Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek hogy jut időtök kisbaba...

Nektek hogy jut időtök kisbaba mellett (8 hónapos) főzésre, pakolászásra és takarításra?

Figyelt kérdés
Nekünk a napunk így néz ki: 7kor kel, utána etetés, pelenkázás, mi is reggelizünk, mosogatás, mosogatógép beindítása, mosógép beindítása, fogmosás, fésülködés, 9kor alszik 1 órát, én is vele alszok mert fáradt vagyok, 10kor kel, 10órai, gyümölcsreszelés, etetés, anyatejezés, utána fejés 30 perc(szoptatás nem ment), utána 1 óra séta, 12kor ebéd, turmixolás, én is eszek, ja, pelenkázás 2óránként (mosható pelus), 2kor alszik 2 órát, 4kor kel, uzsonnázás, én is eszek, fejés, utána 5kor játszótér 6ig, 6kor fürdetés, etetés, 7kor altatás, én is bealszok, párom 10kor ébreszt, utána míg alszik mosogatás, fejés, pakolászás, (mosás nap közben valamikor), fürdés, vacsorázás, kb éjfél 1kor kerülök ágyba, alszok 4ig, fejés 1 óra, utána eszek, mire visszaaludnék már kel...nem tudom mások hogy csinálják de nem jut idő takarításra (heti 2szer kéne porszívózás, felmosás, portalanítás), főzésre(ezt is éjjel csinálom) és pakolásra(mivel most kezd járni éjszakánként lomtalanítok pakolok mert minden a földön van h felszabaduljon hely a szekrényekben hogy el tudjak pakolni..stb)

2013. szept. 7. 23:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Segítségem nincs, apám 200 km-re, anyukám már nem él, párom szülei 150 km-re, rokonom nincs a városban. Barátnőim dolgoznak, párom reggel 6kor kel és megy dolgozni, fürdetésre ér, vagy utána haza...
2013. szept. 7. 23:13
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg alszik 2órát akkor millió dolgot meg lehet csinálni. Vagy ilyenkor mit teszel kedves kérdező? :)Vagy reggel ne aludj vissza míg alszik, kicsit utól éred magad, akkor este egy órával hamarabb is fekhetsz le.
2013. szept. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én mikortól kúszott-mászott a lányom én minden reggel felporszívóztam és felmostam, mert nem szerettem, ha hajszálak és szöszmöszök voltak a padlón, mert bebarangolta az egész lakást a kis padlócirkálóm :) Úgyhogy a reggeli rutin után beraktam a kiságyba, lefoglaltam valamivel, játékaival, de a közelben voltam és szóval tartottam, énekeltem neki, amíg pár perc alatt felporszívóztam és felmostam. Mivel napi szinten csináltam, nem volt soha nagy kosz, tehát tényleg mert pár perc alatt.

Mi délelőtt nem sétáltunk ennyi idősen, és még most sem, különben nem tudnék főzni, ezt pedig muszáj, főleg mert már a lányom (most 1,5 éves) is a mi kajánkat eszi, szóval nincs pardon. Max akkor van délelőtt játszótér, amikor van még kaja előző napról. Amíg főzök, kinn van velem a konyhában, tesz-vesz, pakolászik, és ez így volt kicsinek is. Az alsó szekrényekben műanyag dolgok vannak, hogy kíváncsiskodhasson és játszhasson...

Pakolászást én simán megcsináltam amikor napközben fenn volt, nem kell minden percben foglalkozni vele, ugyanígy ment a portörlés is. Max ha éppen nyűgösebb volt, akkor a délutáni alvásidőben. A napi kupi eltüntetését pedig azután intézem, mikor este elaludt.

Nekem is kellett fejnem, de őszintén jól olvasom, hogy éjjel 4-kor felkelsz fejni?? Hát én 8 hónaposan már nem voltam ilyen elszánt, éjjel biztos nem kelnék fel...

2013. szept. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

4 gyerekem van,a legnagyobb is csak 6 éves,a két kicsiből az egyik 7 hónapos,a másik jövőhéten tölti a kettő évet...

Én is egyedül vagyok Velük,egyedül megyek a suliba ami fél órára van,az oviba egyedül viszem (persze az egyedül alatt azt értem,hogy egyedül a többi gyerekkel :-) )a másodszülöttet... Lényegében reggel 6-kor kelek,fél 8-ra az oviban vagyunk- a köztes időben öltöztetés,reggelire kenek valami kenyeret,mosdás,és az egyik ágy bevetése bele fér,max bekapcsolni a mosógépet,de ez nem mindig.

