Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 órás munkába állás életemben...

8 órás munkába állás életemben először,5 éves ovis és 2 éves kezdő bölcsis mellett, hajnalban induló és este hazaérő férjjel. Hogyan szervezzem a napunkat?

Figyelt kérdés

Fél 8-ra kell beérnem. Az ovi 6:30 és 17:00 között van nyitva, a bölcsi 6:00 és 18:00 között, vagyis 6-kor el kell indulnunk itthonról, hogy mindenhova odaérjünk. Tehát fél 6-kor legkésőbb kelni kell. A bölcsiből és oviból legkorábban fél 6-ra vagyunk otthon, este.


Mikor főzzek, mikor takarítsak? A fél 6-os kelés kizárja, hogy reggel megfőzzek, amúgy ha felkelnék 4-kor, felébred mindkét gyerek, mert hajnalban tök éberen alszanak. Marad az este, de akkor meg szegényekkel mikor foglalkozom? Vagy éjjel szokott főzni az, aki így dolgozik? Marhára félek, lelkiekben sem lesz semmi ez az egész...egyetemről mentem szülni, azóta is folyamatosan tanultam, de munkahelyem nem volt még, plusz itthon vagyok 5 éve, milyen lesz tök új munkahelyen megállni a helyem, plusz fenntartani a családi összhangot? Mikor lesz időm a férjemre, HOGY OLDJÁTOK MEG?


2013. szept. 2. 11:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz hét közben főzni? Gyerekek a bölcsiben és az oviban esznek meleget. A Te és a férjed munkahelyén ez nem megoldható? És akkor vacsira elég a hideg is, esetleg valami gyors meleg, lecsó, bundáskenyér, melegszendvics... Esetleg hétvégente több félét és mehet a fagyasztóba.
2013. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Vasárnap főzz meg előre hétfő-keddre. Akkor a hét elején még van meleg étel, nem kell főznöd. Szerdán ehettek tojásrántottát vacsira, csütörtökön pl. valamilyen gyors főzeléket. Péntek-vasárnap pedig már adja magát.
2013. szept. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hááát...a nagyfiam nagyon válogatós, egyszerűen nem fanyalodik rá az ovis kajára (pedig igényesen főznek), nagynéha van csak olyan, hogy jóízűen megeszi. Most 4-re járok érte, amint hazaérünk, ráveti magát bármire, amit adok neki, annyira éhes. Eleve féltem, hogy fél 6-ig mennyire szar lesz neki, ekkor legalább szeretnék valami egészséges, tápláló dolgot adni neki, amit szeret. A kicsinek valóban mindegy, mert ő mindent megeszik :) A férjem is itthonról hozza a kaját, vagy főttet, vagy ha az épp nincs, szendvicset. Ha szendvics, akkor főleg jó lenne, ha normális kaját kapna ő is este. Én nem tudom még, mit és hogyan fogok enni...elvileg lehet rendelni kaját, nem tudom. De nem is magam miatt kérdezem :)
2013. szept. 2. 11:54
 4/16 A kérdező kommentje:

adnátok tippeket, hogy milyen kaják vannak el 3 napig? Szoktam előre főzni, de csak másnapig, tehát 2 félét és 1-2 nap alatt elfogynak.

Mit NEM lehet lefagyasztani? Egy csomó mindent fagyasztottam már le, de pl azt hallottam, hogy a tésztát nem lehet, mert mázgás trutyivá változik...van még ilyen, amit nem tudok fagyasztani?

2013. szept. 2. 11:57
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A férjed és te viszitek magatokkal az ebédet?


Ha igen én úgy szoktam, hogy főzök vasárnap abból ebédelünk mi felnőttek elvisszük hétfőn. Még egy ételt főzök vasárnap azt visszük kedden, szerdán. Így hét közben csak szerdán főzök valami gyorsat, abban segítenek a gyerekek így az nekik is program. Szombaton általában csavargunk és vagy eszünk valamit napközben vagy kirándulunk, piknikezünk és akkor hideg. Szombat este gyakran sütünk pizzát, melegszendvicset, pogácsát, mindig van valami a mélyhűtőben amit elég kivenni kiolvasztani. Ha olyat főzök amit lehet fagyasztani, akkor mindig nagyobb adag étel készül és megy egy adag a fagyaszóba így ha nincs kedvem főzni, vayg ha úgy alakul a szombat csak kiveszünk valamit.


Hétköznap esténként általában hideget eszünk vagy összedobok egy levest, azt lehet miközben játszunk vagy kolbászt sütünk, virslit főzünk. Gyorsan megvan egy máglyarakás vagy egy tejbegríz a gyerekeknek.


