan, mint a lányod volt...

2013. júl. 29. 12:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem!

Mindig is úgy képzeltem, elsőre lányom lesz, mert majd mennyit fog segíteni ha kistesója születik.

Ehhez képest fiam lett elsőre, és egy kicsit se bánom.

Hugom kislány egyidős vele, hát semmiért sem cserélném el őket, a fiam annyival elmélyültebb, nyugodtabb típus.

Kíváncsi vagyok, milyen kistesó érkezik majd!

2013. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A lányokkal általában könnyebb kis korban viszont kamaszkorban sokkal rosszabb és nehezebb,én örülök,hogy az első fiú lett,mert majd tud vigyázni a húgára/öccsére.Igazából 2.nak kislányt szeretnék.
2013. júl. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!