Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülni/Nem szülni? Légyszí...

Szülni/Nem szülni? Légyszí olvassátok végig.

Figyelt kérdés

A párommal régóta vagyunk együtt.Nekem van 2 kis gyerekem.Ő viszont konkrétan még nem mondta,hogy szeretne, de utalt rá.

A napokban valamiről beszéltünk, és azt találtam mondani,hogy én már nem akarok szülni még 1-et.Teljesen ledöbbent,távolságtartó lett,mintha valami megváltozott volna.Nem tudom mit tegyek:(Nem szeretném elveszíteni,de itt ez az új vírus,amiről nem tudom mennyire veszélyes,és ez is a nem felé húz.Ezt persze tudja, és csak még rosszabb./orvosom nem oltás párti/Na és 31-32 évesen szülni,már öregnek is érzem magam:(

Véleményeket szeretnék, vagy ha valaki volt/van hasonló helyzetben.Mi lenne az okos megoldás?


2009. nov. 6. 07:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vele kellene megbeszélned, mert minden ilyen eset más és mindne ember más.
2009. nov. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem vàgysz rà,ne szülj,mert csak csalodàs lesz a vége.Öreg még nem vagy....A virus miatt meg azt mondom hogy azt igyis ugyis esélyed van elkapni,de talàn ha késöbb terveznétek babàt??????

De ne csak a pàrodnak akarj szülni.

2009. nov. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló helyzetben voltam mint te,csak egy gyerekkel.A párommmal már 5 éve együtt éltünk nevelte a fiamat,aki idő közben 13-14 éves lett.Nekem egyre nagyobb lett a "szabadságom"amit nagyon élveztem.De eközben telt az idő,és már 30 éves lettem.A párom szeretett volna saját gyereket,és szinte azonnal teherbe estem,csak sajnos elvetéltem.Utána sehogy nem jött a babó,átestem laporoszkópián meddőségi klinikán töltöttem a szabadidőmet!Így telt el 2 év,amikor már úgy döntöttem,hogy nem szeretnék babát.A párom meggyőzött az ellenkezőjéről és nekkivágtunk az inszeminációnak,a második sikerült is.most 17 hós a pici fiam.És rettentően élvezem a vele együtt töltött időt.Annyira,hogy tervezzük a következőt!

Én tudtam ha a saját akaratomból nem szülök a páromnak gyereket akkor mi szakítottunk volna,de annál jobban szeretem őt.Ja és én is öregnek érzem magam,de a baba megfiatalított,újabb célt adott az életemnek!

Mi az okos megoldás?Azt neked kell érezni,tudni.Nekem is nehéz volt mindent újrakezdeni és az addigra felépített karrieremet otthagyni!De megérte!

2009. nov. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem a vírus csak kifogás, és a korod sem lehet még akadály egy pár évig.

Nem érezheted olyan öregnek magad, ha szerelmesek vagytok! Engem legalábbis megfiatalít az érzés, a boldogság, amire évekig vártam!

Gondold át :) Én 35 évesen vállaltam be az új párommal közös babát. /nekem is van két gyerekem/

Ha szereted a párodat, és ő is téged, akkor ne a kifogásokat keresd, hanem próbálj pozitív dologként gondolni egy közös gyerekre: milyen jó is, amikor a karjaitokban tartjátok szerelmetek gyümölcsét :)))

Gondold át, valójában mitől is tartasz? Miért nem akarod?

Ne hamarkodd el a döntést, és persze beszéljétek meg. Lehet, hogy ha elmondod neki, hogy mitől félsz, megnyugtat, és meggyőz :)

2009. nov. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
38 évesen szültem a másodikat(elsőt 28 éveses) és nem érzem mqagam öregnek.
2009. nov. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél,ne szülj,de meg kell beszélnetek.A korod miért akadály?Én 31 évesen szültem az elsőt.És szerintem ez a vírusos dolog is csak kifogás.Gondold át.
2009. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

31-32 évesen még nem vagy öreg, ez tuti, és az új influenzát elkapni épp annyi esélyed van, minthogy az utcán elüt egy autó. Ez csak kifogás.


Viszont a párodat meg kell értened. Hányan vannak itt az oldalon olyanok, akik azon vannak kiakadva, hogy a párjuk nem akar gyereket. Nálatok is ugyanez a helyzet, csak fordítva. Neked már van gyermeked, minek több? De neki nincs, és vágyik a sajátra, akármennyire is szereti a te gyermekeidet. Sajnos megértem őt, hogy elkeseredett, te pedig sajnos elég nyers voltál. Üljetek le és beszéljétek meg, de azt hiszem, akkor lenne a legboldogabb, ha szülnél neki, és szülsz is neki, ha ő valóban fontos a számodra.

2009. nov. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

31-32 évesen a 3. gyereket szülni egyáltalán nem vagy öreg, sőt légy büszke, hogy ennyi idősen már van gyereked és nem is egy. Én megértem a párod, biztos ő is szeretne saját gyereket. És elhiszem, ha most távolságtartó lett, biztos rosszul esett neki a kijelentésed. Az az új vírus körüli mizéria, meg az agyamra megy. Én sem oltatom be magam és a másfél éves fiamat se és most úgy néz ki megint úton a következő baba, aminek nagyon örülünk. Mindíg is volt és lesz is valamilyen járvány, mint a madárinfluenza amit annai idején is hogy felfujtak és mégse lett belőle világjárvány. Ez az új víros folyik most még a csappból azért nagy a fejhajtás, ha nem fújná fel a média, nem beszélnéke róla. Meg lehet, hogy ez részedről most egy jó kifogás.

Szóval hajrá és fogjatok bele a babaprojektbe!!!

2009. nov. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a biztatást és a válaszokat!

Mindenképpen beszélni fogok vele,mert fáj,hogy ilyen lett,nem akartam megbántani.És talán majd rá tud beszélni 1 közös bébire:)Meglátjuk.

Köszi még egyszer.

2009. nov. 6. 14:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Én szülnék a helyedben, ha belefér az életembe. De ezt beszéljétek át a pároddal. Amiket leírtál az csak kifogás. Engem anya 33 évesen szült, pedig abban az időben (22 vagyok) az volt a divat, h mindenki 18 éves kora körül szült. Nekem volt a legöregebb anyukám minden suliban, pedig sok mindenkinek volt idősebb testvére. Mégis az enyém volt a legcsodálatosabb édesanya a világon. Én csak nyertem vele, hogy bevállalta. :)
2009. nov. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!