Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Más anyukáj...

Mi a véleményetek? Más anyukája is ilyen? Van egy 4 éves kisfiam és anyukám általában mindig hozz neki valamit. De a 4 hós lányomnak semmit se. Amikor megszületett akkor sem.

Figyelt kérdés
Ha jön akkor szeretgeti meg minden.Nem rég volt az esküvönk,megígérte hogy majd kapunk valamit,de még nem.Tesóm meg névnapjára kapott tőle egy edénykészletet.Nem várom el tényleg h adjon valamit,de akkor tesómnak se.Ja tesm kismama,nem tudom h vesz-e majd a kicsinek valamit?Nagyon rosszul esnek ezek a dolgok.Jó volt kírni magamból:(
2013. aug. 17. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Láttam én is olyat hogy az anyuka lány unokát akart, és mikor fiú lett szinte felé sem nézett. Egyébként jó esetben csak úgy gondolja, hogy 4 hónaposan még úgysem nagyon érti a gyerek ha ajándékot kap, talán ezért nem vitt neki semmit. Ha jól értem nem kaptatok nászajándékot..?
2013. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,nászajándékot nem kaptunk.De nem is várom el,csak hamár megígérte.Meg ha tesómnak vesz akkor nekem miért nem?Nem tudom miért tesz különbséget köztünk?
2013. aug. 17. 14:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem anyósom hasonló. Míg csak a lányom volt meg, folyton jönni akart. Mindig hozott valami apróságot, túrórudi, joghurt, apróbb játék stb. Aztán mikor megszületett a sógornőm gyereke, az enyém hirtelen kegyvesztett lett.

2 év van a gyerekek között (már mindkettő óvodás) mégis a másik a "kicsi", ezért mindenben neki kell kedvezni, mindennek úgy kell lenni, ahogy a másik gyerek akarja.

Hozzánk szinte sosem jön. Vagy túl meleg van, vagy túl hideg, vagy fáj a lába. Utólag mindig kiderül, hogy a másaik gyerekkel sétálgatott órákig. Ahhoz ugyanis nincs se meleg, és még a lába sem fáj.

Az enyém vagy nem kap semmit szülinapjára, vagy kap valami űber ócska vackot, a sarki kínaiból, mert ő most rosszul áll anyagilag, és nincs a munka mellett ideje elmenni messzebbre ajándékot venni. A másik gyerek kedvéért körbejárja fél Magyarországot, és a meglepi is minimum 10x annyiba kerül. Lásd: lányom kap a 100 forintosból egy műanyag repülőt, ami 2 perc után szétesik, másik gyereknek futóbicikli jár.

És amennyi esze van, még mindig el is mondja.


Ha a másik gyerek nincs jelen, akkor az enyémmel nagyon sokat foglalkozik (nagyon ritka eset), állítása szerint imádja, de mihelyt megjelenik a színen a másik, az enyém mintha ott se lenne.

2013. aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit vihetne egy 4 hónaposnak?:) A fiadnak mit szokott kapni tőle, édességet, játékot? Ő már tudja értékelni, a pici meg nem. Talán azért csinálja, mert azt hiszi, hogy így elkerülhető a testvérféltékenység. Anyósom fixaideája, hogy a lányom féltékeny az öccsére, ezért szó szerint zsákszámra hozza neki a csokit, engem meg kiborít. Egyrészt mert marhaság, nem féltékeny a lányom, imádja az öccsét, másrészt meg nem adok neki édességet csak kis adagokban és ezt ő pontosan tudja.

Anyám azt csinálta, hogy amikor hazajöttem nagy szatyrokkal a bevásárlásból (kertes ház, a kocsitól kell bevinni a cuccot) nagy pocakkal, befutott a kertből, mint a nyúl, és becsukta előttem az ajtót, mintha nem látná, hogy jövök és és leszakad a karom. Ez se volt semmi azért. A festést, tapétázást is egyedül csináltam, folyamatosan piszkált, mintha nem akarta volna, hogy megszülessen a kicsi. Nagyon rosszul esett, de tudom, hogy kedélybeteg, próbálok túllépni rajta.

Anyukád talán egyszerűen nem érzi, hogy bántó.

2013. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ti már egy külön család vagytok, így szerintem baromira gyerekes viselkedés, hogy elvárásaid vannak a szüleid felé, mert a tesódnak vesz neked meg nem, mint egy kisgyerek.

Szerintem egyszerűen úgy gondolja, hogy a nagynak megvette és a kicsi megörökölte.

2013. aug. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az embernek rosszul esik, ha a saját anyukája kivételez a testvérével, teljesen mindegy, hogy hány évesek. Ugyan ilyen bántó, ha ugyan ez az anyuka, már nagyszülői szerepben különbséget tesz az unokák között. A nagyobb gyereknek 4 hónapos korában minden bizonnyal vitt valami apróságot. Akkor a kicsinek is 'illett' volna valami jelzés értékű apróság. Egész iparág épül a csecsemőkre, szóval van miből válogatni. Én is viszek valamit mindig, ha baba születik egy ismerősnél, és mi is kaptunk. Ha mást nem, egy csomag popsitörlőt.
2013. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonlót a párom anyja csinál. Úgy esett hogy 3hét eltéréssel én is és sógor barátnője is terhesek vagyunk. Első baba lesz itt is ott is.

Csak ott folyamatosan érdeklődnek a babáról, kismama ruhákat vesznek, kifizetik a vizsgálatok áràt, vacsorázni járnak míg nekünk letagadják stb..

Megvan a véleményem, de inkàbb a páromat sajnálom mert nem esik jól neki.

Szerencsére az én szüleimmel felhőtlen a viszony.

2013. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!