Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A férjem gyereket akar, én...

A férjem gyereket akar, én nem. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A férjemmel mindketten 32 évesek vagyunk. Pár éve vagyunk együtt, és már a kapcsolatunk elején letisztáztuk, hogy nem akarunk gyereket (egyikünknek sincs).

Most viszont elkezdtek "potyogni" a babák a baráti körben, és a férjem is elkezdte mondogatni, hogy ő is akar. Én viszont továbbra sem szeretnék.

Kicsit átverve érzem magam, hiszen annak idején fontos volt, hogy ebben is egyformán gondolkodjunk. Most viszont dühös vagyok, mert úgy érzem, átrázott...

Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tegyek? Egyelőre halasztom a dolgot, nem beszélek róla, hátha nyerek egy kis időt. De ez nem tartható sokáig.


2013. ápr. 10. 23:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
41%
Nem igazán jó helyzet... Neki megjött a kedve(amit nem csodálok ) te viszont továbbra sem szeretnél..valóban érezheted magad átverve mivel letisztáztátok az elején viszont nem haragudhatsz rá csak mert jött neki az ösztönszerű érzés,amit ugye nem ő irányít :). Találjatok kompromisszumot máskülönben valószínűleg szétmentek.. :S. Valakinek engednie kell. És ha lehet egy tanácsom,az légy te. Fantasztikus dolog anyának lenni!!! ;) De persze te tudod mit szeretnél. Megkérdezhetem te miért nem szeretnél babát?És hogy annak idején a párodnak milyen érv szolt a baba ellen?
2013. ápr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
45%
A gyerekvállaláshoz két ember kell ami gondolom tiszta. Ha az egyik fél nem akarja, akkor értelmetlen belekezdeni a dologba mert ha te nem érzed még magad készen a dologra, akkor balul sülhetnek el a dolgok, ami kihatással lehet a gyerek lelki fejlődéséhez is meg a ti kapcsolatotokra is. És ezt gondolom egyikőtök sem akarja. A férjednek mondd el a dolgot, nyilván ha megsértődik, nem haragudhatsz rá ahogyan az első is megírta, de ha van esze akkor nem erőlteti annyira a dolgot. De lassan készülj fel szerintem ha akarsz valaha gyereket, mert ugye egyre idősebb korban egyre több bajjal jár a terhesség, és sajnos 40 év felett már lehet veszélyes is. meg akkor a gyerek is kevesebbet lehet élete során a szüleivel.
2013. ápr. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
73%
Átverve ne érezd magad, nem hiszem, hogy átvert akkor még valszeg ő is úgy gondolta, de valami megváltozott benne, erről nem tehet. Le kell ülni és megbeszélni, hogy el tudja e fogadni, hogy te nem akarsz vagy elváltok.
2013. ápr. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem miért érzed magad átrázva... hiszen az emberek változnak, ti is, ő mostanra jött rá hogy szeretne gyereket, ez teljesen normális dolog. Beszéljétek meg, mondd el hogy te továbbra sem szeretnél, szóval ne élje bele magát a dologba.
2013. ápr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sosem szerettem a gyerekeket, ezért nem is szeretnék. A gyerekvállalásnak csak a negatív oldalát látom: hízás, kialvatlanság, bezártság. Egyiket sem viselem jól. A pozitív része (csillogó gyerekszemek, stb...) nem hatnak rám.

Ezen kívül még "élni" szeretnék: kettesben csavarogni, utazni a férjemmel, klassz dolgokat átélni. És nem, nem lehet ugyanúgy kirándulni egy gyerekkel, mint kettesben:-) Főleg ez tart vissza a szüléstől.

Be vagyok tojva, mert olyasmit mondott, hogy ha én nem szülök, majd lesz olyan, aki igen. Ez is megdöbbentett, hogy az én okos, művelt férjem ilyet mond.

Ha tudnám, hogy egy gyerek miatt nem hagy el, talán be is vállalnám. De az apák 5 gyerek mellől is símán lelépnek, ez nem tartja őket vissza.

Tényleg csak halogatni tudom a dolgot, hátha leesik neki, hogy a gyerekezés kemény lemondásokkal is jár (hobbiról, szabadidőről, pénzköltésről), és ez majd elgondolkodtatja.

2013. ápr. 10. 23:37
 6/29 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem neki ez már rég leesett, nyilván nem hülye.


De ezt nem tudom hova tenni:

"ha én nem szülök, majd lesz olyan, aki igen. Ez is megdöbbentett, hogy az én okos, művelt férjem ilyet mond"

A gyerek az nem egy cipő, vagy egzotikus utazás, az az életben egy krva nagy dolog, és akik szülők egybehangzóan állítják, hogy a legjobb és legfontosabb. Szóval nem igazán értem, hogy okos, művelt férfitól miért megdöbbentő, hogy ha márpedig ő gyereket akar, akkor ha úgy van keres egy olyan nőt, akivel az élet legnagyszerűbb csodáját illetően is egyformán gondolkodnak nem csak sóvárog melletted. Nekem ez nagyon szemöldök felhúzósan hangzik, mintha csak a buta, műveletlen embereknek lenne fontosabb a gyerek, mint az, hogy lehessen utazgatni kettesben valakivel.

2013. ápr. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
29%
Utazgatás, kirándulás a legfontosabb dolog az életedben 32 éves korodban? Irtó gáz. Lassan fel kéne nőnöd. Én is szeretem ezeket csinálni, de ha lenne olyan párom, akit nagyon szeretek és tudom, hogy számíthatok rá, akkor már most is feláldoznám az utazgatást-kirándulást egy gyerek miatt.. Az az élet értelme, minden más csak múló apróság.
2013. ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
22%
26F
2013. ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
61%

Ezzel a gondolkozásmóddal ne vállalj gyereket, nem való az Neked. Engedd el a férjed, hogy megtalálja a szerető, ÖNZETLEN, hozzá illő feleségét, aki megajándékozza gyerekekkel, és boldog, büszke családapaként élhet, Te meg térj vissza a szinglik világába.

Ez az én tanácsom, tisztán jó indulatból

2013. ápr. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

"Ha tudnám, hogy egy gyerek miatt nem hagy el, talán be is vállalnám. De az apák 5 gyerek mellől is símán lelépnek, ez nem tartja őket vissza."

- nem lehet statisztika alapján ezeket kitalálni..

Családot szeretne alapítani. Meg fogja találni a megoldást.

2013. ápr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!