Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három- vagy több gyermekesek!...

Három- vagy több gyermekesek! Most kerek-perec megmondjátok?

Figyelt kérdés

Te személy szerint hogy érzed? Melyik a nagyobb váltás? Egyről kettőre vagy kettőről háromra? Neked! És idegileg SOKKAL (sokkalsokkalsokkalsokkal... :) )nehezebb, vagy annyival nem?

Tudom, anya és gyerekfüggő....na meg apa, meg egészség, meg pénz..... de NEKED?


2013. aug. 12. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Nulláról az egyre :) Komolyra fordítva a szót, minden esetben váltás volt, de kialakult magától. Ehhez biztos kellett, hogy minden a helyén működjön egyébként körülöttünk (amiket írtál, APA, pénz, stb., az apát pedig nem véletlen írtam nagy betűvel, szerintem 90%ban tőle függ, hogy mennyire tudnak működni egy anya idegei)

Talán a kettőről a háromra volt a legnagyobb váltás, de ez nálunk korkülönbség miatti. 1,5 5 és 1,5 év a korkülönbség a fiúk között, a harmadiknál vissza kellett rázkódnom újra a babázásba, a nagyok életritmusát próbáltuk meghagyni, ez nehéz volt.

Idegileg nem érzem, hogy jobban kilennék, mint ha csak kettő lenne például. Persze lemerítenek az tuti... Szerencsére nyugis típus vagyok amúgy, és nagycsaládot akartam, ezek is biztos közrejátszanak.

2013. aug. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2ről a 3ra hatalmas különbség nekem. elképesztően nehéz, szavakkal leírhatatlan.

Valószínű, hogy már vártam, hogy a legnagyobbnál elmúljon a dacosság, megváltozzon, de 4,5 évesen is nagyon nehéz vele. Déltől reggelig egyedül vagyok mindhármójukkal, egész héten. Egyik sem jár oviba. Segítség nincs.

Kettőnél a figyelmem még könnyen ment kétfelé, a három übergáz nekem, pedig pörgős vagyok, de ez már nekem is sok. A 8 hónaposom eltűnik egy pillanat alatt, feláll, leránt, felmászik, amíg a 2,5 évesemnek kitörlöm a popsiját vagy csak gyors vizet adnék. A 4,5 éves pedig általában olyan hülyeségeket csinál, hogy rá is folyamatosan figyelni kell. Még jó, hogy van egy középső cukifalat gyerekem, akinél elvileg dackorszak van, 2,5 éves. Azt mondom, ha lenne valami segítségem néha, akár a férjem is és nem lenne egy nehezen kezelhető öntörvényű 4,5 éves fiam és nagyobb lenne a korkülönbség, akkor talán könnyebb lenne. megha fiatalabb lennék vagy 10 évvel.

2013. aug. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előző, kíváncsian várom én is, hogy a 10 és a 7 évesem után milyen lesz újra babázni, anélkül, hogy a nagyok megszokott ritmusát megzavarjuk.

Kérdező, bocsi az off-ért:-)

2013. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek szántam :-)
2013. aug. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyszer valaki azt mondta, hogy majd meg se fogjuk érezni, ha megszületik a 3.gyerek...nem a nagy francokat nem...

nem azzal volt a gond, hogy 3 gyerek lett, hanem azzal hogy a 2 nagyobbra kevesebb idő jut, főleg a középső igényli még az osztatlan figyelmet, nagy odafigyelést,

2013. aug. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3 gyerekünk van. Mindegyik tervezett. (két év majd három év van közöttük)

Ha visszagondolok, mindegy hány gyerekünk volt, sokszor éreztük/érezzük úgy, hogy egyel több, mint amennyi "kényelmes lenne".

Talán bele játszik, hogy a 3. nem teljesen egészséges (még, reméljük), így az átlagosnál jóval kimerítőbb gyerek.


Nekem a nulláról egyre és a 2-ről háromra tűnik nagy váltásnak.

Talán azért, mert három kezem nincsen, nehéz három felé osztódni, pl. ha mindhárman betegek. De nem kell "extra szituáció", egy átlagos ebéd levezénylése is elég nagy macera. :)


Viszont ahogy önállósodnak a nagyok, az fantasztikus! (Most 6,4 és 1 évesek). Nem csinálnám vissza, még ha mostantól minden éjjel alhatnék sem! (Az utóbbi egy évben ez nem igen fordult elő, legjobb eset, ha csak 3x kell kelni egy éjszaka...)

2013. aug. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 0-ról az 1-re volt a legnagyobb váltás. A 2. és 3. már zökkenőmentesen illeszkedett be az életünkbe 3 2,5 majd 4 év a korkülönbség. Viszont csak az első évek voltak egyszerűek. Most, hogy kicsit nagyobbak a két nagy nagyon elhúzott, teljesen mások az igényeik,s a kicsi nem tudja utolérni őket, s ebből sok a probléma. Pl. a nagyok már nem akarnak játszótérre menni, vagy a kicsi hisztizik, hogy nem tud velük ping-pongozni stb.
2013. aug. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Bocs a harmadik mondat elején a 3 szám véletlenül csúszott oda.
2013. aug. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1-ről a 3 -ra váltás, idegileg sokkal több és engem is csak ami zavar, hogy a kicsik(ikrek) miatt a nagyra nem jut annyi idő mint eddig. Idegeim néha kivannak, de általában akkor ha fáradt vagyok, segítségem 0, párom reggel 7 kor elmegy és este 7-8 mire hazaér, de megoldunk mindet a gyerkőcökkel
2013. aug. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!