Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehetne ilyenkor tanácsoln...

Mit lehetne ilyenkor tanácsolni? Vagy jobb nem beleszólni? Csak iszonyatosan dühitő ez az egész....

Figyelt kérdés
Megprobálom röviden leírni a dolgokat:egy rokonunk(távolibb)kicsit szellemileg nem "100-as"ok!!!És ezt jó indulattal mondom.Nagyon szegény körülmények között laknak,mert a srácnak most szünik meg a munkahelye(bár keres másikat)a lány pedig gyesen van otthon.Két gyermekük van 21 hónapos és egy 7 hónapos.És a minap kiderült jön a harmadik!Nem akarok beleszólni csak rossz az egészet végig nézni,az anyuka a nagyobbik gyermekkel nem foglalkozik sőt amikor megszületett akkor nem ment oda ha sírt és azt mondta nem kellett volna ez a gyerek.Hát nem is tudom mit gondoljak?!Most,hogy van a 2-ik talán valamennyire össze kapta magát,de szemmel látható,hogy a kicsivel sokkal többet foglalkozik.Szülöknél laknak 2 szobás lakásba és ők már nem birják anyagilag,hogy ott vannak.Szerintem nem is fognak szólni a 3-ikról csak ha már "kifutottak" az idöbből.Hogy lehetne ilyen embereknek megmondani,felvilágosítani,hogy elöbb jöjjenek helyre anyagilag ne szülökön "élösködjenek" aztán válaljanak még babát?Meg egyébként is ne hazudjanak olyanoknak akik segítik őket,hogy ne halljanak éhen és ne az utcán éljenek?Nem gondolom fer dolognak,hogy valaki csak úgy "potyogtatja" a gyereket valakinek meg küzdenie kell érte akár évekik is!Ne vesetek meg nem vagyok gonosz én azt szeretném,hogy mindenki a legjobban járjon és hogy nyugodjon le náluk a helyzet ne legyen családi háború!Köszi a véleményeket!
2008. júl. 1. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
mindenképpen a védönönek szólj mert ha még nem voltak nála neki tudnia kell mielött valami hülyeséget csinálnak.
2008. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szia szerintem a szülőkenk ahol laknak szóljatok nyugodtam akár a gyámügyeseket is ki lehet hívni
2008. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
SAJNOS AZ ILYEN SZEGÉNY GYEREKEK FOGNAK ÁRVAHÁZBA KIKÖTNI A SZÜLŐK FELELŐTLENSÉGE MIATT.EZ ELLEN NEM HISZEM,HOGY TUDSZ TENNI
2008. júl. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
A max, amit tehetsz hogy szolsz a szuloknek, ahol laknak. Amugy egy vedono sem fogja azt mondani, meg senki sem, hogy vetessek el a gyereket, de ha nem tudnak roluk megfeleloen gondoskodni, akkor bizony a gyamugy fog lepeseket tenni. Sajnos a vegen a gyerekek sinylik meg a dolgot.
2008. júl. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Sajnos" v. sem-de nem eszik olyan forrón a kását.


Nekem is van hasonló rokonom-közelebbi.

Ő 5 gyereket szült, és megszülte volna a 6-at is, ha a gondviselés közbe nem szól.


Éheznek, koszosak, a legnagyobb fiú lop, kizárták a suliból a magatartása miatt (most 16 éves és kb. hatodikos)...A nagylány 1x öngyilkos is akart lenni...

S most a "jó"példát látva összeállt 18 évesen egy fiúval, szült egy gyereket neki. A srác odébállt, a csaj vissza a nyomorba az anyjához, részeges apjához és a 4 testvéréhez (most 8 laknak kb. 50-60 nm-en). Pénzük szinte soha, áramot, vizet évente tuti, hogy 3-4x kikapcsolják....


A gyámügy mégsem tesz semmit, már nem 1x voltak ott-annyit mondtak, ha még egyszer ilyen lesz viszik a gyerekeket....Semmi. A legkisebb 9 éves, és beteg ráadásul:(

Elkeserítő.


Annak idején mi is mondtuk (sőt a nagylánynak is), hogy ne szüljön több gyereket, nincs miből...

A válasz az örök "ahol jut egynek, ott jut kettőnek is" mottó volt.

A gáz csak ott van, ha ezt olyan valaki mondja, ahol nemhogy egynek de még a templom egerének sem jut:(((

2008. júl. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, igen-a védőnő tuti nem fogja azt mondani, hogy vetessék el a babát.

Én nem vagyok abortusz párti, de nem is vetem meg azokat az embereket akik ezt teszik (bár védekezni egyszerűbb és okosabb megoldás lenne).


Ha olyan mint az ottani védőnő akkor segít, nagynénéméknél sokat segít az orvossal egyetemben. Ruhát és csomagokat kapnak, hogy a gyerekeknek jobb legyen. Mondanom sem kell, hogy nem sokat segít-de legalább megpróbálják.


(mondjuk azt zárójelben hozzátenném, hogy a nagynéném a pénz miatt szülte őket -bár azzal takarózik, hogy a gyerekszeretet vezérelte- megkapta a szocpolt, épített házat amiben se fűtés se csatorna nem lett, mert annak az árát felélte. Aranyat, drága holmikat vett-amik mamár az enyészeté. Most nincs se csatorna, se fűtés, se bepucolva a ház, eresz sincs. 4 éves a ház, és most olyan mintha min. 20 éve építették volna...)



Ezzel csak azt akartam mondani, hogy vannak olyanok akiknek hiába beszélsz, adsz tanácsot csak megy a feje után. És nem tanul belőle.


Nehogy nálatok is az legyen mint nálunk, megsem állnak egy kisebb focicsapatig.

Ahol (már így is) a gyerekek isszák meg a levét a szülői "felelőségtudatnak és gondviselésnek".

2008. júl. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Igen agaztó a helyzet...Elkeserítő,hogy nem 1-2 család hanem több tucat így gondolkozik!Nem értem ezeket az embereket????

Csak a gyerekeket SAJNÁLOM!!!!

2008. júl. 1. 20:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Hideg kiráz.mi lett a kis család sorsa?
2014. aug. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!