Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretnék már több gyereke...

Nem szeretnék már több gyereket, mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkdok ezen.

34 éves vagyok, vagy 2 lányunk, és nem akarunk több babát.

Életem végéig szedjek hormontablettát? (ebben bízok leginkább)

Tudom, van több módszer, de a kérdésem inkább az elkötés lenne.

Az már nem visszacsinálható, ugye?

Tuti nem esek teherbe utána?

A menses ugyanúgy megjön?

Volt valaki, aki megbánta?



2013. szept. 2. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most fogom elköttetni magam.

Amiket olvastam róla: az egyik legmegbízhatóbb védekezési mód, de ez sem 100%-os.

Visszacsinálni nem lehet, ha mégis szeretnél majd babát, akkor csak lombik lehet.

2013. szept. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ugyanúgy menstruálsz, hiszen nem a méhedet és a petefészkedet veszik ki, csak elkötik a petevezetőt, így a petesejt soha nem tud találkozni a spermiummal.
2013. szept. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam arra, hogy utána még lombikkal lehet babám, bár talán nem a saját petémből... Csak nem tudom, hogy ez életképes megoldás-e.

Bár elvileg nem akarunk, de sosem tudni, hogy alakul az élet.

Sajnálnám a "semmiért" mérgezni magam még 20-25 évig...

2013. szept. 2. 13:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A saját petédböl lehet lombikkal babád. Én sem szednék évtizedekig hormont. Most készülünk az első babaprojektre.
2013. szept. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy vesznek tőled érett petesejtet, a petefészked megmarad, termel is petét, ovuláció is van, menstruálsz is, csak a spermium és a petesejt fizikálisan nem képes egymással találkozni, maximum ha hangosan kiabálnak, hallják egymást:D

Lombik programmal bármikor lehet babátok, hiszen itt csak a fizikális kapcsolat szűnik meg, a sejtek termelése nem.

Nem úgy megy ez, mint a kutyáknál.

2013. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 33 leszek, nekem is 2 gyerekem van és elvileg mi sem akarunk többet, de nekem az elkötés ennyi idősen akkor is olyan fura lenne. Pont attól félek, hogy ha pár év múlva mégis babát szeretnék, akkor tök macera lenne...

Spirálban nem bízol?

Nekem a hormonos van (Mirena), elvileg ez a legmegbízhatóbb és csak minimális a hormontartalma, ami csak helyileg hat. Persze, ezt sem mindenki bírja, na meg az ára is húzós, viszont 5 perc alatt felrakják és utána 5 évig nem kell vele foglalkozni :)

2013. szept. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 3 lányom van, utolsónál elköttettem magam. A menzeszben annyi változás volt, hogy az első 4-5 alkalom erősebb volt, utána már enyhébb, és 7 helyett csak 4 napos volt. Viszont hiába, mert ismét terhes lettem. 38 hetes vagyok most, és mivel ez lesz a 4.császárom, és a méhem nagyon rossz állapotban van, a doki azt mondta, amikor felnyitnak, akkor dönt,mi legyen. Vagy a petevezetékeket égeti át teljesen, vagy pedig, ha annyira rossz a helyzet, akkor teljes méheltávolító műtét lesz belőle.

2013. szept. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elkötöttek és mégis terhes lettél, hogyan?
2013. szept. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó - erre írják,hogy ez sem 100%-os védelem!! Van ilyen, a szervezet képes a regenerálódásra.... Én már a gondolattól is babás leszek,és én pont ezért vacillálok hogy elköttessem e magam,+ 60-70 ezer amit ki kell perkálni egy ilyenért + nem tudom meddig kell bent lenni a kórházban,igaz még nem vagyok 30,de 4 gyerkőcöm van,nem szeretnénk többet....
2013. szept. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!