Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fagyasztott tonhalat/lazacot...

Fagyasztott tonhalat/lazacot hogyan készítesz el gyermekednek? (ami nem rántott)

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:
A lazacot kevés vajon, serpenyőben, kevés citrommal kell sütni pár percig. Mekkora a gyerek? Kicsinek nem adnám, mert ha jól átsütöd a lazacot, akkor ehetetlen lesz, félig nyersen meg azért mégse gyereknek... Tonhalat már nem kapni, legalábbis én évek óta nem találkoztam vele a boltokban. Hol veszed?
2013. szept. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lazacból mi finn lazaclevest szoktunk főzni, a többi fagyasztott halból pedig sajtos halat.


Sajtos hal:


Sózom-borsozom a halat, margarinos tepsiben fedő alatt puhára sütöm.

Amíg sül a hal egy tálban összekeverek nagy lyukú reszelőn reszelt sajtot egy főzőtejszínt és snidlinget. (Ha nincs ,ehet bele lila vagy vöröshagyma is)

Ha megsült a hal, leöntöm róla a kisült vízet és ráöntöm a sajtos keveréket. Pirosra sütöm. Rízzsel vagy párolt zöldséggel esszük.


Lazacleves:


Egy lábos sós borsos vízbe apróra vágott hagymát (nem kell se pirítani se semmit, csak beletenni a vízbe) és kockára vágott krumplit teszek. Ha mgefőtt dobok bele egy leveskockát vagy ha van maradék húsleves, akkor 3/4 rész leves 1/4 rész víz keverékébe teszem fel a krumplit és hagymát. Beleteszem a felkockázott lazacot is. Ha megfőtt a hal öntök bele egy tejszínt és teszek bele kaprot. Amint felforrt készen van. Keverek bele még egy evőkanál vajat.

2013. szept. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jól hangzik. A sajtosat én is kipróbálom.

Első

2013. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!