Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Miért veszekedtek...

Anyukák! Miért veszekedtek folyton? Miért ez a sok rosszindulat? Mire jó ez?

Figyelt kérdés

Őszintén nem értem. Mikor megtudtam, hogy várandós vagyok, nagyon boldog voltam. Örültem, hogy Anya leszek és majd sok kedves Anyukával találkozom, beszélgetek majd. Milyen jó lesz "tartozni" olyan emberekhez, akik hasonló dolgokon mennek át, és majd segítjük egymást.

Úgy látszik én egy hatalmas tévedésben éltem. Én életemben nem láttam még ennyi embert ilyen marhaságokon összeveszni, mint ami ezen az oldalon folyik.

Egy éves a kislányom és az itt olvasottak alapján rettegek, hogy mi lesz ha majd olyan közegbe fogunk rendszeresen járni, ahol más anyukák is vannak, mert komolyan mondom attól félek, hogy meglincselnek, mert zöld kabát van rajtam és nem fekete.

Mást se látok ezen az oldalon csak ítélkezést, rosszindulatot, feszültséget, vitát.

Abortusz-örökbefogadás. Ha el akarja vetetni, akkor milyen idióta hülye, adja örökbe, fúj abortusz, gyerekgyilkos stb.

Ha meg akarja tartani, akkor meg milyen idióta, mire tartja meg, mit képzel magáról, vetesse el.

Ha dohányzik, idióta. ( nem azt mondom jó a cigi, de ameddig nem én szívom miért zavar, hogy más szívja? )

Ha szoptat, ősanya.

Ha tápszerezik, önző, miért nem szoptat.

Ha természetesen szül, ősanya.

Ha császárral, miért nem tudta megszülni?

Ha lefogyott, hülye önző.

Ha nem fogyott le, tehén aki nem foglalkozik a férjével.

Ha rövid a haja, nem nő, ha hosszú, önző.

Most csak össze vissza írom amik eszembe jutnak, a leggyakrabb vita témák.

Olyan dolgok, amik vadidegem emberek magánélete.

A szülés meg a szoptatás végképp olyan dolog, hogy senkinek semmi köze hozzá, van aki bármennyire is szeretett volna nem tudott természetesen szülni, vagy nem tudott szoptatni. De ha nem is külső okból, hanem saját maga nem akar, nem mindegy az? Miért kell ezeken hosszú napokon át egymás torkának esni, mikor ez a saját magán élete. Legtöbbször nem is az a kérdés, csak kiragadnak egy mondatot, és oldalakon keresztül megy a vita.

Miért? Őszintén nem értem.

És az eleve provokatív kérdések?

A " mit gondoltok az olyan anyukáról, aki..." kezdetű kérdések?

Mire jó ez összegyűlni és közösen szidni valakit akit nem is ismerünk?

Miért ilyenek egymással az emberek?

Nem vagyok sem hippi, sem vallásos, sem semmi, de őszintén és komolyan el vagyok keseredve, hogy ilyen világban élünk. Így most őszintén várom a választ, hogy ki mit érez, amikor elkezd veszekedni egy anonim oldalon?



2013. szept. 9. 16:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mert dúlnak a hormonok, és a legtöbben nem tudják kezelni. Ilyen egyszerű. Ugyanez van a Szerelem/Szex kategóriában, lázadnak a tinik. Nézz meg bármilyen más kategóriát, teljesen normális hangnemben beszélnek egymással. Sokan nagyon nagy bajban lennének, ha hirtelen kiírná az oldal minden kérdéshez és válaszhoz a nevüket. :)
2013. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert itt tudják a felgyülemlett feszkót kiadni, és név és arc nélkül olyan véleményeket leírni ami szemközt soha nem hangzana el.

Itt azt ír mindenki amit akar. Az ősanya, szuperanya típust imádom a legjobban, szuper szófogadó problémamentes gyerekekkel.....ennek a fele sem igaz szerintem.

Hiába gondolja sok ember magáról mennyire empatikus, mennyire jó ember, mégis ilyen helyeken osztja le a másikat. Egyéniek vagyunk, individumok, egyediek, más-más értékrendszerrel, és ezt nem tartják tiszteletben. Ennyi. Őszintén leírja valaki a véleményét annak meg nekiesnek. Miért is? Mert sokan a "társadalom által elvárt" módon akarnak viselkedni, és vélekedni dolgokról.

2013. szept. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ :)

10-es Neked külön köszönöm az őszinteséged.

Tehát akkor valóban javarészt a feszültség levezetéséről van szó.

Különbözőek vagyunk.

Én sokszor jártam már úgy, hogy itt egy-egy nem túl pozitív megnyilvánulású anyuka miatt olyan rossz kedvem lett, hogy napokig kitartott. Tehát én például fordítva vagyok, nekem az itteni feszültség csak ront a dolgokon.

Ugye azonban mindenki különbözik, és hát végül is ez is egy megoldás a levezetésre. Vannak akik viszont tényleg komolyan veszik amit itt idegenek mondanak. Pl. én is, de beszélgettem itt már sok anyukával, akik nem mernek már sem kérdezni, sem válaszolni. Meg ez a lepontozás is olyan butaság, bár ezt inkább az oldalnak kellene megszüntetnie.

2013. szept. 9. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!