Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetséges az ha a párom az...

Lehetséges az ha a párom az önkormányzatnál úgy szerepel, hogy a gyerekemet ő tartja akkor 10000 forintal több szociális segélyt kap? Ismerősöm ezt állítja.

Figyelt kérdés
2013. szept. 4. 21:11
 1/10 anonim válasza:
57%
Nyilván, mert egyedül neveli a gyereket.
2013. szept. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az én gyerekem neki elvileg semmi köze nincs hozzá.
2013. szept. 4. 21:24
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
De hogyhogy ő szerepel így,mikor semmi köze a gyerekhez?Nem te vagy a problémás férfi a múltkori addiktológiás kérdésből?:O
2013. szept. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Ha az ő háztartásába jelentitek be a gyereket, vagyis nála lesz egy eltartott személlyel több, akkor nyilván több segélyt kap. De ehhez az kell, hogy hivatalosan nála lakjon a gyerek. Ha mindannyian együtt laktok, akkor ez nyilván adott, csak be kell hogy legyetek mindannyian jelentve a lakásba.
2013. szept. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem eléggé érthető.

A párod? Együtt éltek? A gyereknek nem ő az anyja?

Nő vagy?

2013. szept. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő az én házamban lakunk.
2013. szept. 4. 22:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kétlem, hogy a te házadban, a te gyereked után a párod (gondolom, nem a férjed) egy forintot is kapna.

Az a gyerek eltartója, akinél el van helyezve hivatalosan.

Ilyen logikával boldog-boldogtalan kérne pénzt bárki gyereke után :)

2013. szept. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek apja lemond a gyerekről és a párod örökbe fogadja, akkor igényelheti a párod az adókedvezményt.

De akkor a gyerek apjától nem jár gyerektartás, akkor sem, ha a mostani pároddal szakítasz.

2013. szept. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

maximum adókedvezmény, amit kaphat, az a 10E Ft.

De a segélynél ilyen nincs. Ha FHT-t kap (szoc.segély a régi neve), akkor az gyerek nélkül, és gyerekkel együtt is 22.800Ft.

Esetleg gyermekvédelmi támogatást lehetne kérnie, de az más.

2013. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ő most közmunkán van és így 55000 forint helyett 65000 forintot kap a gyerek miatt.
2013. szept. 5. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!