Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekvállalással kapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerekvállalással kapcsolatban csak én vagyok ilyen tartózkodó?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 22 éves lány vagyok, és minél többet látok ebből az életformából, annál jobban elveszi a kedvem a családalapítástól. Komolyan. Sok embert ismerek, sok kismamát, és egy katasztrófa az egész.

Konkrétan senkit nem látok, aki boldog lenne. A férjek/apák hűtlenek, félrelépnek, cserben hagynak mindenkit, mind anyagilag, mind úgy támogatás/segítség kapcsán, az anyukák egészségügyileg és lelkileg TELJESEN leamortizálódnak, kikészülnek, bőgnek és minden bajuk van.

Én tényleg sajnálom őket, mert szörnyűnek tűnik, amiket ők átélnek.


Egyáltalán semmi vonzót nem látok abban, hogy valaki gyereket vállaljon. Abszolút semmit. És ez valahol ijesztő, de minél többet gondolkozok rajta, annál inkább úgy tűnik, mint valami elemi csapás, nem a "legjobb dolog" ami történhet az életedben.


Ez nagy gond, ha én lehetőleg sose szeretnék gyereket? Úgy érzem, ha egyszer bevállalnám, tönkretenne mindent. Tudom, hogy elég fura, de tényleg így érzem. :S


2013. szept. 9. 14:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon durva általánosítás.Nem tesz tönkre mindent.

De az ilyenek miatt én meg se próbálom évtizedekig.

2013. szept. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
Ha megtalálod a megfelelő párt hozzá, akkor nem fog tönkretenni. Természetes dolog, hogy az embernek család kell. Te sem fogod tudni visszafogni magad...
2013. szept. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
41%
Ezt én is pontosan így gondolom. Soha ne mfogok gyereket szülni. Mondjuk nálam még az is hozzájárul, hogy nem vagyok hajlandó átélni a szülés kínjait.
2013. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Én is így éreztem mindaddig, amíg nem találkoztam a vőlegényemmel. A sors fintora, hogy hiába adott a stabil, kiegyensúlyozott párkapcsolat, mert mi meg anyagilag nem állunk úgy (és még pár évig nem is fogunk), hogy gyermeket vállalhassunk...

Ja, mondjuk azt továbbra sem érzem, hogy a gyerekvállalás a "legjobb dolog az életben", de nagyon boldoggá tenne, ha családot alapíthatnánk végre :( A párom annyira csodálatos apa lenne, hogy "bűn" lenne nem megszülnöm a leendő gyerekünket/gyerekeinket. Előre irigylem őket, de komolyan :D

25/N

2013. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
minden fèrfi fèlre lèp ès ott hagyja a csalàdjàt?hàt baz dmeg az àltalànositàsod!
2013. szept. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%
Egyetértek veled, ráadásul az is lehet, hogy a gyerekből egy neveletlen bunkó lesz (nem csak a szülőkön múlik sajnos, ha iskolába kerül, onnantól már a szülők nem nagyon tudják befolyásolni a jellemét, a közösség jobban fogja), de neked úgy is kötelező lesz szeretned meg megadnod neki mindent... Ha ilyenné válna, én tuti utálnám, hiába a gyerekem.
2013. szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%
Én is félek. Nem tudom még mi lesz. Remélem majd változik a véleményünk, mert egy férfi meggyőz minket, hogy lehet másképp is. Aztán..vagy igaz lesz, vagy nem.
2013. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pénz kérdése a dolog a középosztályhoz tartozom de néhány év alatt több 10ezret vett el tőlünk az állam. Szóval amúgy hiszek egy erős családban!! Jól kell csinálni, azt hiszem láttam jó és rossz példát is..
2013. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen én is teljesen úgy vélem, hogy 'tönkretenné' egy gyerek az életemet. Többről nem is beszélve. Aztán ki tudja, lehet, hogy a jövőben idősebb fejjel meggondolom és másként látom majd, főleg ha megtalálom valaha életem párját.
2013. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
39%

Ugyanígy vagyok vele.

Én valahol önzésnek látom ezt az egészet.

2013. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!