Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te megcsináltatnád a kislányod...

Te megcsináltatnád a kislányod lábujjait vagy sem? Szépészeti probléma.

Figyelt kérdés

Kislányom két lábujja majdnem teljesen összenőve van,így született.Mozgásban nem zavarja,leginkább csak szépészeti hiba.

A gyerekorvosunk kórházban is dolgozik,azt mondta,kb 5 perces beavatkozással kettéválaszthatja,helyi érzéstelenités,reggel bemegyünk,este már otthon vagyunk,csak meg kell csinálni 7-8 hónapos kora előtt,hogy még ne akarjon rajta járni,később nehéz lenne rávenni,hogy ne lépjen rá pár napig,és lehet a két csont is összenőne.

Anyóstól örökölte,neki ugyanilyen ma is.

Szinte ugrált örömében,hogy örökölt tőle valamit a lányom,elhord mindennek,mert meg akarom csináltatni.


Mielőtt valaki kérdezné: párom annyit mondott,bármiben megvéd,amiben tényleg kell,neki ez csak szépészeti probléma,én vagyok a nő,én tudom mennyire zavarná a lányunkat,döntsem el én.


Ti megcsináltatnátok?

Mellette érv: egy lánynak szép láb kell,ha én születek igy,én azt szerettem volna,hogy legyen megcsináltatva minél hamarabb,nehogy csúfoljanak.

Ellene érv: fájn fog neki egy kis ideig,mégiscsak vágják,és anyós ha eddig nem utált eléggé,akkor most már biztosan fog.


2013. szept. 10. 14:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
én megcsináltatnám
2013. szept. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
Én pont lekakàlom mit szól anyos en megmütettem fiam füleit. Elàlltak mint megboldogult aposnak. Az én gyerekem elsőbbséget élvez anyos vagy akárki érzései előtt. Nálam. Szerintem ha most nem csináltatod meg majd kb 14/15 évesen ő fogja kérni. Minek megvàrni? Fájni igyis ugyis fog.
2013. szept. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
74%
Sz@rnék én anyósra....ha ezért elhord mindennek, akkor nem sok esze lehet.Én is megcsináltatnám.
2013. szept. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%

Persze hogy megcsináltatnám!! Anyóst meg egye a penész,ha ezért képes Neked ugrani!!! Nem az Ő gyereke,nem is az ővé a döntés!!!!

Ez a gyerek érdeke,hogy ne csúfolják később- mert hát milyenek a tinik???!!!

2013. szept. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
60%
Szard le az anyóst én megcsináltatnám.
2013. szept. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Kerria ***** válasza:

Én nem műttetném most, mert

- csúfolhatják ugyan miatta, de közösségben általában zokniban lesz. Ha csúfolni akarják, találnak majd rajta mást, ezt kivédeni nem tudod

- mivel nem hátráltatja semmiben, ezért egészséges, emiatt nem tenném ki felesleges fájdalomnak, beavatkozásnak

- ha nagyobb lesz, és zavarja, akkor simán megcsináltathatjátok a műtétet, akkor már meg is érti, ha pár napig nem állhat rá


Mindazonáltal maximálisan megértelek, és nagyon gondos szülőnek véllek, hogy így szépen felsorakoztatod az érveket! Bárhogy is dönts, az lesz a jó döntés :)

2013. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
60%
Anyósod egy barom. Szerintem egyszerűbb, ha már most túl lesz rajta. Emlékezni sem fog rá. Később biztos vagyok benne, hogy kellemetlenebb sokkal.
2013. szept. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
60%
Én megműttetném, mert erre nem fog emlékezni. Később zavarhatja, kényelmetlen lehet, viszont akkor már emlékezni fog a kórházra stb..tiniként pedig biztosan megviselné, hogy olyan a lábujja
2013. szept. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
51%

Mindenképpen most csináltatnám meg. Késöbb iszonyat fájdalom lesz, most még nem emlékezik rá, és gyorsabban is gyógyul mert nem áll még rá.


Nekem egy barátnömnek a kisfiának a kezén az egyik újján egy perc hiányzott amit egy specko sebész kiszedett a lábából, és beültette a kezébe, hogy ne legyen rövidebb az újja. Nekik meg volt, hogy 2-3 éves kor között a legideálisabb ez a mütét. Neki is csak szépségbeli probléma volt.


Szeirntem kegyetlenség egy ilyet nem megcsináltatni most, mert késöbb sokkal rosszabb lesz neki. Szerinte meg késöbb a járásban is baj lehet neki, esetleg egyensúlyozásban is, mert nem haba tudjuk annyira szétnyitni minden újjunkat.

2013. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Szandálban,papucsban nincs zokniban a gyerek sem.


Amiért meg akarom csináltatni,az az,hogy később már nem csak egy vágás és varrás,mert összenőhet a két lábujjcsont,és nehezebb szétválasztani,egyenes sem lenne,legalábbis a doki szerint.

2013. szept. 10. 14:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!