Nekünk két bölcsis lányunk van. Reggel én viszem őket a bölcsibe, 7 körül indulunk itthonról. Délután a férjem megy értük 16.45 körül ér oda. Max. 5 percre launk a bölcsitől.

2013. szept. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyedül kell megoldanod. Férjed este ér haza - reggel mikor indul? Ő nem tudja vinni őket reggel? Így a gyerekeknek nem kéne hajnalban kelni.


Én nem főzök hétközben. Gyerekek esznek oviban, bölcsiben meleget. Este itthon van gyümölcs, szendvics vagy melegszendvics sok zöldséggel, hamburger (havonta egyszer megcsinálok egy nagy adag húst és kis adagokban lefagyasztom, csak ki kell sütni) vagy hasonló. De egy főzelék is megvan hamar, mosogatni ráérsz fektetés után is.

Ha jó idő van, hazafelé bemegyünk a játszótérre. Fürdés közben beszélgetünk, mesélnek a napjukról. Aztán közös ugrálás, mondókázás, meseolvasás a hálószobában.

2013. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

nem akarok kötekedni, de ezt nem biztos, hogy engedni fogják :( törvény van rá, hogy a gyerekek maximum napi 10 órát tartózkodhatnak oviban, bölcsiben, tehát f5-re elméletileg értük kell menned ha f7re beviszed.

erre mindenféleképpen kérdezz rá, nemhogy baj legyen belőle.


hétköznap ne főzz. mikor felveszed őket, menjetek együtt a boltba, vegyetek friss kenyeret, felvágottat zöldséget.


enyém pont a kenyérféléket nem eszi, így nálunk hétköznap nagyon gyors kaják vannak, pl. tejbegríz, tésztás ételek (krumplis, bolognais, stb), rántotta esetleg egy gyors paprikás krumpli vagy leves. hétfőn meg még van a hétvégi kajából, szombat vasárnap főzök, ha olyat ami fagyasztható akkor többet csinálok és megy a mélyhűtőbe, nagyon jó elővenni néha meleg kaját :)

de annyira nem igényli a gyerek a főtt kaját, ebédre bent ugye mindig főtt kaja van, az uzsonna bőséges, így szerencsére nincs gond ha nem tudok már este főzni.

egyébként mindent együtt csinálunk este, ő teszi be a mosógépet, a gombot is ő nyomhatja meg, szeleteli a zöldséget, segít elpakolni, porszívózik, játéknak fogja fel :)

de sokszor van olyan is, hogy egyedül szeretne játszani, bent erre nincs lehetőség, általában azokat a játékokat veszi elő ilyenkor ami bent is van és kihasználja, hogy most csak az övé :D

2013. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Én is 8 órában dolgozom és este legtöbbször egyszerűbb meleg étel van.

Ha a kisfiamért megyek az óvodába, mindig van nálam friss gyümölcs vagy koktélparadicsom- nálunk ez nagy kedvenc. Ebédidőben kirohanok a zöldségeshez vagy már eleve reggel otthonról viszem magammal a kocsiban neki délutánra, megmosni, meghámozni bent szoktam indulás előtt az irodában 3 perc alatt), az autóban mindig van kisdobozos szívszálas 100% gyümölcslé, ásványvíz és bio ropogtatnivaló (buláta, kölesgolyó, ilyesmik), illetve van kis kulacsa-üvege, szoktam bentről indulás előtt magammal friss csapvizet is vinni.

Ha éhes hazajövetelkor, akkor szívesen eszik gyümölcsöt, adok neki. Neked is ajánlom, hogy az ovis farkaséhséget így csillapítsd, nem kell azonnal hazarohanni és terülj-terülj asztalkám 2 perc alatt. Akkor valahogy nálunk a vacsora sikkadna el, pedig az fontosabb étkezés, mint a nassolás.

A meleg vacsorák nálunk pl: tojásrántotta sok zöldséggel, sülthús valamilyen zöld körettel (a húst zacskóban sütőben sütöm, odafigyelést nem nagyon igényel- addig meg tudom párolni vajon a zöldségeket stb.), krumplipüré pl. sült virslivel, sütök pizzát (ez sem durva: előző este már be lehet keverni a fűszerekkel a pizzaszószt, a zöldségeket csak le kell karikázni, a pizzatészta csak liszt, só, víz, olivaolaj, oregano és élesztő- míg a tészta megkel, a zöldségeket, hozzávalókat összevágom, sajtot lereszelem), esetleg valamilyen szilvás gombóc, túrós derelye stb- ezt fagyasztva veszem, csak forró vízben kell pár percig megfőzni, porcukor mindig van otthon :)

valamilyen halas-szószos tészta- itt a halat előző este, amikor a kicsi már lefekszik, akkor megcsinálom a szósszal együtt, tésztát kifőzni szintén 10 perc.

