Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik mosható pelenkát használn...

Akik mosható pelenkát használnak válaszolnánk néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

hogyan tisztítjátok ha kakis lesz a pelus?

hány db betétet érdemes venni,hogy ne kelljen minden nap mosni(?)

hány db pelust érdemes megvenni(?)

ezeket méretre lehet kapni(?)

mind egyforma minőségű vagy az olcsóbb rosszabb(?)

mennyi az elfogadható ár érte(?)

nem rosszabb-e a babának mint az eldobhatós(?)



2013. aug. 1. 19:31
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Nekünk is van eg.pénztárunk csak nem tudom elfogadják-e?!Majd megkérdezem e-mailben.(új pillér)

Az az igazság,hogy teljesen tanácstalan vagyok azt illetően,hogy mennyit vegyek.Ugye van a külső réteg a "pelus" maga.Abba kell tenni betétet?!Plusz ezt a kaki papírt?

Lehet hülye kérdés,de ha pisil/kakil minden alkalommal a külső "pelust" is ki kell cserélnem vagy azt csak akkor ha kakis?Bocsi de tényleg sosem használtunk még ilyet...:(

Köszönöm a válaszokat nagyon sokat segítettetek.:)

2013. aug. 1. 22:04
 12/33 A kérdező kommentje:
illetve minden betét jó minden féle pelusba?
2013. aug. 1. 22:06
 13/33 A kérdező kommentje:

ez az egy méretes?

és ebbe csak betét kell már?

és egyébként milyen sűrűn cserélitek a pelust?és nem folyik ki semmi éjszaka sem?

[link]

2013. aug. 1. 22:10
 14/33 anonim ***** válasza:

10. vagyok, nekem is új pillérem van, elfogadják ;)


a külsőt én 2 naponta cserélem, vagy ha kakis lesz, ha csak pisi van a pelusban(nem folyik ki a kakki), akkor áttölröm egy popsitörlővel.


Amit linkeltél, a kínai zsebes pelenkák tipikus fajtája, 1-2-3 betéttel használható, 3-mal nálunk kibír egy éjszakát, 2-vel nappalar 4-5 órát.


Viszont nem lehet egyértelműen megmondani, mikor kell pelust cserélni, pár hét alatt észre fogod venni a gyermeked pisilési ütemét, melyik napszakokban mennyit ürít és az alapján. Én pl 5-6x cserélek pelenkát, délelőtt ebből 3x, mert akkor gyakrabban telik meg (mi 5-6 körül kelünk, reggel frissbe kakil, vagyis abban pisi nem is nagyon van, csak kaki).


És ez alapján adok pl más árkát (vagy más fajtát - ilyen zsebest, vagy külső-belső kombót), hogy tudom előre, mennyit fog kb pisilni, mikor akarok pelust cserélni.


Egyébként ha át akarsz állni, akkor vagy most érdemes, vagy ha már stabilan ját a babád, mert a járástanulásba az, hogy hirtelen jóval nagyobb lesz a bugyor, kicsit bele is zavarhat (nem tudom, ez mennyire általános, de volt rá már példa).

2013. aug. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Ha a vateráról rendelnél ilyet, kérdezz rá, h van-e benne betét, mennyi és milyen az anyaga!
2013. aug. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

9 hónapos még nem jár csak lépeget kapaszkodva.:)

Segíts nekem légyszíves.Hány ilyen külső pelust vegyek és hány db betétet ha nem akarok naponta mosni csak 2-3 naponta?

Ha jól látom ez a zsebes pelus lényege,hogy bele is tudom tenni a pelusba a betétet nem csak rá közvetlen a feneke alá?!

A bambuszos betét miért ennyivel drágább?

Azért gondoltam,hogy vateráról rendelek mert itt nálunk a bababoltban 4ezer ft 1 db ilyen..:(

Olyat kéne keresnem majd aki számlát is ad,hogy vissza tudjam igényelni.

Így sima pelussal elmegy havi 8ezer ft pelusra.Úgy gondoltam,hogy 1x betankolok ezzzel a moshatóssal olyan 15 ezerért és utána nem kell vennem,jól gondolom?

Köszönöm a segítséget.:)

2013. aug. 1. 22:58
 17/33 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ilyet pedig jövö nyárra beszerzünk a leszoktatáshoz.:)

[link]

2013. aug. 1. 23:03
 18/33 anonim ***** válasza:

Vaterán nem fognak tudni számlát adni.

Ezekbe a zsebes pelusokba bele kell tenni a betétet, így az egészet mosnod kell (a külsőt is). Ebből legalább 20 kellene ahhoz, h kiváltsd a pelusokat nappalra 3 napi mosással.


Egészségpénztári számlára én a www.biomama.hu-t ajánlanám neked, ott 5 belsőt és egy külsőt tudsz venni 10e ftért, ami a legjobb ár szerintem újonnan a magyar piacon.


[link]


ebből nektek a kettes méret kell és legalább 3, de inkább 4 garnitúra. (tetrapelenkát is hajtogathatsz a külsőbe, ha van, amit másra nem használtok, két tetrával is elvan egy baba 2-3 óráig)


A bambusz azért drágább, mert a 2-3xosa a nedvszívása a pamutnak, illetve antibakteriális hatású, vagyis a baba bőrének még jobb, minzha sima pamutot adnál rá.


Viszont ennél a lollipopnál jobbat ennyi pénzért nem fogsz kapni számlával együtt. Ráadásul ez minőség, a vaterással ellentétben, garancia van rá (nekem egy db rossz pelenkám volt 3 év és kb 100 pelenka alatt, at egyből cserélte a gyártó!)

2013. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
ja igen, a legalsó, a napi csomag az, amire gondoltam.
2013. aug. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Az a helyzet,hogy így 1xre nagyon sokba kerülne.:(

A párom havonta 10ezer ftot kap eg.kártyára a cégtől-így mire összejönne az ára..

40ezer ftot ennyi időre nem nagyon tudnánk nélkülözni.

Ha nem tudnak számlát adni róla max megveszem kpra így is sokkal olcsóbb.Ezek után már nagyon kíváncsi vagyok rá.:)

Megbeszéltem a párommal azt hiszem beruházunk a pelusokra.

Viszont szerintem tadásra adok rá sima eldobhatósat nem akarom,hogy kinézzenek.:(

De lehet,hogy csak most gondolom így és nem fog érdekelni.:)

Írtam kérdést vaterán,hogy van-e hozzá betét ha igen mennyi?

2013. aug. 1. 23:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!