Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan döntenétek? (Születé...

Ti hogyan döntenétek? (Születésnap kontra utazás)

Figyelt kérdés

A kisebbik gyerkőcömnek a hétvégén lesz a szülinapja. Gondoltam, családi körben ünnepelünk, ahogy eddig. Most kiderült, hogy a nagyszülők utazást terveznek arra a hétvégére, úgy, hogy mi is menjünk velük. És akkor majd a szállodában felköszöntik a gyerkőcöt. Ez tulajdonképpen nem hangzik rosszul, de az a gond, hogy a másik gyerkőc most kezdte az iskolát, elsős, és az első hét tapasztalatai alapján nagyon lefárasztja az új rendszer (minden nap 5 vagy 6 órájuk van, és 4-ig kötelező bent lenni). Csütörtök-péntekre már szó szerint olyan volt, mint egy zombi. Ha elutaznánk, akkor egész hétvégén nem pihenne, hiszem pénteken 4 után indulnánk, kb. 3 órás utazás érkeznénk, jónéhány órás örvendezés a nagyiknak(mindig ez van), későn fekvés, szombaton egész nap programok, kirándulás, pancsolás, stb. megint későn fekvés, vasárnap délután meg megint 3 órás út haza. Ismerem már annyira anyósékat és a gyerekeket, hogy tudom, nem lenne normális időben lefekvés, még otthon sem, pláne így utazáskor.

Túlzás lenne részemről, ha nem vállalnánk be az utazást, és inkább az itthoni ünneplésre szavaznék?


2013. szept. 8. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem lehet,hogy nagyon élvezné a gyerkőc a kirándulást,nagymamának pedig határozottan megmondani,hogy most lefekvés stbstb.
2013. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem mennék az utazásra. Még csak most kezdődött az iskola agyerek hulla fáradt, szüksége van a hétvégére, hogy otthon a megszokott környezetében, a saját ágyában a saját szobájában végre pihenhessen. Az iskola rengeteg új dolgott hozott magával, semmi szükség, hogy még a hétvégén is lefárasszátok. Neked sem esne jól egy kimerítő hét után, hogy még hétvégére is programot szerveznek neked. Tele van a gyermek környezete ingerekkel, szüksége van arra, hogy otthon nyugiban legyen.
2013. szept. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Én mennék.a gyerek is megérdemli. Nem mindig adódik ilyen helyzet, plusz belegondolva ha most kezdte a sulit, honnan tudod hogy fog reagálni? Kérdezd meg mit szól ő ahhoz hogy azért nem akarod vinni mert fáradt lesz... jo kezdés hogy megutàlja a sulit.
2013. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én biztos hogy elmennék

a gyerek teljesen feltöltődne az élményektől.ez a fajta lefáradás nem olyan,mint a suliban.szerintem tuti jót tenne neki

2013. szept. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, végül maradt az itthoni ünneplés,mert nem volt hely a szállodában, és ráadásul az egész család is lebetegedett.
2013. szept. 14. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!