7:50-kor érünk be a suliba,utána bolt járás- közben alszik általában a legkisebb,akit kenguruban viszek,hogy a nagy ne sétáljon kilómétereket (oda-vissza 2,2 km a suli,de ugye máshova is megyünk,és az már sok lenne Neki-még nekem is). Utána ebéd csinálás van hogy még külön a kicsinek is,attól függ,mi fő a majdnem 2 évesnek és nekem. Közben pókhálókat szedek- az valahogy minden nap van..

Utána ha megfőtt az ebéd,még bojler készítés (fa tüzeléses bojler) vagy takarítás- de erre nem marad csak 3/4 óra,de attól függ,hogy mikor éhezik meg a 7 hónapos. Utána mi is ebédelünk,és mosogatni (KÉZZEL) még nem is érkezek,már indulni kell az oviba,hazajövünk,akkor mosogatok,elteszem a sulis kajáját amit másnap visz,utána hamar eltelik az a 2 órácska,mire lehet indulni az iskolába a nagyért.általában akkor ülök ide,takarítom le az asztalt és takarítok fel a majd két éves gyerek "kajálása" után,akkor szedem le a szárítóról a ruhákat,vagy teszem fel amit kimosott a gép,ekkor még vagy van humorom mosogatni,vagy nem... . Hazajövünk,nincs idő takarítani,átnézem a dolgait,kicsit beszélgetünk,már vacsizhatnak is,gyújthatom a bojlert,felmelegszik,ágyalhatok,lehet fürdeni... így este fél 8 és 8 közt ágyban vannak a gyerekek,és mivel én is fáradt vagyok,ekkor már teszek mindenre,fürdök én is,és fekszem le,elvégre "holnap is nap lesz!" :-)

Igen,por az van a szekrényeken,polcokon, de nem élünk retekben,a napi átlag 3/4 óra alatt hol kádat takarítok és a wc-t,hol felporszívózok a szobákban és felseprek a konyhában-közlekedőben,és feltölrök,néha ekkor mosogatok is-ha előző délután nem volt humorom még azt is megcsinálni. Napközben szakítok időt- 4-5 alkalommal hogy ha többre nem is,de 5 percre ide üljek....

Ha valamelyik szerkényben nagyon akarok pakolni,akkor azt hétvégére teszem,amikor nem megyünk csak boltba.

