Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik télen szültetek,...

Anyukák, akik télen szültetek, válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Téli babának mit érdemes venni,amiben kilehet vinni? Mennyi volt nálatok az állandò benti hő? Miben volt általában napközben a baba és miben aludt?

Milyen popsitörlő és pelenka vállt be? Mik voltak azok a gyògyszerek amiket beszereztetek már erre az időre?


Esetleg milyen tanácsokat tudnátok nekem adni erre az időre? Kicsit tartok a téltől.


2013. aug. 15. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:

20-24 fok volt a lakásban.

Vannak melegebb rugdalózók is, jó puha vastag anyagból.

Kell sok kispléd. Kintre, bentre.

Kintre kell overáll, vastag sapka, jó ha jó zárt a babakocsi (esetleg mózes).

Gyógyszer pont ugyanaz kell mint nyárra. Lázcsillapító, tengervizes spricni, orrcsepp.

Vannak fázós és nem fázós babák, a benti/kinti ruha is ettől függ.


Télen a legfontosabb, hogy MINDIG MOSSON KEZET, aki jön hozzátok!!!! Te is minden pelenkázáskor és minden hazaéréskor!!!!!!


És természetesen senki ne tüsszögjön a gyerekre, és beteg embert ne fogadj!!! Ha megsértődik, így járt.


Nyugodtan rászólhatsz mindenkire, hogy irány a fürdőszoba, menni kezet mosni.


Amúgy semmivel se másabb nyáron szülni mint télen.

Én nyáron is kezet mosok, ha hazaérek.

Több ruha kell, ennyi.

2013. aug. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi overállt vettünk. Szétcipzárazhatót, így egyszerű volt az öltötztetés, csak széthúztuk, belefektettük a babát, és ráhúztuk a cipzárt. Ez alá még kellett rá egy hosszú ujjú body, harisnya, vastag rugdalózó. És akkor a babakocsiba még ment rá egy vastag takaró, és babakocsi zsák része. Tavaly mondjuk nagyon hideg tél volt. Itt benn kb 25 fok volt télen a fűtés miatt, egy hosszú ujjú body és egy rugdalózó volt mindig rajta, meg esetleg egy takaró ha aludt. Éjjel kezes-lábas bodyba, és hálózsákban aludt. Mindenkinek más popsitörlő és pelus válik be, de az első hetekben érdemesebb jó márkákat venni, sensitive törlőkendőt és a legkisebb pelust (Pl pampers, libero). Később kitapasztalod úgyis, hogy melyik a jó neki. Nekünk pl mindenből a tescos jött be. Gyógyszereket nálunk a orvos írja fel szülés után, ezekkel együtt a fürdetőt, popsikrémet, testápolót is. Én nagyon szerettem a telet, jókat aludt a baba a levegőn. Kicsi kerekű babakocsival mondjuk elég nehéz közlekedni a hóban. Vegyél fel nem csúszós talpú cipőt, bakancsot ha hó van, mert én többször majdnem eltanyáltam az úttest közepén babakocsival.
2013. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányom februári, szóval még javában tél volt, jövőre tavaszi babám születik. :-)


- Bundazsák: amiben hazaviszitek, és kiviszed majd a levegőre (62-68-as méretű, az a jobb ha picit nagyobb)

- Sapka vastagabb és vékonyabb bentre

- Body (rövid- és hosszú ujjú,eleinte 56-os méretű kell majd, kb. 7 db)

- Rugi (ujjatlan vagy hosszú ujjú, szintén 56-os kell eleintekb. 7 db)

- Takaró egy vékonyabb és vastagabb.

- 10 db textilpelenka


Nálunk 26 fok volt általában, de volt ennél melegebb is.

Bodyban és rugiban volt mindig télen, alváskor napközben és este is, de volt hálózsákja és pólyája is, szerette. Mondjuk mivel nálunk mindig meleg volt, így nem öltöztettem nagyon vastagon, inkább betakartam, ha úgy éreztem!

Eleinte a germicid c kúpon kívül és orrsprayn kívül más gyógyszer nem volt itthon, majd a 3 hónaptól nurofen szirup.

A pampers pelus vált be nekünk, sok félét kipróbáltunk.

Popsitörlőnek a neogranormonos, de a rossmannos is jó.

2013. aug. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lemaradt, hogy a bundazsák alatt, body, rugi és egy kocsikabát volt rajta, plusz sapi.


Szerintem is az a lényeg, hogy betegen ne menjenek látogatóba és a kézmosás is nagyon fontos! 1 évesen volt először beteg a lányom!


No meg a pelust és a popsitörlőt ki kell tapasztalni, mert lehet nektek más fog beválni! Igen a tescós pelus is jó!

2013. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Két téli babám született. A házban a 22 fok lenne az ideális, nálunk e kórnyékén volt. Mózeskosár lábzsákkal legyen, ha kiviszed, akkor egy vékonyabb és egy vastagabb sapi is kell a fejére. A bundazsák legalább egyik térdéig legyen lecipzározható, vagy legombolható. Tapasztalatból írom, hogy az első bundazsák, vagy overall legyen kisebb méret, mert egy 68-asban elveszik a baba, és nehéz bekótni az autósülésbe.

Amúgy otthon egy body és egy rugi volt rajtuk, az egyik hosszú, a másik rövid újjú.

Amíg picik és csak fekszenek addig szerintem csak rugi és body jó, mert a legkényelmesebb a babának. Lábfeje mindennek legyen, és nadrágot venni is pénzkidobás. Ezért zokni is felesleges az első pár hideg hónapban. Kesztyű, sál felesleges, mert nyakuk még "nincs" es az overallnak ált. Hosszú az újja.

Fürdető, popsikrém gyógyszertári, ezekben van a legkevesebb kemikália. És mellesleg a legolcsóbbak is.

Pelusból előszö érdemes a new born méretet venni.Textilpelus jó, ha van, mert feje alá is teszel, ha bukik, arra is jó.

Fürdőlepedőból a legnagyobb kapucnisat vegyed, mert azt, akár több éves koráig is tudod használni.

Arra figyelj, hogy ne öltöztesd túl, mert akkor ordítás lesz. A hidegben a tarkóját nézd, ha az meleg, akkor nem fázik.

Otthon kényelmesebb a hálózsák alváshoz, mert a takarót viszonylag hamar le tudják rúgni magukról.

Orrszívó porszívó, Sterimar, hőmérő legyen otthon.

Amúgy jó dolog télen szülni, mert mire jón a jó idó, már élvezik a kintlétet.

2013. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszokat :)

Es a furdetest kb mikorra tettetek?

2013. aug. 15. 14:20
 7/7 anonim ***** válasza:

mi panelban laktunk akkor még, éjjel 27-28 fok volt, nappal lement 24 körülre, borzasztó volt...

body+rugi. ha sikerült lehűteni a lakást akkor kapott egy vékony hálózsákot is.


fürdés eleinte akkor volt mikor a férjem hazaért, olyan 10 körül, majd kihagytuk belőle apát és áttettük 8 körülre, akkor már volt napirendünk.


gyógyszert csak azt váltottuk ki amit születése után az orvos felírt, ebben volt a popsikrém is. pamperst használtunk a 4+os méretig.


amit előre érdemes megvenni az a mellszívó, picinek orrszívó, szélcső vagy/és hasfájás elleni szer, ezek jó ha vannak otthon :)

2013. aug. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!