Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan vállaljuk...

Szerintetek hogyan vállaljuk be a harmadik babát? Elég eltérő a véleményünk és nem tudjuk, mi lenne a logikusabb.

Figyelt kérdés

Már van két gyermekünk és szeretnénk egy harmadikat is. Eredetileg az volt a terv, hogy a második gyerkőc 2 éves korában visszamegyek dolgozni, de sajnos a cég vezetése közben lecserélődött és nem fognak tárt karokkal visszavárni. Megszüntették a munkakörömet, így én felesleges vagyok a cégnek.

A férjem szerint menjek vissza dolgozni, majd miután elküldenek, keressek egy másik helyet és onnét menjek szülni. Szerintem viszont egy bizonytalan munkalehetőségre nem szabad alapoznunk (pl. mikor találok munkát, milyen lesz a fizetésem, hogyan állnak hozzá a kismamákhoz...). Én úgy gondolnám jobbnak, ha még a GYED alatt megszületne a harmadik babánk is és akkor az ő két éves kora után "dobatnám ki" magam a cégtől, majd ezután keresnék másik munkahelyet, ahonnét már nem kellene kimaradnom a baba miatt.

A férjem 37 éves én 34. Jelenleg max. GYED-et kapok.

Mindketten a saját változatunkat érezzük jónak és így nehéz közös megegyezésre jutnunk. A válaszokban talán rávilágítotok olyan pontokra is ami felett mi elsiklottunk és így könnyebb lesz a döntés.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. szept. 20. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

A te verziód logikusabbnak tűnik, hiszen már adott a munkahely. Valószínűleg el is küldenének, így ne legyél szívbajos te sem. Nyugodtan ess teherbe, és közöld velük.


Más: tudom, hogy ebben a mocskos kapitalista világban naívság ezt mondani, de aljas húzás lenne úgy elmenni dolgozni, hogy tudod, hogy a lehető leghamarabb terhes akarsz lenni.

2013. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen bizonytalan helyzetben egyáltalán nem vállalnék 3. gyereket.
2013. szept. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a férjeddel értek egyet.


Ha nem találsz munkát, egyszerűbb két gyereket eltartani mint hármat.

Ráadásul két gyerekkel könnyebb is állást találni, mint hárommal.

2013. szept. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Leginkább a másodiknak van igaza: ha már tudod, hogy el leszel bocsátva, akkor lehet, hogy nem is kellene belevágni, mert 3 kisgyerek mellett nem sokan akarnak majd alkalmazni a sok betegszabadság meg kötöttség miatt, a gyet pedig semmi.

Ha viszont minden áron szeretnél hármat, akkor a te verziód a jobb. Habár megjegyzem iszonyatosan szemétség a munkáltató felé.

2013. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem vállalnék 3. babát. Egyébként a te változatod a logikusabb, mert így biztos lenne a gyed a 3. babával, már ha megszületik gyed vagy gyes alatt.

Viszont 3 gyerekkel iszonyat nehéz munkát találni, ha a párod fizuja elég ahhoz, hogy esetleg gyeten majd otthon maradj, akkor gyed alatt szülj. Ugyanakkor szerintem a korod nem engedi meg, hogy esetleg még 2-3 évet várj a következő babával. Legalábbis én nem szülnék 36-37 évesen. Én most 33 évesen várom a 3. babámat, később nem is nagyon vállaltam volna be.

2013. szept. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 málna_ ***** válasza:
27%

Szerintem ha a kérdező max GYED-et kap és tervezik a 3. babát, nyilván nincsen anyagi akadálya a dolognak.


Szerintem is a Te verziód logikusabb, felesleges állást keresned arra a pár hónapra és tényleg rizikós, hogy mit szólnának, ha mondjuk még próbaidő alatt terhes leszel.

Én a korodat nem tartom aggályosnak, de ezt neked kell érezned, hogy "mit bírsz".

2013. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vállalnék 3. babát! 2 év múlva sem lesz jobb csak addigra már hárman lesznek!
2013. szept. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gyönyörűséges ***** válasza:
Kedves anyuka, en veled ertek egyet, ugyanez a helyzet nalam is csak en a 2.babat vallaltam, de tervezem a 3.at szinten a fenti okok miatt.. Amit tudok tanacsolni, h az otthon toltott evek alatt probald kepezni magad. En uj nyelvet tanulok most, ha megszuletik a 2. baba akkor 1 eves koraban konyvelo iskolaba szeretnek beiratkozni. Ugy akarok visszamenni a munkahelyemre h fel tudjak mutatni valamit a mondokak es verseken kivul. Tegyuk fel elbocsajtanak teged, nem lesz egy jo ideig munkad akkor megszakad a munkaviszony es ujra el kell telni min 1 evnek az uj munkahelyen h gyedre legyel jogosult. Az is megeshet h 3 havonta hosszabbitanak majd szerzodest es akkor megint nincs esely babara :( munkat talalni nehez gyermektelenul, 1 gyerekkel es 3-mal szintugy....ha emiatt nem vallalod a 3. babat akit mindketten szeretnetek.elobb utobb kifuttok a dologbol es nagyon megbanhatjatok. Bocsi h hosszu voltam.
2013. szept. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!