Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tegnapelőtt azt közölték egy...

Tegnapelőtt azt közölték egy külföldi hírcsatornán, hogy az anyatejjel táplált csecsemőknek gyermekkorukban magasabb lesz az IQ-juk, mint a mesterségesen tápláltaknak?

Figyelt kérdés
Szerintetek van benne valami? És ha van, mégis mi lehet a magyarázat? Mert azt már nem láttam.
2013. júl. 31. 08:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%

ezt nem tegnapelőtt fedezték fel, hanem már régóta köztudott:


pl.:


[link]

2013. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
26%
na azért álljon meg már a menet,azért mert valaki nem szoptat teljesen mindegy milyen okból még nem tolja le a gyereket,kissé el vannak szállva itt a tejcsárdák,én bevallom utáltam szoptatni,borzalmas volt, rengeteg okom van rá gyulladás,40fokos láz,vérző,sebes bimbók,egy üvöltő gyerek akit a csecsemősök rendesen ráerőszakoltak a mellemre,ezért Ő még jobban tépte,ha végre összejött is szörnyű érzés volt,örültem,hogy végre elapadt 3 hónap múlva,nem mindenki szereti ha a gyerek a mellén van,ettől még nagyon szeretem a fiam sem fizikailag,sem lelkileg nem szenved hiányt sokat foglalkozunk vele fél évvel a kortársai előtt tart pici kora óta,nagyok okos és értelmes kisgyerek.Az IQ vele született az anyatej nem befolyásolja ahogy az immunrendszert sem,tápszeres gyerekem 5 ször volt beteg a 2,5 év alatt és ebből négyszer a bölcsiben,más anyatejes gyerekek 2 hetente nyomták az ágyat.Szóval erről ennyit,jó hogy nem már kijelentik a szoptatás mániások,hogy aki nem adja a gyereke szájába a mellét pláne nem 5 percenként nem is szereti a gyerekét gratulálok,értelem a köbön.
2013. júl. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%

Lassan már főiskolai felvételi követelmény is lesz vagy mi ?

Tápszeres gyerek max érettségiig juthat el vagy mifene?


Én személy szerint már falnak megyek ezektől. Persze, kell egy kis propaganda a szoptatásról, mert sokan lustaságból / tudatlanságból tápszereznek, főleg USA-ban és Európa más (fejlettebb) országaiban. Gondolják, ezzel is lehet hatni azokra az anyukákra, akik minden eü indok nélkül meg se próbálják.


A mesterséges táplálás meg kb szerintem ott kezdődik, hogy gyomorszonda... A cumisüveg max egy evőeszköz, mint neked a villa meg a kés, ha épp nem öt ujjal vagy 32 foggal akarsz marcangolni vmit.

2013. júl. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
18%
Ezt a baromságot, hogy egy anyatejes többet foglalkozik a gyerekkel. Sokkal kényelmesebb szoptatni. Csak a nagyon ostoba ősanyák találják ki.
2013. júl. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy akinek van teje, fejlődik, hízik a gyereke, az szoptasson max 1 évig. Akinek meg nincs, vagy nem fejlődik úgy a baba, tápszerezzen. Ennyi. Majd az IQ-jával meg később lehet foglalkozni. Én is full tápszeres voltam, a 80-as években meg nem is volt normális, még sem vagyok hülye azért, beteges meg pláne nem.
2013. júl. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az IQ egy veleszületett dolog és nem változtat rajta a szoptatás. Mondom ezt úgy, hogy sikerült 1,5 éves koráig szoptatnom a fiam. Amúgy nem értem ezt a hangnemet amit megütnek egyesek, soha, senkit nem bántottam, mert nem akart vagy nem tudott szoptatni. Mégis tejcsárdának és gúnyosan ősanyának vagyunk/vagyok titulálva. Igen tudom, hogy vannak olyanok, akik azt hiszik, mert ők szoptatnak többet érnek, ami nyilván nem így van, de azért a másik oldalon is van egy-két elvakult emberke.
2013. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kényelmes a szoptatás???

így a 3. gyerek szoptatása után azt mondom, hogy nem kényelmes!

túl összesen 4 mellgyulladáson, 1 elég makacs aftán, amit a kicsimtől kaptam el a mellemre, háát hadd ne mondjam rettenetesen fájdalmas volt.

mindemellett ha lesz 4.gyerek, természetesen őt is szoptatni fogom, mert mindettől függetlenül a világ legtermészetesebb dolga. Imádok szoptatni!

2013. júl. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
55%
Én szoptattam is és később tápszert kellett neki adni. Sokkal könnyebb volt szoptatni, mint mindig megcsinálni a tápszert, ha baja van a babának cicire vágják és megnyugszik, nekem kényelmesebb volt. De nem szűntem meg foglalkozni a fiammal, mikor tápszeres lett.
2013. júl. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Hol tudnak így lépést tartani a tudománnyal?:)

De komolyan, ez nagyon régi hír, még középiskolás koromban tanultam, aztán olvastam is sok helyen (babás könyvekben is). Számtalan megerősítő és megcáfoló vizsgálat is van. Pont mint a magzatvédő vitaminok, meg ha hordozod, akkor is zseni lesz, számtalan ilyen van...

A lányom csak 4 hónapos koráig szopott, messze okosabb volt a kortársainál, és most is az. De tuti van olyan gyerek, aki 3 évig szopott, és ugyanolyan okos, vagy aki egy csepp anyatejet sem kapott.

2013. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
CNN-en,vagy a News-on ment,komolyan úgy,mintha ez valami oltári nagy felfedezés lenne,persze gondoltam,hogy nem. :)
2013. aug. 1. 22:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!