Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 órás munkába állás életemben...

8 órás munkába állás életemben először,5 éves ovis és 2 éves kezdő bölcsis mellett, hajnalban induló és este hazaérő férjjel. Hogyan szervezzem a napunkat?

Figyelt kérdés

Fél 8-ra kell beérnem. Az ovi 6:30 és 17:00 között van nyitva, a bölcsi 6:00 és 18:00 között, vagyis 6-kor el kell indulnunk itthonról, hogy mindenhova odaérjünk. Tehát fél 6-kor legkésőbb kelni kell. A bölcsiből és oviból legkorábban fél 6-ra vagyunk otthon, este.


Mikor főzzek, mikor takarítsak? A fél 6-os kelés kizárja, hogy reggel megfőzzek, amúgy ha felkelnék 4-kor, felébred mindkét gyerek, mert hajnalban tök éberen alszanak. Marad az este, de akkor meg szegényekkel mikor foglalkozom? Vagy éjjel szokott főzni az, aki így dolgozik? Marhára félek, lelkiekben sem lesz semmi ez az egész...egyetemről mentem szülni, azóta is folyamatosan tanultam, de munkahelyem nem volt még, plusz itthon vagyok 5 éve, milyen lesz tök új munkahelyen megállni a helyem, plusz fenntartani a családi összhangot? Mikor lesz időm a férjemre, HOGY OLDJÁTOK MEG?


2013. szept. 2. 11:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Linkelni nem tudok, de nekünk is elmondták szülőin hogy 6-18 között van bölcsi, de max 10 órát lehet bent a gyerek.

Nagyszülő nem tud besegíteni? Férjednek mi a munkája? Más helyet nem tud keresni?

2013. szept. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A Közoktatási törvény¸ 24.§ (4) pontjának értelmében óvodás korú gyerek max. 10 órát tölthet az intézményben


keress rá így, hátha megtalálod

2013. szept. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem keres más helyet :) De nekünk nem volt erről szó, se ovis, se bölcsis szülőin. A védőnő se tud ilyenről, majd megkérdezem a bölcsiben...
2013. szept. 2. 13:31
 14/16 anonim ***** válasza:

Nehéz lesz, az nem kétséges...

Nálam is nagyjából ez volt a helyzet...

Én 7-kor keltem, 8-ra mentünk bölcsibe, utána mentem a buszra. Dolgoztam 9.40-től 19-ig, utána bevásárlás és haza. NEkem férjem 4-kor megy étük és mennek haza. Én már a kádban értem őket, altatás (mellette fekvős egy óráig tartó altatás) után mentem főzni, úgy, hogy még 4-5 alkalommal vissza kellett mennem, mert a lányom megébredt, rossz alvó és csak velem aludt vissza.

Kivoltam...

Takarítás marad hétégén és igen, jól látod, vagy háztartás, vagy gyerek...

Ha megteheted anyagilag, inkább fogadj valakit, aki hetente-kéthetente eljön takarítani (én is járok, heti 3 óra- 3000 ft, nem megfizethetetlen) és ara nincs gondod, inább akkor légy a gyerekekkel.

Első időkben próbáld ki, hogy nem főzöl. HA tudsz, egyél melóhelyen, vagy rendeljetek kaját, időt sokat spórolsz ezzel is.Először lesz mit szoknod, aztán meglátd, mi hgy sikeül.

Készülj arra is, hgy sokat lesznek betegek, kell a táppénzt is...

Kitartás, ha bíztatás kell, vagy kérdésed van jelentkezz priviben nyugodtan.

2013. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%

Közoktatási Törvény 24§ (4) szerint volt korlátozás, hogy a gyerek napi 10 óránál többet nem tölthet óvodában. Ezt hatályon kívül helyezték, ami most szeptember 1-től lépett életbe.

Így a jelenlegi jogszabályok szerint a bölcsőde illetve óvoda nyitvatartási idejében tartózkodhatnak ott, mindenféle időkorlátozás nélkül.

[link]

2013. szept. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Nem találtam sehol :)
2013. szept. 3. 06:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!