Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ehhez a játszótéri szituhoz...

Ehhez a játszótéri szituhoz mit szóltok?

Figyelt kérdés

Kb 4-5 éves kislány főzőcskézik a homokban,mellett ül anyukája.Kisfiam(októberben lesz 3),aki nagyon nagyon szeret főzni odamegy,leguggol mellé,persze én is ott vagyok.Anyuka reakciója "Nehogy kikapd a kezéből a kanalat mint előbb a másik!" Erre fiam tényleg szépen megkérdezi, hogy megnézheti-e a merítőkanalat,ami éppen a homokban volt,a nagylány nem játszott vele.Semmi válasz, fiam még egyszer megkérdi,de már veszi is föl,erre anyuka húzza a száját.Én közben elkezdtem neki mondani, hogy menjünk mással játszani,na de tetszett neki a lány játéka.Bele is nyúlt a lány vödrébe,ő is szeretett volna kavargatni,és egy szót sem szólt a lány,de az anyja ráförmedt fiamra,hogy "nem értem miért nem lehet békén hagyni,hogy egyedül játsszon!Neked is van játékod,nem?Miért nem játszol azzal?!!"Megfogtam fiamat és elvittem onnan...

Én teljes mértékben tiszteletben tartom más tulajdonát és ezt tanítom a gyerekeimnek is, de a lánynak semmi ellenvetése nem volt,kisfiam meg tényleg szépen játszott volna mellette...huh kicsi hiányzott,hogy beszóljak,leginkább a stílusa dühített fel!

Mert ha azt akarja, hogy egyedül játszhasson a lánya és senki a közelébe se menjen,akkor minek hozza ki játszóra?

Egy másik apukának is beszólt...lánya egy spricnissel spriccelt, és lespriccelte az apuka kislányát.Apuka kérte,hogy ne menjen a lányára,mert mindjárt mandulaműtéte lesz és nem akarja,hogy baja legyen.Anyuka meg "nem értem mit kell kiakadni, 50 fokban nem lesz baja!"

Oké,tényleg nem lesz baja,de azért oda lehet figyelni...


2013. aug. 1. 14:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
mindifógisi voltak, vannak és lesznek idióta anyukák. Ez van, nem kell rajtuk fenn akadni, Te gondolkodsz jól, ott kell őket hagyni és kész.
2013. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
HÚÚÚ az első szavam, bocsi nem tudom ezt hogy ikerült:) Szóval MINDIGIS akart lenni:)
2013. aug. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Idegileg kicsit készen lehet az az anyuka, hacsak nem ilyen az alaptermészete szegénynek.


Én vsz. valami "udvariasan epés" megjegyzést tettem volna, kb. ilyet: "Kérem, ne beszéljen ilyen csúnyán a kisfiammal, csak egy gyerek, ráadásul értelmes, udvarias kérdést tett fel, amire nem kapott választ. Látom, hogy Ön nagyon fáradt és feszült, de ne itt vezesse le, hiszen mindenki játszani jött le."

2013. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálatos, és értelmetlen ahogy viselkedett ez a muter...és a kislányát nagyon sajnálom...:-((
2013. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
amúgy azért se mertem beszólni,mert apuka is ott volt,aki legalább 120 kg,tetovált fazon...ki tudja mennyire "harapott" volna, ha beszólok a kis családjának:)
2013. aug. 1. 14:56
 6/17 A kérdező kommentje:
ja és én is a lányát sajnálom...amúgy a kiscsaj senkivel sem játszott(vagy játszhatott,ezt nem tudom) végig ott lihegett anyuka a nyakában...
2013. aug. 1. 14:57
 7/17 anonim ***** válasza:
20%
Hát elég suttyó az anyuka, csak kerülni lehet ezeket az embereket. Nekem meg abból van elegem, hogy a sok irigy 3 év körüli gyerek, főleg fiúknál ugye az agresszió is kijön, bántja a gyerekemet verbálisan, esetleg meg vagy ellöki.Ő 19 hónapos, szeretne közeledni vagy a gyerekhez, vagy a játékához, de egyesek borzalmasan irigyek, amivel alapvetően nem lenne problémám, mer az enyém sem biztos, hogy jobb lesz, de hogy az anyja nem képes erélyesen rászólni, na én ettől vagyok ki. Rendesen hülyének nézik a szülőket, mert igazából nem kap semmi büntetést.
2013. aug. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem volna hasonló stílusban: "Nem értem, hogy a kislányt nem zavarja, akkor miért probléma?"

Egyébként igazad van. Inkább együtt kellene megtanulni játszani, egyedül nem nagy szám. Gondolom otthon is egyedül játszik a kislány. Anyuka meg kicsit frusztrált.

2013. aug. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, hidd el a te gyereked is bekerül majd ebbe a korba, és alapvetően nem irigyek,csak rájönnek,hogy van tulajdonuk és azt védik!Ez az "enyém" korszak....

Én fiam le se tojta tavaly még,ha valaki elvette a játékát, ennek az évnek a slágere,hogy megtanuljunk osztozkodni...sokszor bizony én fiam is durva lenne, ha hagynám,de igyekszem mindig résen lenni,és már egész jól megy a "szépen visszakérem ami az enyém" dolog.Meg már hagyja,hogy más játsszon az övével.

Ezért is akadtam ki az anyukára,mert kisfiam szépen kérte, nem odament és kivette a kezéből...

2013. aug. 1. 15:09
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen, de ugye ott a kislány végül is normálisan viselkedett, csak az anyja egy idióta. Én nem azt mondom, hogy ne legyen irigy, csak szerintem van egy pont, amikor erélyesebbnek kell lenni. Legalább a kisebbet ne bántsa, a korosztályával nem érdekel, ha "lefájtojják".
2013. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!