Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg nem tudhatom a saját...

Tényleg nem tudhatom a saját gyerekem vércsoportját?

Figyelt kérdés
Hétfőn lesz két éves a fiam, és a mai napig nem tudom a vércsoportját. A kórházban azt mondták, csak akkor állapítják meg, ha beteg. A gyerekorvos is ugyan ezt mondta itthon. De miért???
2009. okt. 24. 09:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez furcsa, én januárban szültem, de a kiskönyvébe és a kórházi papírján már rajta volt a vércsoportja. Ha esetleg megvan a kórházi zárója a babának, nézd át, hátha.
2009. okt. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
én fiam 20 hós,és neki sincsen benne a kiskönyvében,és nem is tudom milyen a vércsoportja:-((
2009. okt. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Egy vércsoport vizsgálat ára kb. 5.000,- Ft. Korábban minden babának rutinból megcsinálták, egy jó ideje -nyilván takarékosságból- már nem. Azért nem csinálják meg előre mert a dolognak nincs semmi gyakorlati haszna. (azt leszámítva, hogy Te tudod). Ha szükség van rá akkor is meg kell csináltatni, ha az embernek papírja van a dologról.
2009. okt. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Születéskor most már csak azoknál a babáknál állapítják meg, akiknél Rh összeférhetetlenség lehet, vagy besárgulnak,...egyéb. Normál esetben nem.

Én sem tudom a lányomét (1 éves).

Amúgy az egész családét tudom, de tényleg haszontalan info, mert ha vmi történik, úgyis megnézik, "bemondásra" nem fognak pl. az anyukámnak AB- vért adni (pedig valóban AB -).

2009. okt. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekünk benne van a kiskönyvben is, és a kórházi zárójelentésen is. 5 hónapos a lányom.
2009. okt. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a szülésnél és a babával sem volt szerencsére semmi gond (sima könnyű szülés, utána nem sárgult be, nem volt probléma...), de a zárójelentésen szerepel a vércsoportja. Ezek szerint inkább kórházfüggő a dolog...
2009. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekunk is benne volt a zaroban de lehet azert mert az en vercsoportom 0- es emiatt megkellett a lanynak is nezni h kapjak e anti D-t.Nem kellett mert o neki is az a vercsoportja.
2009. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nekünk sincs benne a zárójelentésben, sőt: 10 hetesen volt egy sebészeti kisműtétje a kezén, és akkor sem nézték meg előre :O
2009. okt. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam koraszülött volt, és be is sárgult, de nincs rajta a záróján a vércsoport. Én úgy tudom, hogy többnyire az apáét öröklik, de ez nem 100%.
2009. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az RH összeférhetetlenségnél nálunk csak az RH faktort nézték meg, a vércsoportot nem.

Hogy miért? Passz.

Úgyhogy RH- a lányom, de hogy milyen, az még rejtély.

2009. okt. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!