Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretnék gyereket, viszont...

Szeretnék gyereket, viszont sajnos problémám van a vérvétellel. Annyira rettegek tőle, h általában ájulás a vége. KB hány ilyen alkalomról van szó? Van erre valami megoldás, h elkerülhető v helyettesíthető legyen vmivel a vérvétel?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 15:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%

A vérvétel nem helyettesíthető


A szüléstől nem félsz? Azt fogod bírni?

2010. máj. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia! A vérvételt nem tudod mivel helyettesíteni, azon át kell esned. Abban az esetben, ha minden oké a terhességgel, akkor van kb. 4 vérvétel (saját tapasztalat). Ha bármi gond lenne, mondjuk ellenanyagot termelne a szervezeted, vagy terhességi cukros lennél, akkor persze többre is sor kerülhet.

Csodálatos dolog babát várni és érezni őt!!! Szerintem mindez az érzés majd feledteti veled a félelmedet. Hihetetlen erősek tudunk mi lenni nők, ha egy pici életről van szó!! Üdv: 31. hetes pocis

2010. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj :):) Amikor valaki ennyire parás a vérvételtől azt meg szoktuk kérni, hogy forduljon el. Ülve, kényelmes helyzetben csináljuk mindig. Az még megengedhető, hogy mondjuk ágyon fekve vegyenek vért, te meg becsukod a szemed, a szúrás fájdalmatlan. Nincs mitől félned, senki sem halt még bele :)
2010. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is ájulós vagyok a vértől.

Mindig jön velem valaki, ha leveszik a vért, utána egyből eszek, leülök pár percre, nem sietek, amíg veszik, oda se nézek.

3-4 alkalommal vesznek vért a terhesség alatt. Ha akarod, ha nem.

Ha gyereket szeretnél, ez ne gátoljon meg benne. A szülés sokkal rosszabb, mint egy vérvétel... De ez se gátoljon meg, mert egy baba sokkal jobb, mint bármi más az életben...

2010. máj. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Legalább 4 vérvétel van. De ez is csak akkor 4, ha jól összekombinálod pl anagylabort az ellenanyagszűréssel, stb. Tehát neked is gondolkoznod kell, hogy egyeztess, mert az orvos, ill védőnő gyakran bekever, elfelejthet vmit, stb.

Én pajzsmirigybeteg is vagyok, így 12-szer voltam már vérvételen.

38 hetes vagyok.

Az egész terhesség a testnedvekről szól, már megbocsáss, először változtasd meg a felfogásodat, aztán vállalj gyereket.

2010. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Inkább 1millió vérvétel mint egy szülés!!:)))

2 hónapos baba anyukája

2010. máj. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én is mindig elájultam :) Már előző este sem aludtam egy percet sem.

Mindig szóltam, hogy ájulni fogok, ezért lefektettek és mindig így vettek vért. Aztán a terhesség alatt megszoktam :)


Ne félj, meg lehet szokni.


Elkerülni nem tudod. Minimum 4 vérvétel kell.

2010. máj. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én is ájulós vagyok, vagy legalábbis majdnem ájulós. Ne aggódj, bele fogsz jönni és megszokod! Nekem még terhességi cukrom is lett így többször vettek vért. Csak az első 1-2 vérvétel volt kellemetlen mert aztán már megszoktam.

Üdv. 7,5 hónapos baba anyukája

2010. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Van egy 12 hetesen, 16 hetesen, 25 hetesen 2 vérvétel van a vércukor mérés miatt, 32 hetesen van egy.

Kb.5 van.

2010. máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Megertelek. Engem maga a felelem soha nem akadalyozott abban meg elmeleti sikon sem, hogy babat vallaljak, ketszer meg is tettem, de mindegyik vervetelve vontatva mentem. A baba miatt megtettem, de ugy kozlekedtem a korhaz fele, mint egy csiga. Kb meg a takaritonot is magam ele engedtem volna, hatha kozben tortenik valami...

Jelentem, hogy tuleltem mindegyiket. Pedig nem keves volt.

Aki nem fel tole nagyon durvan (mint egyesek a fogorvostol), azok ugysem ertik meg, erzik at. Nem a fajdalomtol felek, nem maga a tu beszurasa a rossz, nem is a ver latvanya, nekem az az erzes turhetetlen es kegyetlen, amikor erzem, hogy a tu fesziti a venam... Ah, inkabb nem is reszletezem, mert meg igy is belesappadok.

A szules? Hm. Azt siman birtam. Huvelyi uton szultem mindketszer, fajdalomcsillapito nelkul, mert azt a fajdalmat elviseltem. Nem azt mondom, hogy nem fajt, mert igen, a szules is fajt, de nem az a visszataszito, ajulatkelto erzes nekem, mint maga a vervetel folyamata.

Lehet ezen rohogni, a ferjem is folyamatosan cikizett miatta.

A legjobb: a 2. szulesem inditott volt, antibiotikum kezelest is kaptam elotte, igy mar inditas elott orakkal branult raktak a csuklomhoz. Amikor mondta a szuleszno, hogy mit fog csinalni elgondolkodtam azon, hogy huzom a nyulcipot es haloingben, kontosben tavozom az epuletbol. :-) De maradtam, mert a baba miatt volt szukseg a kezelesre.

Nah, a branul az sokkal jobban feszitett, mint vervetelkor a tu es raadasul folyamatosan, zuhanyoztam szules elott, sikerult beleakasztanom a kontosomet is. Legszivesebben kiteptem volna.

Szules kozben ket fajas kozott azzal voltam elfoglalva, hogy a branult nezegetem. Szules es a babam miatti oromkodes utan alig vartam, hogy kivegyek, erre a szuleszno mondta, hogy a megfigyelesi idoszak alatt meg maradnia kell es mivel en keso este szultem, igy ejszakara is marad. Masnap reggel a doki beszelt rola vizitkor, hogy kiveszi, de elfelejtette. Delig bent maradt. :-S

Szoval ha en nem tudlak meggyozni, akkor senki sem: a baba miatt siman ki lehet birni mindent, amitol felunk, vagy amit utalunk. A vervetel, branul, meg az osszes rossz dolog eltorpul amellett a boldogsag mellett, amit a terhesseg idoszaka, a baba megszuletese es a gyermekneveles ad.

2010. máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!