Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti elengednétek külföldre 1...

Ti elengednétek külföldre 1 hétre a 19 éves lányotokat a barátjával, akivel már 1 éve együtt van?

Figyelt kérdés
elsősorban szülők válaszát várom
2013. szept. 11. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, elengedném. Miért vagy bizonytalan? Alap féltés az úttól vagy van egyéb félelmed is?
2013. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

igen

19 éves amúgy sem gyerek már, nem kell engedélyt kérnie

2013. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
én vagyok a 19 éves lány, és eddig csak Balatonra engedtek el, még nem kérdeztem rá
2013. szept. 11. 21:22
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát ha nem akarnak elengedni, akkor kérdezd meg, mitől félnek és nyugtasd meg őket, hogy nem vagy már 10 éves. 19 évesen az emberek már egyetemre járnak, elköltöznek otthonról, egy 1 hetes külföldi útra cserediákként még általános iskolásokat is el szoktak engedni.
2013. szept. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

20 évesen egyedül mentem már, persze előtte sokszor jártam már sportversenyeken, szóval a nyelvtudás mellett a tapasztalatom is megvolt...

Én elengednélek, főleg ha normális helyre mentek (tehát nem hátizsákkal stoppolnátok Indiában).

2013. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

nem cserediák, nyaralás a pasimmal

én még otthon lakom, ez az utolsó évem a gimiben mert voltam 0.-os is :)

2013. szept. 11. 21:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Természetesen.

Egyrészt amúgy is elengedném a gyerekemet, mert ezek a kalandok azok, amik életre szóló élmények lesznek. Nálunk mindig is az volt a szokás, hogy - természetesen ésszerű határokon belül - mindent szabadott. (Mondjuk megfelelő, felelősségteljes neveléssel persze, itt abszolút mindenki megbízik mindenkinek).

Másrészt meg egy 19 éves felnőtt ember, nem kell engedélyt kérnie. (Más kérdés persze, ha nincs saját keresete, és pénzt is kér a nyaraláshoz...)

2013. szept. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*mindenki megbízik mindenkiben
2013. szept. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
a pénz az megvan rá :)
2013. szept. 11. 21:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen,el.:)
2013. szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!