2013. szept. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azon még nem gondolkoztam,hogy hogyan jut,de jut....bár az én legkisebbem 11 hónapos,a középső 5 éves(de itthon volt 3 hónapot,nyáron nem ment oviba),a legnagyobb már 21 éves,Ausztriában egyetemista,de nyáron itthon "dekkolt" Ő is.Emellett a saját cégemet igazgatom,hetente 4-5 alkalommal beszaladok(itt Bp.-en maga az út is oda-vissza másfél óra,hiába kocsival megyek).Ha nincs ovi:reggel 8 körül kelünk,reggelit adok a gyerekeknek(a pici 6 körül szopizik),én gyorsan összekapom magam,felöltöztetem Őket,aztán indulunk(saját cégemhez megyünk,vásárlás,posta,gyógyszertár,stb. stb.)Dél-egy körül érünk haza,akkor ebédeltetem Őket.A kicsi ilyenkor elvan(a teraszon bóklászik,vagy elvan a járókában,az 5 éves a kertben játszik)én mosást teszek be,a megszáradtakat beszedem,porszívózok(naponta,130 nm-es a ház),gyorsan "rom eltakarítok".3 körül elaltatom a kicsit,felturbózom magam:felmosok,megfőzök(2 naponta),vasalok,a cégem ügyeit intézem(ha belefér).Ha felébred a kicsi uzsi,és megint viszem ki őt/őket.Összedobom a vacsit,és 9 körül mennek fürdeni(ők a kádban,én zuhanyzom,velük 1 időben).Utána kis játszás az Apjukkal,addig én bepakolok a mosogatógépbe,elpakolom a játékokat,kb.10-kor mennek aludni.Vagyis viszem Őket,mert a pici és az 5 éves is velem alszik a vendégszobában(a nagyfiú az Ő szobájában-ha itthon van-az Uram a hálószobánkban) hiába van mindkettőnek külön-külön szobája.Fél 11-kor már ki is jövök,és a kedvemtől,energiámtól,fontossági sorrendtől függően netezek,vasalok,cégügyezek.A fejést nem értem.A pici lányom is szopizik még,reggel és este mindenképpen,napközben is kéri néha,de én hónapok óta nem fejek.Más az teherbírásunk.Én pár órás alvással is tök jól elvagyok,egész nap pörgök.
2013. szept. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem jól értem de 9-10 között alszotok, 12-14 között is alszotok,majd 7 kör is bealszotok este 10-ig majd 24-4ig alszol. Ez azért 10 óra alvás, ennyinek azért elégnek kellene lenni. Nem lehet, hogy az összevissza alvás zavart nagyon meg. Én délelőtt nem aludnék, az alatt megcsinálnám a házimunkát és este nem kelnék fel miatta.
2013. szept. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok:most "értelmezem".Azért fejsz,mert nem szopizik.Nekem a középső fiam volt ilyen,ám ennek ellenére valahogy mindenre jutott idő.A mosható pelenkáról:Neked kell eldöntened,hogy ér-e ennyit ez az egész.
2013. szept. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen, de azért jut :) Nekem egy 3 éves (már végre ovis) és egy 1 éves gyerkőcöm van. Porszívózni akkor szoktam, amikor a nagy oviban van, a kicsi játszóideje alatt. Mindig jön utánam, ha nagyon türelmetlen, kézbe veszem és úgy folytatom, vagy több részletben porszívózok. Nem vagyok tisztaságmániás, naponta csak akkor porszívóztam, amikor kúszott és minden kosz a pocakján kötött ki. Most már mászik, ezért hetente max. kétszer van porszívózás, plusz ha kell, este lefekvés előtt felsöprök, ahol tudok. Mosogatni közvetlenül evés és főzés után szoktam, inkább több részletben, mint hogy este kelljen mindent. Mindig akkor főzök, amikor elaludt(ak) a gyerek(ek), de mostanában hétközben rendelek menüt magamnak és a férjemnek vacsira, így sok időt megspórolok (nemcsak főzés-mosogatás, hanem bevásárlás szempontjából is).

Pakolni általában akkor szoktam, amikor este lefeküdtek a gyerkőcök, de néha a nagyobbik segít összeszedni a játékokat fürdés előtt.

Én biztosan nem kelnék fel éjszaka fejni, mondjuk nekem eleve csak akkor sikerült fejnem, ha kipihent voltam. Nagyon elszánt lehetsz, becsüllek érte...

2013. szept. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fekszik le aludni 9kor, máris van egy plusz órád es négykor kelni se sok értelme van. Egy 8 hónapos babanak mar nem létszükséglet az anyatej. Egyebkent a legtöbb ételt el lehet készíteni fel ora alatt, takarításra - ha egyebkent nincs elhanyagolva- elég egy ora naponta. En háromszintes házban elek, harom macska es két kutya is van, tehat van szőr mindenütt, megis elég egy ora, hogy rend legyen es tisztaság.... Csak akarni kell.
2013. szept. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor alszik akkor fogok neki a gyors takarításnak főzésnek mindennek. Ha csak előkészítem is a dolgokat akkor is már előnyben vagyok. Olyankor ha ébren van mikor főzök beviszem magamhoz a konyhába etetőszékbe és "segít" nekem is. Ő jól szórakozik közbe én is minden mozdulatát látom és nincs útban sem. Minden nap felporszívózom mióta a földön mászkál és fel is mosok. Nekünk is van egy westie kutyusunk így nem hagyhatok ki egy napot sem. Ha esetleg vmivel lemaradok hétvégén pótolom mikor a férjem itthon van. Meg még játszik a gyerek a földön az egyik helységben lehet abba a szobába pakolászni.

A fejést én se tartom már ekkora babának létszükségletnek. Most lehet le leszek pontozva, de úgy gondolom a gyermeked jutott már bőven elegendő anyatejhez. Persze ennél jobbat nem adhatnál neki mint az anyatej. De ha meg akarod könnyíteni a saját munkádat inkább válts át tápszerre és órákat spórolhatsz meg vele. Főleg ha ennyire macerás a dolog.

2013. szept. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!