Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A budapesti kedvezményes...

A budapesti kedvezményes bérletet, amit gyes-gyed ideje alatt lehet igénybe venni, a férj is igényelheti?

Figyelt kérdés
Mert ugye kell hozzá a papír, hogy gyes-t vagy gyedet kapok. De az az én nevemre szól, viszont nekem nem kell utazgatnom,a férjemnek viszont nagyon jó lenne, ha nem több mint 10ezerért kellene bérletet venni.... szóval van lehetőség arra,hogy a házastárs is igényleje? mert pénztárablaknál senki nem tud semmit, hiába kérdezzük...
2013. aug. 9. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs. Csak az vásárolhat ilyet, aki az ellátásban részesül. Tehát csak te vehetsz.

Nem átruházható.

2013. aug. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az veheti igénybe, aki az ellátásban részesül. Vagyis jelen esetben te. Ráadásul fényképes bérletet kell csináltatni.
2013. aug. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy írták előttem, csak az veheti igénybe, akinek a nevére érkezik a gyed-gyes, jelen esetben te. Ehhez külön bérletigazolvány is van, amin van egy érvényességi végdátum. van amelyik ellenőr nézi, van amelyik nem. Ha az a dátum elmúlt, új igazolványt kell csináltatni a dolgozó bérlethez.
2013. aug. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!