Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engednétek, hogy bárki szüljön?

Engednétek, hogy bárki szüljön?

Figyelt kérdés

Nem mindenki fogadhat örökbe gyereket, szigorú megfelelési dolgokon kell átmenni, hogy örökbe fogadhasson valaki.

Viszont szülni bárki szülhet (aki tud persze), még az is, akinek nincs meg a megfelelő háttere egy gyerekhez.

A leendő anyákat miért nem ellenőrzik, hogy hova születik egy gyerek?


Nem veszekedést akarok kirobbantani, csak érdekel, ezért kérlek titeket ne legyetek se egymással, se velem sértőek.


2009. okt. 25. 12:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
72%

Értem a problémát, de még csak az hiányozna, hogy az állam ebbe a világ legtermészetesebb dolgába is beleszóljon. És mégis hogy döntené el akárki, hogy ki a megfelelő? Pszichológiai tesztekkel meg környezettanulmánnyal, aki meg nem megy át a vizsgán, azt köteleznék az abortuszra? És mégis kinek az értékrendje alapján? A Tied, az enyém vagy a politikusok? Vagy az egymásnak is ellentmondó gyerekpszichológusok döntenék el?


Szerintem inkább az örökbefogadás körül túl nagy most a felhajtás, de ez csak privát vélemény.

2009. okt. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
70%
Lehet lepontozni. aki lepontoz,hívja meg őket a lakásukba. Egyik nagyvárosunk kórházában most a haldoklókat rabolják ki,ez az új specializációjuk. Hammurappi törvényei kellenének ide,kezüket,lábukat tőből levágni mindnek,aki a máséhoz nyúl. Az indiaiak is elzavarták őket,egyedül nálunk virágzik az életük. De nekem az is elég,ha Magyarországról kirakják örökre a cigányokat. Egy fillért se adni a kölykeikért, fizessenek adót minden megszületett bűnőző után. A kőbányákban dolgozhatnak,a gátakon hordhatnak homokzsákokat (minimum 50 kilósokat kb. 50 db-ot naponta. A beilleszkedett, dolgozó,rendes cigányok természetesen éljenek nyugodtan, őket nem bántanám. Dolgos,rendes emberekre szükségünk van . A csótányokra (bocs,őket nem akartam megsérteni ezzel a hasonlattal,mert az egy tiszta állat)nincs szükségünk.Azok magukkal hozzák a géneket,aztán megölik a jótevőjüket. Tessék elmenni egy családotthonba,és szzétnézni,milyen ....borzalmas szörnyek vannak ott. Sajnos.én a saját szememmel láttam,saját bőrömön tapasztaltam,ezekből soha nem lesz rendes ember. Minden tiszteletem azé,aki normális magyar gyereket szeretne örökbe fogadni.Le a kalappal előttük!
2009. okt. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%

Én szabályoznám hogy ki szülhet!Bizony a mi községünkben sok az éhező gyerek, akinek a szülei a segélyt nem a gyermek étkeztetésére költik!Igenis kellene egy rendelet vagy valami ami a hátrányos helyzetű családokban szabályozza a születendő gyermekek számát.Mert minek annak a nőnek 8. gyerek ha a már meglévő 7 is éhezik?

Kellene szabály!!!!!!!!!!

2009. okt. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
51%
"dolgozó,rendes cigányok természetesen éljenek nyugodtan, őket nem bántanám. Dolgos,rendes emberekre szükségünk van" szerintem is de amit az elején írtál... hogy döntenéd el hogy most dolgos lesz-e ha felnő vagy született bűnöző?
2009. okt. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
58%

Nem engedném, hogy bárki szüljön. Van olyan ország ahol vizsgázni kell a kutyatartáshoz. Na valami ilyesmit csinálnék én is. Hogy valami tanfolyamot, képzést, tartani, a végén vizsgával és aki nem megy át az... Azoknak sem engedném aki szerint a gyereknek csak szeretet kell, ház, pénz stb nem. Egy bizonyos összeg alatt biztos nem engedném szülni őket. És ez egységes, nem olyan hogy akinek tetszik a képe az szül. Vagy akik szerint isten adománya minden gyerek ezért már 12-et szülik. Egyáltalán úgyis túlnépesedett a föld, mert az ember azt hiszi minden az övé... A cigányokról már nem is beszélek. Persze itt nem arról a kevésről van szó akik normálisak.

