Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szülés mindenkinek nagyon...

A szülés mindenkinek nagyon fáj? Hogyan lehet rá lelkileg felkészülni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne készülj rá túl sokat mert csak beparáztatod magad. Fáj, de túléled.
2012. jún. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fogd fel úgy, hogy a világ legtermészetesebb dolga:) Tényleg ne félj, ne készülj semmivel, ne olvass szüléstörténeteket, mert lehet, hogy valaki 15 órán keresztül vajúdott és a kínok kínját élte át, van aki császárral szült és van aki szinte mire felocsúdott már a kezében is volt a babája!


A VILÁG LEGSZEBB ÉLMÉNYE A SZÜLÉS! Hidd el, még ha fáj is, túl leszel rajta és életed legszebb élményévé válik!

2012. jún. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A szülés sajnos fájdalmas dolog, az hogy kinek mennyire egyénenként eltérő, aki jobban viseli a fájdalmat annak egy kicsit jobb. Nem tudom, hogy igaz-e, de állítólag annak akinek a menstruációja alatt fáj a hasa, azoknak könnyebb. Két gyermekem van az első szülés sokáig tartott, de nem fájt annyira mint a második, amikor a szülés gyors volt.

A lényeg szerintem az, hogy engedd, hogy megtörténjen a dolog, ne idegeskedj. Aminek meg kell történnie annak meg kell történnie. Tudatosodjon benned, hogy a szülés rólad és a babáról szól. HA neked kiabálni van kedved, akkor azt tedd meg! Ne az legyen benned, hogy ki mit szól vagy mit érez. Figyelj magadra és a babára, akkor minden rendben lesz.

Megjegyezném, hogy amit a filmekben látni, hogy torkuk szakadtából folyamatosan üvöltöznek az csak hatásvadászat. Annyira azért nem fáj!

Ha nagyon félsz a fájdalomtól, akkor érdemes lenne beszélned az orvosoddal a fájdalomcsillapításról. Már Magyarországon is kérhető az epidurális érzéstelenítés!

Drukkolok, hogy minden simán menjen!! :))

2012. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ahogy az első mondja.fáj nem is kicsit de túléled.ez a nők sorsa.:D

a férjem azóta tudja hogy annál nagyobb fájdalom nem lehet.:)

amúgy majd ott szépen megy minden magától.nem kell előre bepánikolni.

2012. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem meg nagyon jó, ha készülsz rá.

Fontos ismerni a szülés menetét, hogy milyen részei követik egymást. Megtanulni előre a légzéstechnikák alapjait. (Vajúdáskor és kitoláskor máshogy kell)


A lelki része:

jó tudatosítani, hogy egyrészt a fájdalom nem céltalan.

Másrészt épp a fájdalom - a fájások - amikor előre halad a baba.

Nekem a második (és harmadik) szülésem azért volt sokkal jobb (és gyorsabb is), mert a fájásoknál "engedtem a babát előre".


A félelem és a görcsösség nagyon hátráltatja az egész folyamatot. Az ember automatikus reakciója, ha fájdalom éri, akkor összeszorítja az izmait és mindene megfeszül.

Ha sikerül a vajúdás közben ennek "ellene dolgozni", és közben tudatosan ellazulni, akkor sokkal könnyebben fog menni, és a fájdalomérzet is kisebb lesz.


Érdemes elgondolkozni azon is,m hogy hogyan és milyen pozíciókban szeretnél vajúdni, elképzelni, hogy mi lenne kényelmes.

Elgondolni, hogy ki lesz ott veled, és hogy ő/ők miben és hogyan segítenek majd.


Keresgélj könyveket a természetes szülésről, azokban biztos sokkal összeszedettebben megtalálod amit keresel.


És kereshetsz szülésre felkészítő tanfolyamokat is.

Pl. Bp-n a Szt. Imre kórházban van ilyen, ingyenes, bárki mehet, hetente egy alkalom, 8-10 témát érint.

2012. jún. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 timszy25 ***** válasza:

Szia!

Én egy hete szültem és tényleg nem lehet rá felkészülni.

Tényleg sajnos nagyon fáj de amikor megszületik a babád a világ legcsodálatosabb dolga és minden fájdalmat elfelejtesz.

2012. jún. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is rettegtem.Nagyon készültem,de nem úgy lett ahogy elterveztem.Aztán csak hagytam,hogy vigyen az áradat.Fájt nagyon is,de mikor vége lett odarakták a mellkasomra a maszatos kisfiam,és elszállt minden addigi fájdalom(pedig én hétfőn kezdtem és szerda hajnalban szültem meg)Én ott utána mondtam,hogy jöhet a következő.Pedig nagyon paráztam.Nem tudtam milyen lesz,mindenki elmondta a kis rém sztoriját,videókat néztem de csak jobban megijedtem.A következőnél sem lesz máshogy,de minden megy a maga útján.Gondolj a babára,hogy minden fájással egyre közelebb kerül hozzád.
2012. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én ikreket szültem simán. A másidik baba ferfekvéssel született.Nekem nagy a fájdalomtürő képességem talán ez sokat segített.Ne gondolkodj rajta annál rosszabb.Ha eljön az ideje minden gyorsan fog menni,nem lesz időd aggódni.
2012. jún. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Timszy25! Gratulálok! Nem rég még sorstársunk voltál, most meg már boldog anyuka!!! :)


Kérező!

Olyan nincs, hogy valakinek ne fájna a szülés, még annak is fáj, akinek császára van, mert annak a sebnek be kell gyógyulnia. Én azt szoktam csinálni, hogy elképzelek egy ultraerős hascsikarást (néha nem is kell elképzelni, mert van... :D) és megszorzom kettővel, hogy na, kb ilyen lesz, és edzem magamat arra, hogy elviseljem a fájdalmat. Aztán lehet, hogy tényleg olyan erős lesz, mint ahogy képzelem, de az is valószínű, hogy kevésbé fog fájni. A lényeg, hogy magába a fájdalomba nem halt még bele senki. Szerintem is menj el szülésfelkészítő tanfolyamra, ott még jobban be fogsz parázni, de legalább tudni fogod, hogy mi miért van, és mikor mit kell csinálni!

Erőt és egészséget!

Szép babavárást mindenkinek!

2012. jún. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet felkészülni lelkileg! Nagggyyyon fáj,de ki lehet bírni. Ez a legszebb fájdalom a világon szerintem! Két sima szülésem volt,ebből az egyik nagyon nehéz és hosszú és fájdalmas,de nem panaszkodom. Most újra babás vagyok és várom mi fog történni. Fáj,de ez ezzel jár! Ne parázd túl,mert az nem lesz jó! Csak pozitívan előre!! 31hkm.
2012. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!