Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kamasz lányos Anyukák! Hány...

Kamasz lányos Anyukák! Hány éves korától engedtétek el a lányotokat? (PL. Barátnőihez, vagy sétálni stb. )

Figyelt kérdés

2013. júl. 7. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:

attól függ, mit csinál.Barátnőimhez, sétálni mindig elmehettem, kicsi koromtól kezdve.14-15 éves koromtól este is, 16 évesen éjfélig, max 1-ig engedett el Anya.De ez már régen volt, ma már más a divat :-)

27/N

2013. júl. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

6 évesen már mehettem, város peremén lakunk, barátnők is itt laktak. Ha átmentem hozzájuk szülők úgy is ránk néztek.

El is mászkálhattunk a környéken, annyira,hívták fel a figyelmünket,hogy feltétlenül a zebrákat használjuk.

Lehorzsolt térdnél nagyobb bajom sosem lett.


Ha megbízható a gyereked és tudod,hogy figyelmes, tud normálisan közlekedni akkor nyugodtan elengedheted.


Amúgy fiúk és lányok közt fölösleges különbséget tenni, vagy pont fordítva kellene. Egy srác általában nagyobb kárt tud tenni magában mint egy csaj, jött már haza elég érdekesen az öcsém...

2013. júl. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11-12 éves koromban kezdem el császkálni,előtte mindig vagy hozzájuk hívtak vagy hozzánk jöttek :D
2013. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Már ovis koromban átjártam a barátnőimhez, a szomszéd tömbházban laktak. Sokszor játszottunk lent a ház előtti parkban is, a szüleim láttak, ha kinéztek az ablakon. Olyan 8-9 éves koromban mehettem messzebre is egyedül.
2013. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Barátnőimhez már 6 évesen is mehettem, persze olyankor még vittek. De ottalvós bulik is voltak pl. szülinapon, igazi pizsi-bulik, "babazsúrok". A közeli játszótéren is kint lehettem este 7-8-ig már egész kicsiként egyedül. Később mikor már képbe jött a csavargás, fagyizás, akkor is engedtek. Aztán olyan 14-15 éves koromtól már időkorlát sem nagyon volt, persze azért legkésőbb éjfélre otthon voltam, és mindig tudták, hogy kivel vagyok és merre. Aztán 15-16 éves koromtól (nem tudom, mikor volt az átmenet) már sokszor úgy mentem bulizni, hogy a barátnőmnél aludtam, de olyan is volt, hogy ő nálunk. Sokszor már világos volt, mire hazaértünk. Sosem balhéztak miatta. Kis városban laktunk, ahol nem sok baj érhetett minket, de általában volt valaki a társaságban aki nem ivott és hazafuvarozott mindenkit. Mindig idősebbekkel lógtam akiket ismertek is a szüleim, így nem féltettek. 16 évesen jöttem össze a barátommal, aki 21 éves volt, utána már nála aludtam bulik után, vagy itt aludtunk mindketten. Szóval azt tudom mondani, hogy 14 éves koromig volt megmondva, hogy mikorra kell hazaérni. Ahogy gimibe mentem már nem voltak ilyen szabályok.
2013. júl. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt mennyire tartanátok helyesnek, ha a 12 éves lányom nem engedném át a barátnőihez vagy mászkálni? Miért?
2013. júl. 8. 16:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tartom helyesnek. Pláne azt, hogy még a barátnőjéhez sem mehet át. Mi baj történhet ott velük? Pontosabban, mi olyan történhet vele, ami otthon ne történhetne meg? Még akár szülői felügyelet nélkül is. Otthon is elvághatja az ujját, beleléphet egy darázsba, leeshet a lépcsőn, stb. Bármi történhet, de otthon is, nem csak a barátnőknél. De délután azért gondolom már otthon vannak a szülők. Inkább üljön otthon egyedül egész nyáron szerencsétlen kislány? Attól jobb lesz neki? A mászkálással még csak-csak egyetértek, de ha van a közeletekben park, cukrászda, akkor oda kiengedném nappal, úgy este 6-7 óráig. Utána is lehetne kint, de már csak a ház előtt vagy a kertünkben.
2013. júl. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát ez baromság. Miért ne mehetne el a barinőjéhez?? Én 14 éves vagyok és anyunak elég azt mondanom h elmentem sétálni majd jövök. Nagyon közel lakunk Egerhez, bármikor bármilyen napszakban beenged h Barinőkkel elmenjünk moziba, mekizni vagy jégkásázni, esetleg egy koncertre. Szegény lánynak milyen lehet bezárva lenni?? Miaz h még a barátnőhöz se mehet el, mászkálni se sehova? Ha visszamegyünk a régi a lakhelyünkre, akkor bnőmmel éjszakába nyúlóan szoktunk eggyütt lenni anya egyszer csak felhiv h most már menjek haza és kész. Nem kell a gyereket még a szélfúvástól is óvni, ez nagy igazságtalanság! Ráadásul már 12 éves és nem kisgyerek.
2013. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!