De ez csak egy elképzelés, ilyen úgysem lesz a közeli jövőben xD

2009. okt. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
61%
Ezt atán nem nehéz eldönteni. Nézd meg az anyját,amelyik már a kórházban is csak iszik (alkoholt) és dohányzik,az mind a lumpen,tolvaj banda része. Élj velük együtt,ha nagymamádat már megölték,szeretteted már kirabolták,lehet,hogy nem leszel ennyire humánus. Cseréljünk! Velem már mindkettő megtörtént.Próbáld ki te is. Könnyű a Rózsadombról okosnak lenni. Gyere ide Szabolcsba,élj a cigánynegyedbe,hátha egy fél évig még életben is maradsz. Aztán legfeljebb az olaszliszkai tanár sorsára jutsz,de akkor csak magad okold,mert vele ellentétben te akarod ezt a sorsot magadnak. Ő nem akart meghalni.
2009. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
65%
én is feltételhez kötném. Bizonyos intelligenciaszint alatt nem engedném, és persze a kisebbséget (még egyenlőre azok) már születésükkor elköttetném. Nem engedném az alkoholistáknak, akiknek nincs lakásuk. ügyfélszolgálatos vagyok és kivagyok azokon az embereken, akik tök csórók, nincs havi 2ezer ft-uk de közben mosolyogva közli, hogy a felesége már a negyedik gyerekükkel várandós..... mégis hova??????? Persze megértem én az ösztönöket, meg hogy gyereke mindenkinek szüksége van, de akkor miért kell 4et szülni a nyomorba???? Nem engedném azoknak a nőknek sem, akiknek a gyerek csak azért kell, hogy ne kelljen dolgozni, mert majd az állam adja a segélyt meg a gyest. Szóval embernek megtiltanám.
2009. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
61%
Az eszem áll meg,hogy milyen emberek vannak. Még szaporítani akarják a bűnöző cigányokat. Remélem láttatok már közelről is ilyen fajta élőlényt. Nagyon igaza van az előző válaszolónak,aki megírta,hogy a parazita népséget nem szabadna szaporítani. Sajnállak,hogy megölték a nagymamádat,meg kirabolták a hozzátartozóidat,de hidd el,mindig lesznek ilyenek,akik pártjukat fogják. De vigasztaljon a tudat,hamarosan ők lesznek többen,és akkor azokat is kicsinálják,akik most mellettük állnak.Ne foglalkozz az ilyen tudatlanokkal. "Boldogok a lelki szegények......."
2009. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
73%

hát, mit mondjak: nem vagyunk gazdagok, a lakásunk sincs felépítve még, csak félig kész, sokminden hiányzik még, ráadásul a párom anyagi helyzete is olyan, hogy vállalkozó, saját magát 2 órára jelentette be, és hiába jön a pénzt nagy része tőle, és van miből kocsit meg ilyesmit fizetni, papíron én vagyok a családfenntartó a kb. 50-60 ezres jövedelmemmel. Ilyen körülményekkel 100%, hogy egyetlen gyámügy sem engedélyezné, hogy gyereket fogadjunk örökbe. Mégis babát várunk és lelkesen készülünk az érkezésére, és még 2 gyermeket tervezünk rajta kívül, közben ezzel párhuzamosan épül a ház. Ha ugyanazok a törvények lennének érvényesek a természetes szülésre is, mint az örökbe fogadásra, akkor soha nem lenne gyerekünk.


Pedig se nem iszunk, se nem cigizünk, se nem szórjuk a pénzt. Egyszerűen csak nem tudtak a szüleink szinte semmit sem adni útravalónak, amit felépítettünk, szinte mindent önerőből tettünk, és a jelenlegi helyzetben csak ennyire tudtunk haladni.


Akkor most mi nem érdemeljük meg, hogy gyermekünk legyen?

A kérdést különben nem veszem szívemre, csak megmutatom, hogy látjátok, ilyen is van...

2009. okt. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
69%
Ne haragudj,én meg értelek,de azt te is tudod,hogy a férjed nem 2 órában dolgozik.Abból nem lenne házatok. Tehát,már bocs az őszinteségemért,csaltok. Vállalkóként sok pénzt kerestek,de nem adóztok...ezt mindenki tudja. Én minden jövedelmem után adózok,mégsem tehetem meg azt,amit egy "szegény" vállalkozó. Szóval szerintem ez a hasonlat "kicsit " sántít. (Bocs,nem megbántani akartalak,de te magad írtad,hogy 2 órára jelentitek be a férjedet....)
2009. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!