Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek van valami baja,...

Szerintetek van valami baja, vagy csak én túlzom el, és lassabban fejlődik kicsit?

Figyelt kérdés

Vigyázom egy kisfiúra már több hónapja, most volt pont 3 éves. Nagyon keveset, és érthetetlenül beszél, általában csak a tetetete kifejezést használja, néha a mama. Kezemet húzza és úgy mutatja mit szeretne. Járok vele játék órára, ahol több ilyen korú gyerek van, sőt kisebbek. Kis apró torna gyakorlatokat pl ugrálni, szaladni, lefeküdni nem tud a többiekkel csinálni, akkor se ha én rászólok, hogy próbálja, csak ha húzom hogy ülj le te is a többiekkel. Általában a játszótéren is beáll két bokor közé és ott időzik akár fél órát is. Gyakran áll csak egy egy feladat láttán, kiölti a nyelvét, és ütögeti azt. Sokszor nem érti mit kérek tőle: vegyen fel valamit mert leejtett, integessen valakinek, ilyenkor csak néz rám.

A legfurcsább, hogy mikor farönkökön sétálok vele (rövidebb- hosszabbakon), fogom a kezét, de szinte nulla az egyensúly érzéke, végig én tartom, rengetegszer mellé lép, sőt leugorni se tud még egy alacsonyról sem, egyenes, merev lábbal lépne le. Vigyáztam fiatalabb gyerekekre is, van sajátom is, aki pont ilyen idős, de ők szépen egyensúlyoznak azért, kevés segítség kell nekik ilyen játékban.

Gyerekekkel nem nagyon játszik, inkább egy felnőtt mellett áll, vagy egyedül áll, és csak ütögeti a nyelvét. Anyuka szerint szobatiszta már majd egy éve, ennek ellenére rendszeresen bekakil, bepisil, mikor megkérdem büdös szag érzetével, hogy van-e valami a gatyában, rázza a fejét, volt hogy nem éreztem meg a játszón, és majd 2 órát bekakilva töltött, nem szólt.

Szerintem valami probléma van a kisfiúval. Anyukája pedagógus, a mama óvónő, de egyik se lát semmi különöst a gyereken. Van egy nővére, kicsit idősebb, ő nagyon okos, értelmes, de néha ő jön oda hozzám, hogy milyen fura az öcsi.

Dolgoztam óvodában kiscsoportosokkal, ott a problémások viselkedtek így, jártak is fejlesztésre. Lehet tényleg csak később érik, vagy lehet, hogy van valami kis baj, lemaradás nála?


2013. szept. 19. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
hát valóban elég furcsa, de nem tudsz mit tenni, ha a szülőket nem érdekli.
2013. szept. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a leírtak alapján szerintem sincs minden rendben, valahogy finoman próbáld meg a szülőknek ezt elmondani
2013. szept. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én próbáltam már, de nagyon kiakadtak már néhány célzáson is, szerintük őt így kell elfogadni, de tényleg semmi problémát nem látnak észrevételem szerint...

Pedig az óvodában is már egy nap alatt észre lehetne venni, ha anyuka beülne egy délelőttre, hogy figyelje meg őt, és a többieket...

2013. szept. 19. 19:09
 4/6 anonim ***** válasza:
nem értem az ilyen szülőket, nem gondol arra, hogy csak rosszabb lesz ha a homokba dugja a fejét?
2013. szept. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy a hallásàval van a baj? Ezek utalhatnak arra is.

Mit tudsz tenni? Nem sokat.esetleg ha a környéken laksz, és jo viszonyban vagy a védőnővel szolhatnàl neki nézzen kicsit jobban a gyerekre, talán az ő véleményére adbak és elviszik kivizsgálni a gyereket.

2013. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi törtétn veled és 3 éveskisfiuval azota?kisfiu javutl valamit? kisfiu le volt maradva leirásaid alapján,fejlesztő orák,fejlesztő torna kell
2021. szept. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!