Nekem a tésztafőzésre az egy jól bevált időspóroló "trükk", hogy a főzőlapra nem egy nagy fazék hideg vizet teszek fel, hanem csak kb. a fazék aljára, harmadáig max. és ezzel párhuzamosan a vízforralóban maximumra. Így kb. 1-2 perc alatt van tésztafőzésre alkalmas forró víz.

Jó ötlet egy tartalmasabb leves is, nálunk az is szívesen fogy vacsorára (zöldségleves pl. csirkemellel vagy csirkemájgombóccal- ez fagyasztott, a zöldség meg gyorsan felkarikázható, megfőzhető), valamilyen könnyebb főzelékféle.

Általában amíg fő az étel, a konyhai rendrakás és mosogatás is megvan, az esti kajára nem szánok mindennel együtt 20-30 percnél többet!


Nap közben a kisfiam is eszik meleget, az irodába rendelünk ételt, így nem kell csomagolni.


Igen, sok minden a lefekvési idő utánra marad, vagyis esete 1/2 9-9 körül tudok nekiállni.

Annyira kevés hét közben az idő a minőségi együttlétre a kisfiammal, hogy ez számomra fontos és nem áldozat 1-2 órát a lefekvése után ténykedni, hiszen annyival én is eleve tovább fent vagyok.


A házimunkák egy részét is igyekszem hétközben megcsinálni: mosni-vasalni mindig hétköznap este szoktam, minden nap van porszívózás (ezt szeretjük együtt, szívesen segít), felmosás 2 naponta (ha nem vagyunk otthon- ha igen, akkor naponta)- a hétvégére nem szeretem már hagyni, hiszen az az egész család számára a pihenésé kellene, hogy legyen.

Ezért én inkább annak a híve vagyok, hogy hét közben "ráhúzok" egy kicsit, így péntek délutánról vasárnap estig már csak a főzés van és a napi porszívózás- alap rendrakás de ezek sem több, mint napi 1-1,5 óra összesen.

Nálunk még a fiam délután alszik, akkor a házimunkák 99%-t meg lehet csinálni hétvégén is, én sosem alszom délután, viszont hétvégén este nincs plusz házimunka cserébe.


Hetente-kéthetente azért el szoktunk menni egy-egy étkezésre kisebb étterembe, pizzériába barátokkal, családtagokkal, tehát 1-1 főétkezésre nincs is gond (általában vasárnap ebéd vagy szombat vacsora).


Hidd el, nem lehetetlen összehangolni a munkát, háztartást és a családot sem. Én fejben este mindig átgondolom, hogy másnap hová kell menni, mit kell elvégezni.


Apró trükk nálam, mivel inkább éjjeli bagoly vagyok, hogy előző nap elkészítem a ruháimat, táskát, cipőt, bekészítem a kávégépet, összeírom gyakran a teendőket, vásárolnivalót, postát stb.- reggel pikk-pakk lehet készülődni, indulni, nincs kapkodás, rohangálás, kiabálás- így egy kicsit kiegyensúlyozottabban indul a nap.


(zárójelben: nekem még mindemellett tanulásra is van időm és szoktam mindennap olvasni is egy kicsit :)


Sok sikert, fel a fejjel, szerintem a jó szervezés és előre gondolkodás a kulcsa.

2013. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék hideget adni nekik, többen is írtátok, én már írtam, miért nem szeretnék :)

" hajnalban induló és este hazaérő férjjel", ezt írtam, tehát a férjem hajnaltól estig nincs itthon, ezért kell nekem csinálnom.

Komolyan maximalizálva van, mennyit lehetnek a közösségben?? Hát ez nagyon jó, akkor már most meg vagyok lőve :( keresem azóta, hogy ezt olvastam, de nem találok erre vonatkozó szabályozást, aki írta, küldene linket esetleg, hogy hol olvashatok utána? Köszi!

Amúgy tök jó ötleteket adtok, köszönöm, csak ezekre muszáj volt külön írnom :)

2013. szept. 2. 12:50
 10/16 A kérdező kommentje:
A hajnali kelésről: ők eleve 5 és fél 6 között kelnek, örülök, ha fél 6-ig alszanak...korán fekvők. fél 8-kor már ágyban vannak, így szokták meg. Ezért is nem fogok felkelni én egy órával hamarabb, mert félő, hogy úgy ők is ébrednének velem.
2013. szept. 2. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!