Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1éves kisgyereket hogyan...

1éves kisgyereket hogyan lehet rávenni, leszoktatni arról, hogy pelenkázás közben ne mászkáljon, és az újabb dolog, hogy belenyúl a pelusba, ahogy kibontom?

Figyelt kérdés
Elég nehéz így tisztába tenni. Tudom, hogy a gyerekek többsége átmegy ezen, de van-e rá vmi módszer ezeknek a leszoktatásáról. Elég rossz a helyzet, mert jönnek a hátsó fogai, és már hetek óta napi min.4-5-6 alkalommal van kakis pelus. Nem győzök már takarítani utána. Ma pl. belenyúlt a kakiba, és amire megfogtam volna a kezét, a szájába vette. Az sem segít, ha vmi játékot adok neki.Azt is odateszi, ill.eldobja, és feláll, vagy útrakel, úgy kell tisztába tennem.
2013. szept. 5. 10:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden alkalommal, ahogy nyúl a pelus felé, szólj rá erélyesebben, persze nem kiabálva, és fogd meg a kezét. Meg kell tanulnia, hogy nem szabad belenyúlni, nagyon beteg is lehet, ha a szájába veszi a kezét ezek után:(
2013. szept. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tud már állni? Ha igen akkor nyugodtan vedd le róla akkor mikor áll.

Az én fiam is ugyanezt akarta csinálni és amint bevezettük ezt egyből jobban állt a dologhoz.

Pelenka felvétel az történhet fekve, csak a levétel állva.

A pelusba nem fog tudni belenyúlni mert elől te tartod neki hogy ne essen le róla míg hátul törlöd a pelussal a nagyja kakit, hátra meg nem fog tudni bírni nyúlni.

Csak vigyázz ha levetted róla sose hagyd a lába körül mert beletaposhat ha összecsomagolod még akkor is és kitrancsírozza a pelusból a kakit.

2013. szept. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!