Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok így harmadik babát?

Vállalnátok így harmadik babát?

Figyelt kérdés

A férjem jó ember, és nagyon szeret minket, de sajnos otthon nem sokat segít, leginkább csak számítógépezik. A gyerekekkel játszik, elmennek fagyizni vagy sétálni, de se a fegyelmezésükbe se a napi rutinba nem száll be. Én nagyon szeretnék harmadik gyerkőcöt, a férjem is örülne. Igaz, nem vagyunk gazdagok, de anyagilag is meg tudnánk oldani. Tegnap egy szülinap miatt összejött a családom és szóba került a baba téma, erre többen nyíltan közölték, hogy nem vagyok normális, amiért ilyen apa mellett bevállalnék még egy gyereket.

Szerintetek is felelőtlenség így harmadik gyermeket vállalni?


2013. aug. 4. 00:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Én egy ilyenhez hozzá sem mentem volna. Ha mégis, akkor az első gyerek után nem mertem volna a másodikat bevállalni.


Te meg a harmadikon gondolkozol?

Egy családban általában mindenki örül egy babatervnek, de ha már többen a szemedbe mondják, hogy hülyeség, akkor elgondolkodnék.

2013. aug. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Így még egyet sem! A férjed persze hogy örülni végül is neki mindegy hogy kettő vagy három gyerekkel nem törődik!
2013. aug. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De, törődik velük. 12 óra munka és 3 óra utazás után nincs másra energiája. A gyerekek imádják, már a kapuban lesik, hogy mikor ér haza. Akkor gyors zuhany és már mennek is játszótérre. Este vacsi, onnantól ő gépezik. Hétvégén meg közös programokat csinálunk.

Igen, a háztartás egyedül rám marad és a gyerekek körüli tennivalók is, de nekem ez nem megterhelő, szeretem csinálni.

A családom szerint már a házasság is felesleges volt, mert az unokatestvérem (ő a tökéletes a családban) is megházasodott, gyereke született és mégis elvált, tehát én alapból esélytelen vagyok a boldog életre. Ebből kiindulva nem mindenben adok a véleményükre.

2013. aug. 4. 01:16
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha neked nem megterhelő a háztartás + a gyerekek (mert ugye ezt írod), akkor mi a bánatnak írtad ki ezt a kérdést???

A férjed megváltozni nem fog, de ha neked így sem lesz gond a 3. gyerek, akkor rajta.

Esküszöm, nem értem a nőket...

2013. aug. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Jellemző erre a kérdéskategóriára, a kérdező kihagy egy lényeges információt, egyből elkezdik szapulni a férjet.


Ha a férjed szereti a gyerekeit, márpedig szereti, akkor tényleg csak az anyagiak lehet a további kérdés.


12 óra munka+3 óra utazás után ne várj sok csodát, hogy még legyen energiája bármiben is segíteni, a családod meg törődjön a saját dolgával, úgy biztosan szebb életetek lesz.

2013. aug. 4. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Elég megnézni az írásodat, jó ember...tipikusan amikor már köze nincs a szerelemhez a kapcsolatnak, de azért takarózzunk még 1 gyerekkel,aki nagyon nagy lelki nyomorék lesz, mire felnő.A másik kérdésem: Miért akarod a gyereket?Nekem úgy tűnik önmagad miatt, nem a baba miatt így megint csak csapdába esel.
2013. aug. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy hány éve nem dolgozol már a gyerekek miatt és most a harmadikkal mennyi ideig maradnál otthon? A végtelenségig nem várnak vissza egy munkahelyen sem, márpedig három gyerek mellett nem árt, ha mindkét szülőnek van munkahelye, átgondolva azt is, hogy ha "apával" valami történik, akkor egymagam hogyan tudnék felelősen gondoskodni három gyerek jövőjéről, taníttatásáról. Ezek után lenne csak szempont az, hogy a férjuram mennyit segít.
2013. aug. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

De könnyen mondanak véleményt az emberek!

A férj 12+3 órát dolgozik. Mégis mikor és miben kellene még otthon segítenie?


Kérdező! Ha szeretitek egymást és a gyerekeket és úgy érzed, egyedül is boldogulnál akár hárommal is, akkor persze, hogy vállalhattok még egyet. A férjed úgy tűnik, teljesen le van terhelve, és vigyáznod kell rá is, nehogy kidőljön, vagy boruljon a házasság. Ha képes vagy önállóan helytállni, akkor vágjatok bele, de biztosítsd a férjedet, nem akarod, hogy még tovább nyúljon a nyaka.

A fegyelmezés az más dolog: ott azért - a gyerekek szempontjából is mondom - nem árt a közös nevező.

Sok boldogságot Nektek!


Végre valaki, aki ilyen helyzetben nem az abortusz-rovatba ír!

2013. aug. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
12 óra munka+3 óra utazás.akkor mikor megy velük a játszótérre gyors zuhany után?este tízkor?
2013. aug. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

szerintem a 3 óra utazás a 1.5+1.5 órából jön össze. ha mondjuk reggel 6-este 6ig dolgozik, akkor 8kor még ki tud menni velük játszani, pláne így nyáron a nagy melegben. télen ez kicsit komplikáltabb.


a helyedben nem vállalnék harmadikat, előbb visszamennék dolgozni, h lássam hogy bírom a két gyerek+munka mellett a háztartást. pláne úgy, h a férjed semmit nem tud segíteni, max egy kicsit játszani velük.

2013. aug. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!